gdansk

Jak pracujemy

Workflow i narzędzia

W naszym procesie pracy zawsze koncentrujemy się na jakości, testach oraz tym aby dostarczać dobre oprogramowanie na czas.

W celu wsparcia tych wymagań używamy wielu różnych narzędzi, posiadamy specjalny przepływ zadań (workflow) podczas rozwiązywania każdego zadania.

Kontrola wersji jest w sercu naszego workflow

Jak pracujemy

 

Podczas pracy z Drupal trzymamy wszystko w kodzie i używamy GIT dla każdego zadania.

Narzędzia, które pomagają nam tworzyć lepsze oprogramowanie

drop

GIT

drop

JENKINS

drop

PHPSTORM

drop

CODECEPTION

drop

VISUALCEPTION

drop

TESTLODGE

drop

BROWSERSYNC

drop

BROWSERSTACK

drop

SLACK

drop

JIRA

drop

UBUNTU

drop

SELENIUM

drop

GIT-FLOW

drop

GULP

drop

ANSIBLE

Co dostajesz podczas pracy z nami

  • certyfikowany zespół z doświadczeniem w pracy nad złożonymi projektami opartymi o Drupal i Symfony
  • jedna lub więcej kopii Twojej strony na naszym serwerze developerskim. Możesz testować nowe funkcje w bezpiecznym środowisku
  • codzienne raporty - zawsze wiesz co się dzieje na Twoim projekcie
  • zespół ux/ui designerów
  • duży wybór spośród możliwych kanałów komunikacji: Slack (możemy Was zaprosić do naszego Slack'a), Skype, Jira, telefon, mail
  • bezpośrednia komunikacja z naszymi developerami
  • elastyczne planowanie zasobów: co miesiąc możesz decydować, ile godzin chcesz wykorzystać w następnym miesiącu (na przykład 200, 400, 600, itd). Możesz planować zasoby dostosowane do Twojego planu rozwoju aplikacji
  • specjalista QA na każdym projekcie - stale sprawdzamy Twoją stronę aby ciągle działała i była wolna od błędów
  • dostęp do kodu aplikacji (repozytorium git), możesz śledzić naszą pracę nie tylko poprzez monitorowanie zadań ale także w kodzie
work in gdansk

Jak pracujemy: project management

Kiedy przychodzisz do nas ze swoim pomysłem, chcemy jak najlepiej spełnić Twoje oczekiwania.  Twój wkład w proces zarządzania projektem jest bardzo ważny i pozwala wspólnie zbudować wartościowy produkt. 

Badamy Twoje potrzeby, poczynając od analizy, przez development.
Niezależnie od tego czy chcesz rozpocząć nowy projekt, czy skalować już istniejący, wiemy co robić i chcemy Ci pomóc w realizacji Twojej wizji. 

Możesz być pewny , że sposób zarządzania zostanie dostosowany indywidualnie do Twojego projektu. Pracujemy w szeroko pojętej metodyce Agile. Uwielbiamy pracować w Scrum, jednak nasi project managerowie są elastyczni i potrafią wybrać najlepszą drogę do osiągnięcia celu, niezależnie od stosowanego frameworku.

Sprawdź, czego możesz się spodziewać nawiązując z nami współpracę.

1. Analiza wstępna

Pierwszy kontakt

Podczas pierwszego kontaktu chcemy poznać Twoje cele biznesowe i wizję produktu oraz zebrać wywiad na temat najbardziej kluczowych funkcjonalności. Odpowiadamy też na pierwsze pytania i informujemy o prognozowanym koszcie wykonania projektu. Przeglądamy dostarczone przez Ciebie materiały i formujemy zespół, który zajmie się prowadzeniem analizy projektu.
 

Tworzenie backlogu

Gdy mamy już ogólny zarys tego co będzie do wykonania przychodzi czas bardziej szczegółowych warsztatów, które pozwolą sformułować wymagania w formie backlogu produktu i wykonać dokładniejsze oszacowania. Ustalamy też MVP projektu (Minimum Viable Product), co pozwoli na realizację projektu etapami i stopniowe rozbudowywanie aplikacji.

2. Sprint 0

Przychodzi czas na przygotowanie się do rozpoczęcia realizacji Twojego projektu. Poświęcamy czas na postawienie środowiska i konfigurację potrzebnych narzędzi. Ustalamy z Tobą workflow projektu oraz sposób zarządzania. To czas na określenie kolejności realizacji zadań w backlogu.

3. Development

Przebieg fazy developmentu wygląda różnie - zależnie od wybranego modelu zarządzania. Zwykle dążymy do pracy iteracyjnej, charakterystycznej dla Scruma. Pozwala to na częstą weryfikację postępów i ciągłe usprawnianie procesu wytwarzania oprogramowania. Elastycznie dostosowujemy się do ewentualnych zmian i pozostajemy z Tobą w stałym kontakcie. 

Nasz proces jest zgodny ze SCRUM

 

scrum
4. Release

Kiedy spełniony został określony zakres projektu, jesteśmy gotowi na wydanie pierwszej wersji. Zwykle podczas tworzenia produktu takich wersji dostarcza się więcej, niż jedną. Wszystko zależy od poczynionych ustaleń. Wielokrotnie może powtarzać się faza iteracji zakończonych wydaniem wersji.

5. Wsparcie projektu

Zwykle gdy prace nad stroną zostają zakończone, wymaga ona utrzymania oraz dbałości o bezpieczeństwo. Oferujemy wsparcie Twojego projektu, które obejmuje wprowadzanie pojawiających się aktualizacji, jak i dodawanie w razie potrzeby nowych funkcjonalności i poprawianie błędów. Kompleksowość naszych usług zakłada, że nie zostajesz z ukończonym projektem sam.

Co możemy dla Ciebie drobić

Porozmawiajmy o Twoich projektach