Blog

Tutaj dzielimy się wiedzą i piszemy o aktualnościach dotyczących firmy, Drupala, programowania, itp

08.03.2018
Maciej Łukiański
tutoriale
Jedną z wyznawanych przez nas w Droptica wartości jest jakość. Chcemy tworzyć jak najlepsze programy, spełniające przy tym wymagania klienta: działające, wolne od błędów,  opłacalne. Dziś napiszę o jednym z bardzo ważnych czynników wpływających na jakość powstającego oprogramowania - mianowicie o automatyzacji procesu tworzenia oprogramowania.
22.02.2018
Krzysztof Bachta
tutoriale
Yoast SEO, czyli moduł, który ma wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje treści na stronie były prawidłowo widziane oczami wyszukiwarki internetowej. Najpopularniejsza wśród użytkowników Wordpressa wtyczka zyskuje coraz większą liczbę zwolenników w społeczności Drupala.
20.02.2018
Bartłomiej Filipiuk
tutoriale
W jednym z poprzednich wpisów pokazaliśmy jak skonfigurować CKEditor w Drupalu 8. Tym razem pokażemy, jak samodzielnie możesz rozszerzyć funkcjonalność tego edytora.   W przypadku wielu stron internetowych podstawowe funkcjonalności CKEditora są wystarczające. 
20.11.2017
Grzegorz Bartman
firmatutoriale
Budując duży serwis internetowy, możesz wybrać wiele technologii. Wybór często zaczynamy od języków programowania (PHP, Python, Java, ASP.NET, itd), a następnie rozważamy opcję napisania systemu od zera lub wykorzystania do tego Frameworka. Można też poszukać bardziej kompleksowego rozwiązania i wybrać system klasy CMF - content management framework. Jednym z takich systemów jest Drupal 8. Opiszę tutaj, dlaczego warto wybrać Drupala jako system bazowy dla dużego serwisu internetowego. 
08.11.2017
Grzegorz Pietrzak
tutoriale
Każdy, kto programuje w Drupalu, prędzej czy później zetknie się z koniecznością zdefiniowania ściślejszej kontroli dostępu do treści. Standardowe mechanizmy ról i uprawnień są bardzo elastyczne, jednak w skomplikowanych projektach mogą nie wystarczyć. Gdy dostęp do węzłów zaczyna zależeć np. od pól przypisanych do użytkownika - wówczas należy sięgnąć po bardziej zaawansowane środki. Zarówno w Drupalu 7, jak i 8 możemy w tym celu wykorzystać hook hook_node_access() lub mechanizm tzw.
24.10.2017
Bartłomiej Filipiuk
tutoriale
Czym jest CKEditor? Jest to jeden z wielu wizualnych edytorów HTML. Umożliwia proste wprowadzanie tekstu przy pomocy interfejsu, który przypomina taki edytor jak na przykład OpenOffice.  Ułatwia formatowanie tekstu przy pomocy zestawu przycisków, które służą, między innymi do takich rzeczy jak:
26.07.2017
Michał Potasiak
tutoriale
Czy zdarza się Wam, że przeglądając stronę nie jesteście pewni czy dana czcionka miała 12 czy 13 pikseli, a może ten obrazek był troszeczkę bardziej w lewo? Jeżeli wygląd na Waszej stronie to sprawa priorytetowa, to może warto pomyśleć nad automatycznym sprawdzaniem tego aspektu Waszego projektu. Rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę jest VisualCeption.

Porozmawiajmy o Twoich projektach

Sprawdź nas!