Blog

Tutaj dzielimy się wiedzą i piszemy o aktualnościach dotyczących firmy, Drupala, programowania, itp

17.07.2018
Maciej Łukiański
Technologia
React.js to bardzo popularny framework JavaScript stworzony przez Facebooka. Pozwala na tworzenie przepięknych, interaktywnych i szybkich interfejsów, w których użytkownicy się zakochają. Drupal z kolei to fantastyczny CMS, na którym zbudować można małe, średnie o ogromne strony internetowe.
29.05.2018
Robert Kandzia
Technologia
Droopler to nowoczesne narzędzie open source do budowy stron internetowych, które zostało zbudowane na najnowszej wersji Drupal 8. System został zaprojektowany tak, aby pozwalał na proste i elastyczne modyfikowanie treści, które jednocześnie świetnie się prezentują na każdym urządzeniu. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.droopler.pl.
08.03.2018
Maciej Łukiański
TechnologiaBiznes & PM
Jedną z wyznawanych przez nas w Droptica wartości jest jakość. Chcemy tworzyć jak najlepsze programy, spełniające przy tym wymagania klienta: działające, wolne od błędów,  opłacalne. Dziś napiszę o jednym z bardzo ważnych czynników wpływających na jakość powstającego oprogramowania - mianowicie o automatyzacji procesu tworzenia oprogramowania.
22.02.2018
Krzysztof Bachta
Technologia
Yoast SEO, czyli moduł, który ma wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje treści na stronie były prawidłowo widziane oczami wyszukiwarki internetowej. Najpopularniejsza wśród użytkowników Wordpressa wtyczka zyskuje coraz większą liczbę zwolenników w społeczności Drupala.
20.02.2018
Bartłomiej Filipiuk
Technologia
W jednym z poprzednich wpisów pokazaliśmy jak skonfigurować CKEditor w Drupalu 8. Tym razem pokażemy, jak samodzielnie możesz rozszerzyć funkcjonalność tego edytora.   W przypadku wielu stron internetowych podstawowe funkcjonalności CKEditora są wystarczające. 
25.01.2018
Damian Sikora
,
Grzegorz Pietrzak
,
Paweł Olszewski
Technologia
Projekty realizowane w Droptica wymagają dużej ilości kodowania w PHP. Korzystając z różnych narzędzi i konfiguracji można proces ten przyspieszyć i sprawić, że będzie wygodniejszy oraz przyjemniejszy. W tym wpisie chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami i opisać jak wygląda idealna konfiguracja oprogramowania do kodowania w PHP (głównie w Drupalu)  z punktu widzenia Droptica. Bazowymi programami jakie używamy jest Linux (większość osób używa Ubuntu) oraz PHPStorm jako IDE.
07.12.2017
Michał Potasiak
Technologia
W jednym z wcześniejszych artykułów pokazaliśmy Wam jak uruchomić projekt w oparciu o aplikację docker-drupal. Teraz chcielibyśmy pójść krok dalej i pokazać na przykładzie mailcatchera jak dodawać do naszej strony kolejne elementy.
20.11.2017
Grzegorz Bartman
TechnologiaBiznes & PM
Stworzenie dużego, często aktualizowanego serwis internetowego wymaga nie tylko zdolnych redaktorów, ale też solidnego zaplecza technologicznego. Gdy ciężko jest wybrać z oceanu możliwości, pomocą przychodzi Drupal - uniwersalny system klasy CMF.
08.11.2017
Grzegorz Pietrzak
Technologia
Każdy, kto programuje w Drupalu, prędzej czy później zetknie się z koniecznością zdefiniowania ściślejszej kontroli dostępu do treści. Standardowe mechanizmy ról i uprawnień są bardzo elastyczne, jednak w skomplikowanych projektach mogą nie wystarczyć. Gdy dostęp do węzłów zaczyna zależeć np. od pól przypisanych do użytkownika - wówczas należy sięgnąć po bardziej zaawansowane środki. Zarówno w Drupalu 7, jak i 8 możemy w tym celu wykorzystać hook hook_node_access() lub mechanizm tzw.
24.10.2017
Bartłomiej Filipiuk
Technologia
Czym jest CKEditor? Jest to jeden z wielu wizualnych edytorów HTML. Umożliwia proste wprowadzanie tekstu przy pomocy interfejsu, który przypomina taki edytor jak na przykład OpenOffice.  Ułatwia formatowanie tekstu przy pomocy zestawu przycisków, które służą, między innymi do takich rzeczy jak:

Porozmawiajmy o Twoich projektach

Napisz do nas!