Na naszym blogu znajdziemy wiele postów wprowadzających nas do świata Drooplera, które pokazują, jak w prosty i przejrzysty sposób zbudować stronę wizytówkę. W tym tekście natomiast zajmiemy się jednymi z najistotniejszych rzeczy na tego typu witrynie: menu, stopką i faviconą. Są one jak trzej muszkieterowie i nie należy nigdy lekceważyć żadnego z nich. Dlaczego?

Przez: Konrad Krzak

Droopler jest wszechstronnym narzędziem do budowy stron internetowych opartych o Drupala. W poniższym wpisie zaprezentuję, w jaki sposób stworzyć podstronę kontaktową na firmowej witrynie. Naszym celem będzie zrobienie strony o takim wyglądzie jak w demo Drooplera.

Przez: Piotr Miarka

Tworzenie strony internetowej jest bardzo pracochłonnym procesem. Wymaga dość dużo czasu i zasobów. Jednak osoby, które biorą udział w budowaniu stron i aplikacji internetowych zauważyły, że niektóre elementy czasami się powtarzają. Aby nie wymyślać już istniejących rozwiązań, zaczęły one wyodrębniać powtarzające się elementy jako komponenty. W tym tekście pokażę, w jaki sposób można wykorzystać komponenty na przykładzie dystrybucji Drupala Droopler oraz biblioteki Bootstrap.

Obok podstrony kontaktu, podstrona z ofertą jest jedną z kluczowych części witryny internetowej. Jest ona również jednym z podstawowych elementów skutecznej strony firmowej. Przedstawienie zakresu usług jest zwykle głównym celem jej istnienia. Pokażemy krok po kroku, jak stworzyć stronę z ofertą w Drooplerze - dystrybucji Drupala.

Przez: Piotr Miarka

Strona główna jest najważniejszym elementem witryny internetowej. To od niej zależy pierwsze wrażenie użytkownika, czy zostanie on na stronie, czy będzie zainteresowany ofertą firmy oraz samą firmą. Pokażemy Ci, jak w kilku prostych krokach stworzyć stronę główną, która pozwoli utrzymać uwagę użytkowników.

Bluehost jest w ścisłej dwudziestce największych firm hostingowych na świecie, obsługując ponad 2 miliony domen. W ofercie firmy znajduje się szeroki wachlarz usług. My natomiast pokażemy, jak zainstalować dystrybucję Drupala Droopler, korzystając z podstawowej oferty hostingu współdzielonego (Basic Web Hosting).

Dzięki odpowiednim narzędziom do budowy serwisów internetowych w bardzo łatwy sposób można rozszerzyć bibliotekę komponentów Droopler.

Dzięki modułowej konstrukcji i wysoce parametrycznemu SCSS możesz łatwo dostosować elementy motywu.

Platform.sh to kompleksowa platforma internetowa dla zespołów pracujących w Agile. Tutaj znajdziesz instrukcję, jak uruchomić własną stronę internetową w oparciu o Droopler.

Cyberfolks (stara nazwa: Linuxpl.com) to jeden z najpopularniejszych dostawców usług hostingowych w Polsce. Tutaj znajdziesz instrukcję dotyczącą instalacji Droopler dla tego hostingu.