Drupaljam 2023: Connected. Nasze spojrzenie na program konferencji

Sezon eventowy trwa w najlepsze. Kurz po Infoshare jeszcze dobrze nie opadł, a nasz zespół już przygotowuje się do kolejnych konferencji. Najbliższą okazją do spotkania z nami będzie Drupaljam, wydarzenie zrzeszające entuzjastów, programistów i użytkowników Drupala, które odbędzie się 1 czerwca w Utrechcie w Holandii. Rzućmy okiem na to, co znajduje się w programie eventu i na co my czekamy najbardziej.

Jakie są najlepsze strony firm księgowych? Atrakcyjne witryny

Filtrowanie, kalkulatory, storytelling - to tylko niektóre z rozwiązań wykorzystywanych przez firmy księgowe na swoich stronach internetowych. Usługi oferowane przez te organizacje są do siebie podobne, inny jest tylko ich zakres. Natomiast same firmy różnią się wielkościami zespołów oraz czasem działania na rynku. W tym artykule przedstawimy pięć przykładów witryn księgowych oraz pomysły ich twórców na przykucie uwagi klienta.

Full-stack developer - kim jest i co dokładnie robi?

W jednym z naszych poprzednich artykułów wytłumaczyliśmy, na czym polega różnica między frontendem a backendem. Obie te części, choć od siebie zależne, obsługiwane są przez różne technologie i wymagają doświadczenia w nieco odmiennych dziedzinach. Czy to oznacza, że nie możemy mieć jednego programisty, który zajmie się stroną wizualną, jak również administracyjną aplikacji? Nic bardziej mylnego. O takich wszechstronnych developerach przeczytasz w tym wpisie.

Droptica na Infoshare 2023. Nasze spojrzenie na nadchodzącą konferencję

Dziewięć scen tematycznych, dwustu prelegentów z całego świata, prezentacje na trendujące tematy (takie jak sztuczna inteligencja czy blockchain), wydarzenia towarzyszące i networking - tak zapowiada się nadchodząca konferencja technologiczna Infoshare 2023. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 - 25 maja w Gdańsku. Z racji tego, że wybieramy się tam z zespołem Droptica, przyjrzyjmy się najciekawszym punktom programu.

6 branż, które korzystają z zarządzania informacją w Pimcore

System do zarządzania informacją produktową, jak Pimcore, pozwala na zbieranie, przechowywanie i aktualizację danych z różnych kanałów sprzedaży. Mimo praktycznych funkcjonalności dla sklepów online, rozwiązanie to nie ogranicza się wyłącznie do e-commerce. Platforma open source usprawnia też przepływ danych w turystyce, handlu, mediach i wydawnictwach, produkcji, dystrybucji etc. Dowiedz się, jak różne branże mogą korzystać z tego oprogramowania i jego funkcji.

Co to jest TypeScript i dlaczego sprawdzi się w Twoich projektach?

TypeScript to innowacyjny język programowania, który zdobywa coraz większą popularność wśród deweloperów. Rozszerza on znany wszystkim JavaScript o możliwość typowania zmiennych, co niesie za sobą szereg korzyści (np. łatwiejsze wykrywanie błędów w kodzie). W tym artykule zaprezentujemy genezę TypeScriptu, jego funkcjonalności, zalety i różnice w porównaniu z JS. Przedstawimy także zastosowania tego języka w projektach oraz narzędzia ułatwiające pracę z nim.

Jak z powodzeniem przeprowadzić redesign strony internetowej?

Trafiłeś tutaj zapewne dlatego, że planujesz lub rozważasz redesign strony internetowej. Chcesz poprawić jej funkcjonalność lub bezpieczeństwo, unowocześnić wygląd czy zwiększyć konwersję? Powód nie jest ważny. Istotne jest to, w jaki sposób przeprowadzisz redesign. Proces ten może rozwiązać wiele problemów, ale źle zrealizowany może nie tyle przyprawić Cię o ból głowy, co doprowadzić Twój biznes do upadku. Ten przewodnik pomoże Ci pomyślnie przeprojektować witrynę.

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach