Jak dokładnie i skutecznie wykonać wycenę projektu IT?

Rozbudowywanie istniejących stron internetowych nie jest łatwe, ale jeszcze trudniejsze jest rozpoczęcie projektu od podstaw. Każdy nowy projekt wymaga dokładnego rozplanowania celów biznesowych i technicznych. Jak powiedział Benjamin Franklin: “Jeśli nie uda Ci się zaplanować, planujesz ponieść porażkę”. Odpowiedni plan może zaoszczędzić wielu problemów w późniejszych etapach projektu.

Przykłady projektów PHP, które pokazują możliwości tego języka

PHP jest jednym z najpopularniejszych języków programowania, zaprojektowany w celu tworzenia stron oraz aplikacji webowych. Dzięki swojej popularności posiada ogromne wsparcie społeczności, w której programiści chętnie opisują dane zagadnienia oraz udostępniają gotowe przykłady kodu. Ze względu na tak dużą ilość dostępnych projektów, możemy znaleźć wiele inspiracji dla naszych projektów lub źródeł nauki.

Jak przyspieszyć stronę na Drupalu? Moduł Lazy-load i jego możliwości

Prędkość ładowania strony jest bardzo istotnym aspektem w odbiorze portalu przez użytkownika. Jak zatem można przyspieszyć ładowanie strony internetowej posiadającej dużą ilość mediów czy iframe’ów? Jednym z lepszych rozwiązań jest wykorzystanie leniwego ładowania. Natomiast najprostszym sposobem na użycie tej metody w Drupalu jest korzystanie z modułu Lazy-load.

Jakie wtyczki PhpStorm warto zainstalować i wypróbować?

JetBrains PhpStorm to oprogramowanie, którego chyba nikomu w środowisku programistów nie trzeba przedstawiać. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku. IDE (Integrated Development Environment) już w swojej podstawowej wersji dostarcza niezbędnych narzędzi do wydajnej i efektywnej pracy, a dzięki dużej bibliotece dodatkowych rozszerzeń, można uczynić je jeszcze bardziej elastycznym i dostosować do indywidualnych potrzeb.

Co to jest analityka internetowa i jakie są jej narzędzia?

Witryna firmowa może stać się skutecznym narzędziem reklamy i sprzedaży. W celu optymalnego wykorzystania jej potencjału warto wykorzystać analitykę internetową. Pomoże Ci lepiej zrozumieć Twoich odbiorców, ale także zidentyfikować słabe strony Twojej strony i prowadzonych kampanii reklamowych. Dowiedz się, co to jest analityka internetowa i jakie narzędzia możesz wykorzystać do zbierania wartościowych danych.

Czym są kryteria akceptacji w tworzeniu oprogramowania? Definicja i zasady

W procesie tworzenia produktu każda osoba pracująca nad danym problemem może mieć delikatnie inne podejście do jego rozwiązania. Niekoniecznie muszą być to duże różnice, wystarczy inna interpretacja idei, aby gotowe rozwiązanie nie odpowiadało w pełni product ownerowi. Określenie jasnych i przejrzystych kryteriów akceptacji pomoże i usprawni tworzenie oprogramowania, a także pozwoli zapobiec potencjalnym nieporozumieniom.

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach