Blog /Firma

Droptica to Software development company specjalizująca się w tworzeniu serwisów internetowych bazujących na Drupalu, Symfony i React.

Od 2013 roku rozwijamy przedsiębiorstwo tak, aby jak najlepiej służyć naszym klientom. Zobacz, co osiągnęliśmy przez ten czas!

Droptica to 27 specjalistów z różnych dziedzin pracujących w biurach zlokalizowanych w najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich miastach.

Z przyjemnością nawiązujemy stałe relacje i angażujemy się w projekty naszych klientów, od startupów po rozbudowane serwisy internetowe. Dostarczamy wyłącznie sprawne, skalowalne i rozszerzalne rozwiązania. Systematycznie ulepszamy naszą pracę, dzięki czemu cieszymy się nieustannie zaufaniem klientów.

Prowadzimy intensywną działalność popularyzatorską. Jesteśmy głównymi organizatorami Drupal Day Polska oraz Drupal Camp Wrocław a także założycielami organizacji Drupal Polska, co pozwala nam na swobodną wymianę doświadczeń i naukę od najlepszych.

Nasze nieustające dążenie do doskonałości zostało docenione m. in przez:

  • Clutch.co - tytułami Top Drupal Development Firm 2016, Top Developers 2017 i Top B2B Companies 2017
  • Instytut wzornictwa Przemysłowego - kwalifikacją do finału konkursu Dobry Wzór 2018

Jeżeli czytasz ten artykuł, zapewne zdecydowałeś się na podjęcie pierwszej pracy w IT. Super! Cieszymy się razem z Tobą. W Droptica staramy się każdego dnia szlifować umiejętności naszych Junior Developerów. Z tego tekstu dowiesz się, jakie mamy dla Ciebie wskazówki.

Była to już ósma edycja DrupalCamp w Polsce. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i zechcieli uczestniczyć w spotkaniach poświęconych Drupalowi i PHP, site building oraz społeczności drupalowej. Jeżeli ktoś nie mógł uczestniczyć w konferencji, spieszymy z dobrymi wieściami. Sesje i filmy wideo znajdują się na naszym kanale YouTube DrupalCamp Poland 2020.

Rozmowa kwalifikacyjna to przepustka do pracy w nowej firmie. Jak zatem wypaść najlepiej? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest zadawanie pytań. To idealna okazja do tego, aby pokazać nie tylko umiejętności techniczne, ale również zainteresowanie firmą. Zobacz, jakie pytania pomogą Ci najefektywniej zaprezentować się na rozmowie i zdobyć więcej wiedzy o firmie.

Do tego jak ważny jest project management w pracach deweloperskich chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Efektywne zarządzanie Project Managera stanowi gwarant sukcesu projektu: zarówno pod kątem zapewnienia jakości dostarczanej usługi, ale także w odniesieniu do czasu realizacji i budżetu całego przedsięwzięcia. W Droptica stawiamy na ludzi. Oprócz certyfikowanych programistów w swoim zespole mamy również Project Managerów. Sylwetkę jednego z nich w poniższym tekście chciałbym przedstawić, a tym samym pokazać, jakie korzyści ze współpracy z Damianem Michałowskim mają nasi klienci.

Open Source to oprogramowanie z kodem źródłowym, który może być dalej modyfikowany i ulepszany. W praktyce oznacza to, że deweloper może używać kodu bez ponoszenia z tego tytułu kosztów i wykorzystywać go do celów we własnych projektach IT. Sprawdź, jakie możesz mieć korzyści z budowy strony internetowej w oparciu o Open Source.

FAQ, czyli krótko, zwięźle i na temat. Oto lista najczęstszych pytań klientów. Bogaci wieloletnim doświadczeniem współpracy udzielamy odpowiedzi na temat budowy internetowych stron, kosztów z tym związanych, kontroli nad pracą naszych deweloperów i możliwości Drupala.

Istniejemy na rynku od ponad 7 lat. Nasza misja to tworzenie solidnego oprogramowania na bazie najlepszych rozwiązań open source dla ambitnych firm. Misja wyznacza nam kierunek pracy, jest swoistym drogowskazem dla pracowników i kierownictwa, ale także dla firm współpracujących i klientów. Obraliśmy drogę, która wierzymy, że poprowadzi zarówno nas i naszych kontrahentów do sukcesu. 

 

Coraz więcej firm deweloperskich (choć nie tylko) realizuje usługi w oparciu o system pracy zdalnej. Z jednej strony jest to znak czasu, z drugiej - rezultat globalnych zmian. Obecna pandemia jest dodatkowym katalizatorem tychże zmian. Jest ona również testem przygotowania się przez firmy do nowej sytuacji. Zdalne realizowanie programistycznych zadań czym innym bowiem będzie dla przedsiębiorstw, dla których praca zdalna to część wewnętrznej kultury a czym innym dla tych, które nagle zredefiniować muszą całkowicie styl pracy.

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach