10 lat Droptica - wspomnienia, teraźniejszość i przyszłość

Co to była za podróż! W ciągu ostatnich dziesięciu lat otworzyliśmy cztery biura w Polsce, powiększyliśmy nasz zespół do ponad 70 specjalistów, rozwinęliśmy nasze umiejętności w zakresie Drupala, Symfony, Laravela i PHP, a także z sukcesem zrealizowaliśmy wiele projektów dla naszych klientów. Spójrzmy, jak to się wszystko zaczęło i jak Droptica działa teraz.

Jakość kodu - czym jest dobry kod i dlaczego jest ważny dla Twojej firmy?

O tym czym charakteryzuje się dobry kod, jak pisać dobry kod i dlaczego dobry kod… jest dobry od strony programistycznej, powstało już wiele artykułów. Bez trudu można je znaleźć w sieci oraz na naszym blogu. Dzisiaj jednak chcemy podejść do wpływu dobrego (lub złego) kodu na oprogramowanie od strony biznesowej. Dlaczego nie warto oszczędzać na początku tworzenia nowego systemu i jak kiepski kod może w przyszłości generować gigantyczne koszty?

Node.js - co to jest i co można zbudować przy jego pomocy?

Co łączy Spotify, Netflixa, Twittera i Adobe? Korzystanie z benefitów dostarczanych w pakiecie z Node.js. Netflix zmniejszył czas potrzebny na uruchomienie ich serwisu streamingowego. Twitter również osiągnął lepszą wydajność, dodatkowo zmniejszając koszt utrzymania platformy. Chcesz zrobić to samo? Z tego artykułu dowiesz się, czy Node.js może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jakie są najciekawsze trendy e-commerce dla B2B w 2023 roku?

Masz biznes e-commerce w modelu B2B i zastanawiasz się, jakie rozwiązania warto wykorzystać, żeby zachęcić klientów do skorzystania z Twojej oferty? Wdrażanie nowoczesnych funkcjonalności jest niezbędne do utrzymania konkurencyjności i zagwarantowania Twoim klientom dobrych doświadczeń podczas interakcji ze sklepem internetowym. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najważniejsze trendy e-commerce dla B2B w 2023 roku.

Jak skomponować zespół projektowy do stworzenia złożonej strony?

Przy mniejszych projektach można korzystać z narzędzi typu no-code lub pracy jednego programisty. Musi on być full-stackiem, czyli umieć tworzyć warstwę backendową i frontendową. Budowanie strony w ten sposób kusi uproszczonym zarządzaniem oraz niższymi kosztami. Jednak web development jest skomplikowanym procesem i trudność potrafi rosnąć wykładniczo w stosunku do złożoności strony.

Podsumowanie roku 2022 w Droptica

Rok 2022 w Droptica to przede wszystkim duże wzrosty ilości klientów, wielkości zespołu oraz przychodów. Poszerzyliśmy też zakres naszych usług, aby jeszcze lepiej spełniać potrzeby kontrahentów. Przeczytaj co osiągnęliśmy w 2022 roku!

Najlepsze blogi o produkcji, które pomogą Ci być na bieżąco z branżą

Branża produkcyjna ulega ciągłym przemianom, a eksperci kształtujący ją muszą stale być na bieżąco, aby podejmować właściwe decyzje. Najlepsze firmy produkcyjne śledzą newsy na temat innych przedsiębiorstw, aby utrzymać przewagę nad konkurencją. Poniżej wymienione zostały blogi produkcyjne oraz magazyny internetowe, które warto subskrybować, aby mieć dostęp do kluczowych nowości z branży. Znajdź dla siebie odpowiednie źródło informacji.

Czego potrzebujemy podczas planowania strony internetowej? Nasza lista

W książce „7 nawyków skutecznego działania” Stephen R. Covey pisze o „ostrzeniu piły”. To etap bez którego podejmowane działanie będzie dużo trudniejsze, niż się nam na początku wydawało, albo w ogóle nie zostanie ukończone. Ostrzenie piły to odpowiednie przygotowanie i zaplanowanie prac. Dzięki niemu możemy lepiej zarządzać dostępnymi zasobami oraz ryzykiem.

Jak stworzyć niestandardowy layout? Dostosowanie Layout Buildera w Drupalu

Layout Builder umożliwia szybkie tworzenie układów stron z gotowych komponentów, dodawanych do sekcji. Standardowo Drupal dostarcza cztery typy sekcji - one, two, three i four columns. Kolumny te mają predefiniowane zachowanie, na które edytorzy nie mają wpływu. Drupal oferuje możliwość tworzenia własnych typów sekcji, dzięki czemu możemy je uszyć na miarę swojego projektu. Ten właśnie proces przybliżymy Ci w naszym artykule.

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach