Blog /Firma

Droptica to Software development company specjalizująca się w tworzeniu serwisów internetowych bazujących na Drupalu, Symfony i React.

Od 2013 roku rozwijamy przedsiębiorstwo tak, aby jak najlepiej służyć naszym klientom. Zobacz, co osiągnęliśmy przez ten czas!

Droptica to 27 specjalistów z różnych dziedzin pracujących w biurach zlokalizowanych w najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich miastach.

Z przyjemnością nawiązujemy stałe relacje i angażujemy się w projekty naszych klientów, od startupów po rozbudowane serwisy internetowe. Dostarczamy wyłącznie sprawne, skalowalne i rozszerzalne rozwiązania. Systematycznie ulepszamy naszą pracę, dzięki czemu cieszymy się nieustannie zaufaniem klientów.

Prowadzimy intensywną działalność popularyzatorską. Jesteśmy głównymi organizatorami Drupal Day Polska oraz Drupal Camp Wrocław a także założycielami organizacji Drupal Polska, co pozwala nam na swobodną wymianę doświadczeń i naukę od najlepszych.

Nasze nieustające dążenie do doskonałości zostało docenione m. in przez:

  • Clutch.co - tytułami Top Drupal Development Firm 2016, Top Developers 2017 i Top B2B Companies 2017
  • Instytut wzornictwa Przemysłowego - kwalifikacją do finału konkursu Dobry Wzór 2018

Rozmowa kwalifikacyjna to przepustka do pracy w nowej firmie. Jak zatem wypaść najlepiej? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest zadawanie pytań. To idealna okazja do tego, aby pokazać nie tylko umiejętności techniczne, ale również zainteresowanie firmą. Zobacz, jakie pytania pomogą Ci najefektywniej zaprezentować się na rozmowie i zdobyć więcej wiedzy o firmie.

Do tego jak ważny jest project management w pracach deweloperskich chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Efektywne zarządzanie Project Managera stanowi gwarant sukcesu projektu: zarówno pod kątem zapewnienia jakości dostarczanej usługi, ale także w odniesieniu do czasu realizacji i budżetu całego przedsięwzięcia. W Droptica stawiamy na ludzi. Oprócz certyfikowanych programistów w swoim zespole mamy również Project Managerów. Sylwetkę jednego z nich w poniższym tekście chciałbym przedstawić, a tym samym pokazać, jakie korzyści ze współpracy z Damianem Michałowskim mają nasi klienci.

Open Source to oprogramowanie z kodem źródłowym, który może być dalej modyfikowany i ulepszany. W praktyce oznacza to, że deweloper może używać kodu bez ponoszenia z tego tytułu kosztów i wykorzystywać go do celów we własnych projektach IT. Sprawdź, jakie możesz mieć korzyści z budowy strony internetowej w oparciu o Open Source.

FAQ, czyli krótko, zwięźle i na temat. Oto lista najczęstszych pytań klientów. Bogaci wieloletnim doświadczeniem współpracy udzielamy odpowiedzi na temat budowy internetowych stron, kosztów z tym związanych, kontroli nad pracą naszych deweloperów i możliwości Drupala.

Istniejemy na rynku od ponad 7 lat. Nasza misja to tworzenie solidnego oprogramowania na bazie najlepszych rozwiązań open source dla ambitnych firm. Misja wyznacza nam kierunek pracy, jest swoistym drogowskazem dla pracowników i kierownictwa, ale także dla firm współpracujących i klientów. Obraliśmy drogę, która wierzymy, że poprowadzi zarówno nas i naszych kontrahentów do sukcesu. 

 

Coraz więcej firm deweloperskich (choć nie tylko) realizuje usługi w oparciu o system pracy zdalnej. Z jednej strony jest to znak czasu, z drugiej - rezultat globalnych zmian. Obecna pandemia jest dodatkowym katalizatorem tychże zmian. Jest ona również testem przygotowania się przez firmy do nowej sytuacji. Zdalne realizowanie programistycznych zadań czym innym bowiem będzie dla przedsiębiorstw, dla których praca zdalna to część wewnętrznej kultury a czym innym dla tych, które nagle zredefiniować muszą całkowicie styl pracy.

Droptica od pierwszego dnia działalności miała dwa biura. Od początku organizowaliśmy naszą pracę tak, aby działać efektywnie niezależnie od lokalizacji naszych specjalistów Drupala. Dzisiaj szczególnie widać, jakie korzyści daje nam taka organizacja pracy. Zobacz, jak wygląda dzień pracy w Droptica, jakich narzędzi używamy do pracy zdalnej.   Korzyści i ryzyko Praca zdalna to duży przywilej i z pewnością oszczędność czasu.

Droptica od samego początku istnienia jest firmą, w której działa praca zdalnie. Część naszego zespołu pracuje w miastach, w których nie posiadamy biur, inni zaś podróżowali po świecie, kontynuując codzienną pracę. Wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszego wsparcia Drupala i usług programistycznych w zakresie Drupala. Praca zdalna nie jest jednak tak łatwa jak posiadanie laptopa w domu.

W Droptica bardzo dbamy o odpowiednie wdrożenie nowych pracowników w struktury organizacji poprzez trening Drupala. Chcemy też dać szansę osobom nie znającym systemu na spokojne i rzeczowe zapoznanie się z nim tuż po rozpoczęciu pracy. Jako przyszły programista w naszej agencji drupalowej będziesz miał okazję uczestniczyć najpierw w kilkutygodniowym treningu o konkretnym zakresie materiału. Długość treningu dostosowana jest do umiejętności nowej osoby.
MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach