.

Migracja Drupala 7 do Drupala 10

Przeprowadzimy migrację Twojej strony internetowej na Drupalu 7, aby zapewnić jej płynne, nieprzerwane działanie oraz bezpieczeństwo.

Dlaczego warto przejść z Drupala 7 na Drupala 10?

Drupal 7 end of life, czyli oficjalny koniec wsparcia tej wersji systemu, jest zaplanowany na 5 stycznia 2025 roku. Po tym terminie nie będą dostępne już żadne oficjalne aktualizacje ani łatki bezpieczeństwa dla tego systemu. Twoja strona na Drupalu 7 będzie zatem podatna na ataki hakerów, a wszystkie poprawki będziesz musiał wprowadzać na własną rękę.

Jako eksperci Drupala, zawsze rekomendujemy posiadanie najbardziej aktualnej wersji CMS-a, ponieważ oznacza to bezpieczniejszy system i nowe funkcjonalności. Drupal 10 wprowadził znaczące ulepszenia, takie jak bardziej nowoczesny i przystępny wygląd backendu oraz frontendu, a także nowy edytor WYSIWYG – CKEditor 5. Najświeższa wersja Drupala bazuje również na nowszej (niż w Drupalu 8 i 9) wersji frameworka Symfony.

Nasz proces migracji Drupala 7 do Drupala 10

Po przeprowadzeniu kilkudziesięciu migracji Drupala, zdefiniowaliśmy główne kroki dla tego procesu.

–

Analiza Drupala 7

Analizujemy Twoją stronę na Drupalu 7, skupiając się na aktualnie posiadanych podstronach i funkcjach. W efekcie prezentujemy Ci pełną listę elementów, abyś mógł zdecydować, które z nich migrujemy do Twojej nowej strony na Drupalu 10. Przyglądamy się także motywowi i szablonowi witryny, a następnie wspólnie ustalamy, czy wymagają one wprowadzenia jakichkolwiek zmian.

Planowanie strony na Drupalu 10

Po ustaleniu powyższych kwestii, planujemy docelowe funkcjonalności i strukturę danych. Naszym celem na tym etapie jest zaprojektowanie architektury nowego rozwiązania, która będzie w pełni dostosowana do możliwości Drupala 10.

-

-

Migracja i rozwój strony

Zaplanowaną, gotową strukturę danych wdrażamy na Drupala 10, a następnie migrujemy tam dane ze strony na Drupalu 7. W tym samym czasie rozwijamy pozostałą część Twojej witryny na Drupalu 10 (m.in. widoki, motyw, funkcje, logikę biznesową i integracje). W kolejnym kroku przeprowadzamy migrację elementów związanych z SEO, takich jak aliasy, przekierowania czy sitemapy.

Testowanie

Po migracji Drupala 7 testujemy działanie Twojej nowej witryny i jej funkcjonalności, a także sprawdzamy, czy wszystkie dane zostały poprawnie zmigrowane. Następnie mierzymy wydajność strony internetowej, ponieważ migracja mogła negatywnie na nią wpłynąć. Sprawdzamy również, czy dotychczasowe integracje z systemami działają poprawnie. Na koniec weryfikujemy SEO w celu ustalenia, czy przeniesione aliasy, tagi i inne elementy pozostały bez zmian.

-

-

Wdrożenie Drupala 10

Kiedy wszystko jest już przetestowane i mamy Twoją akceptację, kończymy proces migracji Drupala 7 poprzez wdrożenie witryny na Drupalu 10 na serwer produkcyjny. Na tym etapie wykonujemy również aktualizację dokumentacji Twojej strony oraz szkolimy Twój zespół w zakresie korzystania z najnowszej wersji CMS-a.

Utrzymanie strony internetowej

Aby mieć bezpieczną i sprawnie działającą stronę internetową, należy na bieżąco przeprowadzać aktualizacje Drupala i naprawiać błędy. Z czasem możesz też potrzebować nowego landing page’a lub integracji. Wszystkie te działania możemy wykonać dla Ciebie, realizując usługę wsparcia Drupala.

-

Dlaczego warto wybrać Droptica do migracji Drupala?

-

Eksperci Drupala

Mamy w zespole ponad 20 programistów z certyfikatami Acquia i ponad 10 lat doświadczenia w tworzeniu rozwiązań na Drupalu.

-

Kilkadziesiąt migracji Drupala 7

Zmigrowaliśmy już kilkadziesiąt serwisów – o różnej złożoności i wielkości – do nowszych wersji Drupala (8, 9 i 10).

.

Dogłębna analiza strony na Drupalu 7

Analizujemy funkcjonalności Twojej witryny, jej sposób działania i logikę, aby znaleźć najlepszą metodę ich migracji do Drupala 10.

-

Minimalny czas przestoju

Migrację przeprowadzamy w nocy lub kiedy ruch na stronie jest niewielki, aby ograniczyć do minimum możliwe zakłócenia w funkcjonowaniu Twojej witryny.

-

Indywidualne podejście do każdego projektu

Każda strona internetowa lub aplikacja jest inna, dlatego dopasowujemy nasz proces migracji Drupala 7 do wymagań i złożoności Twojego projektu.

-

Pomigracyjne wsparcie i utrzymanie strony

Monitorujemy działanie Twojej strony, aby sprawdzić, czy wszystko działa jak należy, przeprowadzamy aktualizacje Drupala i naprawiamy błędy.

Co mówią o nas klienci?

Nie jestem w stanie ocenić Droptica wystarczająco wysoko. Naprawdę pomogli nam urzeczywistnić naszą wymarzoną usługę.

Przedstawiciel Better Regulation

Wpisy blogowe o migracji Drupala

Sprawdź nasze artykuły z poradami ekspertów technicznych na temat migracji i aktualizacji Drupala.

Szukasz ekspertów od migracji Drupala?

Porozmawiajmy o potrzebach związanych z migracją witryny. Zarezerwuj bezpłatną konsultację, aby podzielić się z nami swoją wizją i szczegółami projektu.

Nasz dedykowany konsultant Drupala skontaktuje się z Tobą, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci osiągnąć cele.