Blog /Technologia

Budowa wielofunkcyjnych serwisów i aplikacji internetowych to niełatwe zadanie. Wspomagamy się w tym procesie różnego rodzaju językami programowania i narzędziami.

Jesteśmy największą i najbardziej znaną firmą zajmującą się tworzeniem i wsparciem serwisów w systemie Drupal w Polsce. Do naszych obszarów specjalizacji należą także Symfony, PHP, ReactJS i front-end development. Wspomagamy się przy tym różnego rodzaju programami, takimi jak PHPStorm, Jenkins czy Docker.

Chętnie dzielimy się swoimi doświadczeniami, opisując jak wygląda proces prac nad budową i rozwojem serwisu internetowego lub aplikacji webowej w firmie Droptica. Dzięki metodologii SCRUM oraz odpowiednim narzędziom, takim jak Slack czy Jira zapewniamy płynną komunikację między zespołem i klientem. Używane programy systematycznie ulepszamy lub zmieniamy, aby zautomatyzować czynności powtarzalne i przyspieszyć prace programistyczne.

Poznaj szczegóły naszej pracy dzięki obszernym wpisom na blogu lub przekonaj się, jakie korzyści możemy zaoferować Tobie dzięki naszym Case Study.

Istnieje wiele sposobów na stylowanie stron internetowych - od czystego CSS-a, przez preprocesory takie jak Sass, po frameworki jak np. Bootstrap, Foundation lub tytułowy Tailwind CSS. Postaramy się przedstawić wady i zalety Tailwind CSS oraz wytłumaczyć, jak zaprzęgnąć do pracy jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych frameworków do stylowania witryn internetowych.

System do zarządzania informacją produktową, jak Pimcore, pozwala na zbieranie, przechowywanie i aktualizację danych z różnych kanałów sprzedaży. Mimo praktycznych funkcjonalności dla sklepów online, rozwiązanie to nie ogranicza się wyłącznie do e-commerce. Platforma open source usprawnia też przepływ danych w turystyce, handlu, mediach i wydawnictwach, produkcji, dystrybucji etc. Dowiedz się, jak różne branże mogą korzystać z tego oprogramowania i jego funkcji.

TypeScript to innowacyjny język programowania, który zdobywa coraz większą popularność wśród deweloperów. Rozszerza on znany wszystkim JavaScript o możliwość typowania zmiennych, co niesie za sobą szereg korzyści (np. łatwiejsze wykrywanie błędów w kodzie). W tym artykule zaprezentujemy genezę TypeScriptu, jego funkcjonalności, zalety i różnice w porównaniu z JS. Przedstawimy także zastosowania tego języka w projektach oraz narzędzia ułatwiające pracę z nim.

Zarówno web development, jak i cały świat IT opierają wiele działań o podział na frontend i backend. I chociaż oba pojęcia możemy usłyszeć bardzo często, nie każdy (szczególnie osoby spoza branży) zdaje sobie sprawę, czym się różnią i charakteryzują. Aby ułatwić Ci zrozumienie tych zagadnień, w tym artykule omówimy frontend i backend, pokazując najważniejsze różnice, a także popularne języki i frameworki, z których można korzystać w pracy nad stroną internetową.

Ostatnie lata udowadniają, że internet stał się najważniejszym kanałem sprzedaży dla biznesu. I choć jesteśmy realnie o kilka kliknięć od klienta, a swój pierwszy sklep online możemy otworzyć zaledwie w parę chwil, łatwo pogubić się w ogromie możliwości. W uniknięciu podobnej sytuacji pomoże Ci zarządzanie informacją produktową. Dowiedz się, czym jest PIM, jak ułatwia pracę z wieloma kanałami sprzedaży i jak w tym wszystkim działa system Pimcore, który może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Backend i frontend to dwie różne części strony internetowej, które odpowiadają za odmienne zadania. Frontend, czyli interfejs użytkownika, jest odpowiedzialny za to, jak aplikacja wygląda i jak użytkownik się z nią komunikuje. Backend to część systemu, do której należy logika biznesową, przetwarzanie danych i komunikacja z różnymi serwisami. Jest to zatem podstawa aplikacji, która pozwala na przetwarzanie informacji i przesyłanie ich do frontendu.

O tym czym charakteryzuje się dobry kod, jak pisać dobry kod i dlaczego dobry kod… jest dobry od strony programistycznej, powstało już wiele artykułów. Bez trudu można je znaleźć w sieci oraz na naszym blogu. Dzisiaj jednak chcemy podejść do wpływu dobrego (lub złego) kodu na oprogramowanie od strony biznesowej. Dlaczego nie warto oszczędzać na początku tworzenia nowego systemu i jak kiepski kod może w przyszłości generować gigantyczne koszty?

Co łączy Spotify, Netflixa, Twittera i Adobe? Korzystanie z benefitów dostarczanych w pakiecie z Node.js. Netflix zmniejszył czas potrzebny na uruchomienie ich serwisu streamingowego. Twitter również osiągnął lepszą wydajność, dodatkowo zmniejszając koszt utrzymania platformy. Chcesz zrobić to samo? Z tego artykułu dowiesz się, czy Node.js może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jak często wychodzicie ze strony, zanim zdąży się załadować? Według Google aż 53% mobilnych użytkowników decyduje sie porzucić stronę, jeśli ładuje się dłużej niż 3 sekundy. Co wpływa na to, jak wolno strona się wczytuje, a przede wszystkim - jak temu zaradzić? W naszym artykule szczegółowo omówimy te zagadnienia.

Tak jak kiedyś powstawały narzędzia do obróbki materiałów i budowania schronień, tak dzisiaj programiści tworzą dla siebie narzędzia do wydajniejszej pracy. Urosło to jednak do tego stopnia, że wśród frontendowców zaczęły powstawać żarty na temat kolejnych frameworków. Po co jest ich aż tyle? Czym różnią się od bibliotek JavaScripta? Czym są frameworki i dlaczego programiści tak bardzo chcą pisać w nich swoje projekty? Na te pytania i kilka innych odpowiemy za moment, ale po kolei…

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach