Witaj na naszym Blogu. Lubimy tutaj dzielić się wiedzą z dziedzin, które nas pasjonują.

Kategorie
24.04.2019

Dlaczego każde przedsiębiorstwo potrzebuje świetnej witryny firmowej?

Zaszliśmy już całkiem daleko w XXI wiek. Docieramy do punktu, w którym więcej pieniędzy będzie się wydawało na reklamę w Internecie, niż poza nim. Obecnie jest oczywiste, że jeśli firma chce osiągnąć sukces, musi mieć swoją witrynę internetową. Jak w słynnym cytacie Billa Gatesa: „Jeśli twój biznes nie jest obecny w Internecie, to wkrótce nie będzie obecny w ogóle”.

16.04.2019
Firma

Piątka z pingwinem, czyli Droptica na 16 Sesji Linuksowej

Sesja Linuksowa to największa polska konferencja poświęcona rozwiązaniom Open Source oraz najnowszym trendom w systemach z rodziny GNU/Linux. Jej celem jest promowanie idei wolnego oprogramowania. Oto, co o Sesji piszą sami organizatorzy: "Wiemy, że Open Source jest coraz bardziej popularny w rozwiązaniach komercyjnych, jak i domowych. I zależy nam na jego popularyzacji". To zupełnie jak nam! 

04.04.2019
Drupal

5 powodów, dla których Drupal jest bezpieczniejszy od innych CMSów

W Internecie można znaleźć wiele porównań popularnych systemów CMS. Gdy pojawia się w nich Drupal, w jego kontekście padają zawsze słowa: bezpieczny, otwarty, regularnie aktualizowany. Wyjaśnię dziś, skąd wzięła się ta opinia. Przedstawię też dowody na to, że deklarowany przez drupalową społeczność poziom bezpieczeństwa to nie tylko puste słowa.

Oto 5 powodów, które czynią Drupala bezpiecznym:

1. Otwartość kodu

27.03.2019
Technologia

Layout builder – nowe narzędzie do budowania szablonów w Drupalu 8

Buduj dynamiczne szablony w Drupalu z poziomu interfejsu użytkownika. Zobacz jak używać modułu Layout Builder z poziomu UI oraz z poziomu kodu.

Layout Builder to nowe narzędzie do budowania szablonów encji w Drupalu 8, który w ostatnim czasie zyskuje na olbrzymiej popularności. Pomimo tego, że wciąż znajduje się on w fazie eksperymentalnej jest coraz chętniej wykorzystywany do budowania layoutów za jego pomocą.

15.03.2019
Firma

Podsumowanie DrupalCamp London 2019

Jak co roku, mniej więcej o tej porze ruszyliśmy na DrupalCamp London 2019. DrupalCamp London to najbardziej wyczekiwany przez nas event. Pojechaliśmy w tym roku w powiększonym składzie. Do Grześka i Maćka dołączył Jaro. Jak zawsze mieliśmy duże oczekiwania i ogromny apetyt na wiedzę, który i tym razem został w pełni zaspokojony.

16.01.2019
Firma

Jak w Droptica minął rok 2018?

Nowy rok sprzyja podsumowaniom i postanowieniom. W Droptica był to szczególny czas. W firmie działo się wiele i jesteśmy dumni z tego, czego dokonaliśmy w 2018 roku. Z radością dzielimy się tym z Wami! :)

Pięć lat istnienia Droptica

W lutym obchodziliśmy piątą rocznicę powstania firmy. Mieliśmy powody do świętowania! 

W ciągu 5 lat Droptica z dwuosobowego projektu stała się prężnie działającą firmą i znaną z jakości marką. Tylko przez ostatni rok:

Porozmawiajmy o Twoich projektach

Napisz do nas