Blog /Design

Nie wystarczy, aby serwis internetowy działał perfekcyjnie. Ważne jest też, żeby był atrakcyjny za sprawą dopracowanego designu.

Na blogu znajdziesz artykuły z przykładami stron i aplikacji, którymi możesz się zainspirować, poszukując rozwiązań dla własnego biznesu. W naszych tekstach odpowiadamy m.in. na pytania: dlaczego warto inwestować w Design System, co można zyskać dzięki warsztatom projektowym, w jaki sposób przygotować formularze w e-commerce, jak ulepszyć Intranet pod kątem User Experience oraz czemu służy prototyp strony internetowej.

Trafiłeś tutaj zapewne dlatego, że planujesz lub rozważasz redesign strony internetowej. Chcesz poprawić jej funkcjonalność lub bezpieczeństwo, unowocześnić wygląd czy zwiększyć konwersję? Powód nie jest ważny. Istotne jest to, w jaki sposób przeprowadzisz redesign. Proces ten może rozwiązać wiele problemów, ale źle zrealizowany może nie tyle przyprawić Cię o ból głowy, co doprowadzić Twój biznes do upadku. Ten przewodnik pomoże Ci pomyślnie przeprojektować witrynę.

Kolor to potężne narzędzie projektowe w web designie. Nie tylko podkreśla walor estetyczny projektu, ale także przekazuje informacje i określa atmosferę. Odpowiednie użycie kolorów na stronie internetowej może sprawić, że będzie postrzegana jako profesjonalna. Natomiast zły dobór barw może spowodować, że witryna nie będzie odbierana przez użytkownika poważnie lub nawet utrudni odbiór całości. Pomocny w wyborze palety kolorów okaże się schemat kolorystyczny.

Klient nie zawsze dobrze orientuje się w kwestiach technicznych związanych z budową stron internetowych, ale za to posiada coś, co jest niezbędne przy tworzeniu świetnej witryny - wyobrażenie swojego produktu w najlepszej możliwej wersji. Projektowanie zorientowane na klienta to podejście zakładające wykorzystanie tej wiedzy i stworzenie strony zgodnej z jego potrzebami. Dowiedz się, jakie są zalety takiego prowadzenia projektu.

Paralaksa na dobre zadomowiła się w Internecie, przyciąga coraz większą rzeszę designerów i jest jednym z trendów w projektowaniu stron. Efekt ten po raz pierwszy został wykorzystany w animacjach i grach wideo, takich jak Super Mario Bros. Jednak dopiero w 2011 roku przeniknął do Internetu, wraz z wprowadzeniem HTML5. Efekt paralaksy, za pomocą drobnej manipulacji elementami graficznymi, potrafi ożywić projekt i wciągnąć użytkownika w historie zaprezentowane na danej stronie.

Za sukcesem produktu cyfrowego stoi masa osób zajmujących się projektowaniem, analityką, programowaniem i testowaniem. Dzisiaj zajmiemy się jednym z pierwszych etapów tworzenia produktu cyfrowego, czyli projektowaniem UX i UI. W dużej mierze, to na tym etapie pracuje się nad celami biznesowymi klienta i dba o to, aby rozwijać produkt zgodnie z trendami. Czym różni się User Interface Design od User Expierience?

Do stron fintechowych można zaliczyć witryny różnych firm np. tych rozwijających nowe metody płatności, świadczących usługi inwestycyjne i bankowe, oferujących narzędzia służące do zarządzania budżetem domowym i wiele innych. Sporo z tych organizacji stawia na nowoczesny design, mający symbolizować ich innowacyjność. Przedstawiamy wybrane, ciekawe przykłady witryn.

Do zdobycia przewagi nad konkurencją niezbędne jest zapewnienie użytkownikom witryny czy aplikacji bankowej wygodnych rozwiązań oraz oferty dostosowanej do ich oczekiwań. Często pierwszy kontakt banku z klientem ma miejsce w sieci. Zerknij na zestawienie najlepszych stron banków, zanim zabierzesz się za tworzenie swojej witryny bankowej.

Istnieje wiele typów stron finansowych. Ze względu na swoje funkcje i cele, różnią się funkcjonalnościami i elementami, które się na nie składają. Klasyfikujemy witryny finansowe i prezentujemy najlepsze projekty, którymi możesz się zainspirować. Sprawdź, czego nie powinno zabraknąć na stronie internetowej Twojej firmy.

Duża różnorodność urządzeń, na których można przeglądać strony internetowe, a także ciągłe dążenia do poprawy satysfakcji użytkownika sprawiły, że responsywność witryn internetowych jest dzisiaj standardem. Wciąż zdarzają się jednak strony niezoptymalizowane pod kątem wielu urządzeń lub zoptymalizowane niepoprawnie. Dowiedz się, czym dokładnie jest responsywność witryny internetowej i jak dostosować stronę do urządzeń mobilnych.

Branża IT ciągle się rozwija. Postęp technologiczny i różne możliwości wykorzystania materiałów graficznych sprawiają, że projektanci i programiści wymyślają coraz bardziej innowacyjne sposoby na uatrakcyjnienie swoich prac. Chcą wciągnąć użytkownika w nowy, nieznany dla niego świat, a właścicielom stron pomóc w realizacji ich celów biznesowych. W tym artykule omówimy kilka najbardziej obiecujących trendów, które na pewno zrewolucjonizują projektowanie stron internetowych w 2022 roku.

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach