Blog /Drupal

Drupal to wielki ekosystem. Wybierając go otrzymujesz dostęp do szeregu dodatkowych możliwości, które współistnieją z Drupalem.

Na blogu opisujemy konkretne rozwiązania, które można wdrażać w ramach Drupala, podajemy przykłady stron na Drupalu jako inspiracje. Przeczytasz o korzyściach płynących z open-source i zasobów ogromnej społeczności. Dowiesz się także, dlaczego Drupal charakteryzuje się wysokimi standardami bezpieczeństwa.

Czy wiesz, że co dwudziesta strona zbudowana na systemie CMS w Internecie jest postawiona na Drupalu?...

Jednym z najbardziej irytujących błędów na stronach internetowych są niedziałające linki, prowadzące donikąd lub pokazujące treści zupełnie inne niż oczekiwane. Nie lubią ich zarówno Internauci, jak i Googlebot. Sposobem na uniknięcie błędnych linków w Drupalu jest skorzystanie z modułu Redirect.

Dobry CMS można poznać po tym, jak radzi sobie z adresami URL poszczególnych podstron. Przyjazne linkowanie przyciąga użytkowników z wyszukiwarek internetowych, ma też istotny wpływ na SEO. W tym artykule przedstawię Ci moduł Pathauto, służący do automatyzacji tworzenia aliasów stron.

Freelancer czy zakontraktowany programista? Wszyscy borykamy się z tym samym problemem, kiedy rozpoczynamy pracę nad istniejącym projektem dla klienta: jak szybko i (w miarę możliwości) bezboleśnie wdrożyć się w zastaną strukturę i kod. Zapewne każdy z nas chociaż raz w swojej karierze zapytał z nadzieją w głosie: Czy mamy tu jakąś dokumentację?

Udostępniając publicznie formularz na swojej stronie internetowej, musisz mieć świadomość, że prędzej czy później znajdą go boty rozsyłające spam. Jest to jedna z największych plag współczesnego Internetu. Przed tego typu sytuacjami ochroni Cię moduł Captcha.

Interfejs edycyjny Drupala bywa mało przystępny dla początkujących edytorów, a liczba jego opcji może wydawać się dla wielu przytłaczająca. Z pomocą przychodzi tu moduł Simplify, który pozwala na ograniczenie dostępnych funkcjonalności do niezbędnego minimum, a tym samym umożliwia łatwiejszą edycję stron.

W dobie coraz bardziej rozproszonej architektury aplikacji i portali internetowych zachodzi potrzeba zapewnienia elastycznych metod uwierzytelniania przy jednoczesnym zachowaniu wygody dla użytkownika. W artykule tym dowiesz się, jak łatwo stworzyć serwer uwierzytelniający i aplikację kliencką w Drupalu przy wykorzystaniu OAuth2 i OpenID Connect.

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach