10 porad jak poprawić firmowy intranet pod kątem User Experience

Intranet jest powszechnie używany w wielu firmach, a sporo tych firm, które intranetu nie mają, rozważa stworzenie własnego. Ze względu na rozbudowane funkcje i strukturę kluczową rolę w efektywnym intranecie odgrywa user experience (UX). W tym wpisie zwrócę uwagę na 10 aspektów, które poprawią Twój intranet pod kątem usability lub dzięki którym zyskasz świadomość, na co zwrócić uwagę przy budowie intranetu od zera.

Intranet dla Twojego biznesu

Intranet to jeden z systemów usprawniających działanie firm. Jest on wdrażany w dojrzałych organizacjach, które są nastawione na rozwój i wzrost. Poniżej dowiesz się dlaczego Twój biznes i pracownicy skorzystają z posiadania platformy intranetowej.

Dlaczego w swojej działalności potrzebujesz intranetu?

Sieci intranetowe są wykorzystywane przez firmy niemal od początku istnienia Internetu. W wielu organizacjach stanowią ważny element działalności. Mimo to, nie wszystkie organizacje posiadają intranet. Jeśli zastanawiasz się, czy twoja organizacja go potrzebuje, przyjrzyj się niektórym korzyściom, jakie intranet może przynieść twojej firmie.

Niestandardowe formularze encji na przykładzie edycji i rejestracji użytkowników

Korzystając z CMS Drupal wiele elementów potrzebnych do realizacji projektu możemy otrzymać bez napisania choćby jednej linii kodu. Kiedy jednak chcemy wyświetlić np. formularz edycji użytkownika w niestandardowy sposób, wtedy taki komponent musi zostać poddany pewnym pracom programistycznym. W artykule tym opowiem w jaki sposób zarejestrować i wyświetlić niestandardowe tryby wyświetlania formularzy encji w Drupalu i jak może to przydać się w realizacji Twojego projektu.

Paragraph View Mode - przegląd modułu dla Drupala

Tworzenie komponentów z wykorzystaniem modułu Paragraphs daje niesamowitą elastyczność w budowaniu stron na Drupalu. Jednym z częstych ograniczeń jest kwestia ponownego wykorzystania tych samych paragrafów w bardzo zbliżonych komponentach. Jeśli jedyne co Cię ogranicza to zestaw oraz układ pól, z pomocą przyjdzie Ci moduł Paragraph View Mode.

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach