Blog /Technologia

Budowa wielofunkcyjnych serwisów i aplikacji internetowych to niełatwe zadanie. Wspomagamy się w tym procesie różnego rodzaju językami programowania i narzędziami.

Jesteśmy największą i najbardziej znaną firmą zajmującą się tworzeniem i wsparciem serwisów w systemie Drupal w Polsce. Do naszych obszarów specjalizacji należą także Symfony, PHP, ReactJS i front-end development. Wspomagamy się przy tym różnego rodzaju programami, takimi jak PHPStorm, Jenkins czy Docker.

Chętnie dzielimy się swoimi doświadczeniami, opisując jak wygląda proces prac nad budową i rozwojem serwisu internetowego lub aplikacji webowej w firmie Droptica. Dzięki metodologii SCRUM oraz odpowiednim narzędziom, takim jak Slack czy Jira zapewniamy płynną komunikację między zespołem i klientem. Używane programy systematycznie ulepszamy lub zmieniamy, aby zautomatyzować czynności powtarzalne i przyspieszyć prace programistyczne.

Poznaj szczegóły naszej pracy dzięki obszernym wpisom na blogu lub przekonaj się, jakie korzyści możemy zaoferować Tobie dzięki naszym Case Study.
14.02.2020
Bartłomiej Filipiuk
Technologia
Atrybuty to cechy charakterystyczne dla danych typów produktów.  Przykładowo, gdy sprzedajesz swoje autorskie koszulki to dzięki atrybutom nie musisz dodawać oddzielnych produktów, gdy chcesz dodać kolejny rozmiar czy kolor koszulki. Tworzysz jeden produkt, dodajesz atrybut rozmiar oraz kolor i tworzysz kolejne wariacje tego samego produktu.
07.02.2020
Dominika Szydłowska
TechnologiaDrupal
W Drupalu 8.4.X i późniejszych Drush 9 jest jedyną wersją Drusha, która należy do kategorii wspieranych i rekomendowanych. Jedną z zasadniczych zmian jakie wprowadza, jest sposób pisania własnych komend Drush (ang. Drush Commands). Odtąd nie będziemy do ich tworzenia używać plików .inc, stały się one bowiem  klasami opartymi o AnnotatedCommand.
16.01.2020
Agata Leszczyńska
TechnologiaDrupal
Masz już serwis na Drupalu. Co dalej? Oczywiście, czas na promocję Twojej strony! Co prawda Internecie nic nie ginie, ale zawsze możesz pomóc znaleźć Twoje treści zainteresowanym klientom przy pomocy SEO. Co zrobić, żeby Twoja strona wypłynęła z odmętów Google wprost na pierwszą stronę wyników? Bez poniższych 10 elementów nie obejdzie się żadna strona, która chciałaby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania.
08.01.2020
Grzegorz Pietrzak
DrooplerTechnologia
Wkrótce zostanie wydana nowa, stabilna wersja 2.0 dystrybucji Droopler tworzona przy wsparciu firmy Droptica. Znajdzie się w niej wiele nowości zorientowanych przede wszystkim na strony korporacyjne
28.10.2019
Grzegorz Pietrzak
DrupalTechnologia
Drupal jest systemem chętnie używanym przez duże, międzynarodowe firmy takie jak: Nokia, Timex, Pfizer i Cisco.
18.09.2019
Grzegorz Pietrzak
TechnologiaDrupal
Już za kilka miesięcy światło dzienne ujrzy stabilne wydanie Drupala 9. Poprzednia wersja 8 ukazała się w 2015 roku. Jej premiera spowodowała wiele kontrowersji wśród dotychczasowych użytkowników. Głównym problemem była skomplikowana ścieżka aktualizacji, wynikająca z dużych różnic w stosunku do wersji 7. Doszło nawet do swojego rodzaju schizmy, gdy zwolennicy Drupala 7 stworzyli osobny projekt Backdrop.
12.06.2019
Maciej Łukiański
TechnologiaBiznes & PM
W zależności od przedsiębiorstwa, w którym pracujesz, możesz zetknąć się z różną liczbą interesariuszy zainteresowanych procesem budowy nowej strony firmowej. Jednym z najbardziej zalecanych kroków jest poświęcenie czasu na sporządzenie listy wszystkich interesariuszy i ich zaangażowanie w proces planowania nowej strony internetowej.
22.05.2019
Paweł Górski
TechnologiaDrupal
Workflows i Content moderation — moduły, które przedstawię, są dodatkami pozwalającymi rozszerzyć możliwości Drupala o zarządzanie zawartością, rewizjami i dodawać niestandardowe statusy. 
30.04.2019
Maciej Łukiański
TechnologiaJavaScript
React jest idealny do tworzenia super-szybkich i zgrabnych aplikacji frontendowych. Świetnie nadaje się do budowania interfejsów użytkownika dla skomplikowanych i pełnych danych backendów. W tym poście pokażę, w jaki sposób wykorzystaliśmy React do utworzenia nowoczesnej aplikacji dla systemu Drupal 7.
18.04.2019
Grzegorz Pietrzak
TechnologiaDrupal
Composer jest aktualnie jednym z najważniejszych narzędzi w świecie PHP. Pozwala na uporządkowanie obsługi zewnętrznych bibliotek, ułatwiając przy tym ich bieżącą aktualizację. Przy wielkiej ilości zadań Drupal developmentu, których na co dzień się podejmujemy, nie potrafimy sobie już wyobrazić pracy bez wykorzystania Composera.

Porozmawiajmy o Twoich projektach

Napisz do nas