Blog /Szkolnictwo wyższe

Jak zbudować stronę internetową dla uczelni wyższej? Z jakich rozwiązań warto czerpać inspiracje? 

W tej kategorii odkryjesz informacje na temat szkolnictwa wyższego w kontekście jego cyfrowej obecności. Znajdziesz tu artykuły na temat atrakcyjnych witryn uniwersytetów oraz wskazówki, jak wybrać najlepszy system zarządzania treścią (CMS) dla swojej instytucji. Dostarczamy również informacji na temat podstawowych funkcji niezbędnych dla stron uniwersyteckich, aby pomóc zwiększyć zaangażowanie oraz dostępność dla studentów i wykładowców.

Szkoły wyższe wymagają solidnego systemu zarządzania treścią, aby dobrze organizować swoją obecność w internecie i angażować różnych odbiorców (w tym studentów, wykładowców i inne organizacje). W tym artykule przedstawiamy kompleksowe spojrzenie na dziesięć niezbędnych funkcji CMS-a, które pozwolą uczelniom łatwo zarządzać stronami, a jednocześnie zapewniać wydajne, bezpieczne i przyjazne doświadczenia cyfrowe wszystkim odbiorcom.

Niedawno pisałem o najlepszych stronach uniwersytetów na Drupalu, które pochodzą z różnych zakątków świata. W tym artykule skupiam się na witrynach z Polski, analogicznie prezentując ich funkcjonalności. Do tego zestawienia wybrałem siedem - moim zdaniem - najciekawszych i inspirujących przykładów.

Uczelnie potrzebują silnej obecności w internecie, aby przyciągać studentów, komunikować się z partnerami, dostarczać cennych informacji i wspierać współpracę między różnymi działami. Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią jest zatem kluczowy, aby można było łatwo stworzyć przyjazną dla użytkownika, atrakcyjną i informacyjną stronę internetową. W tym artykule odkryjemy, dlaczego Drupal to idealny CMS dla szkół wyższych. 

Co łączy Uniwersytet Oksfordzki, Uniwersytet Cambridge i Uniwersytet Princeton? Odpowiedź jest prosta - Drupal. Najbardziej znane i cenione szkoły wyższe wybrały właśnie ten CMS do zarządzania swoimi stronami internetowymi. Skalowalność Drupala, możliwość jego dostosowania czy interoperacyjność to tylko jedne z argumentów, które często stają za jego wyborem. Zebrałem przykłady witryn różnych uniwersytetów, aby przyjrzeć się ich funkcjonalnościom i designowi. 

E-learning zyskał na popularności w ostatnich latach. Dzisiaj nauczanie zdalne jest czymś normalnym - z platform e-learningowych korzystają nie tylko placówki edukacyjne, ale także przedsiębiorstwa. Bez wychodzenia z domu możemy wziąć udział w lekcjach języka obcego, certyfikowanych szkoleniach lub miło spędzić czas, wykorzystując platformy e-learningowe z elementami grywalizacji i dowiedzieć się czegoś nowego.

MG 1202 Blur

Porozmawiajmy o Twoich projektach