-

Usługi rozwoju i utrzymania platformy Pimcore

Zarządzaj informacjami o produktach z różnych źródeł w jednym miejscu – na platformie Pimcore. Sprawnie wdrożymy ją w Twojej firmie i pomożemy Ci w pełni wykorzystać jej możliwości.

Co to jest PIM?

PIM (ang. Product Information Management) oznacza proces zarządzania informacjami o produktach we wszystkich kanałach sprzedaży danej firmy. Systemy PIM zbierają i administrują dane z różnych źródeł w jednym miejscu. Możesz przesyłać nowe informacje i edytować lub aktualizować te istniejące na jednej platformie, zamiast dodawać i zmieniać je indywidualnie w każdym kanale dystrybucji. Zapewniając aktualne opisy produktów i zasobów oraz utrzymując je spójne we wszystkich kanałach sprzedaży, polepszysz doświadczenia użytkowników.

-

PIM (ang. Product Information Management) z Pimcore

Pimcore to jeden z systemów PIM, który umożliwia zarządzanie informacjami o produktach i zasobami cyfrowymi. Ta platforma open source centralizuje wszelkiego rodzaju dane produktowe (np. specyfikacje techniczne, materiały sprzedażowe i marketingowe), a także ułatwia ich edycję i wysyłanie do katalogów produktów lub spisów na stronie internetowej czy do podstron produktowych w sklepie online.

Połączenie z systemami jest możliwe dzięki elastycznemu API Pimcore. Umożliwia nam ono również dostosowanie funkcjonalności tego oprogramowania do konkretnych potrzeb związanych z zarządzaniem informacjami o produktach.

Pimcore oferuje następujące funkcje PIM:

 • Edycja danych. Możesz wprowadzić produkt oraz dodać opisy, atrybuty (takie jak cena, kategoria i zdjęcia), dokumentację i tłumaczenia.
 • Publikowanie wielokanałowe. Informacje o produkcie są automatycznie udostępniane w wybranych kanałach sprzedaży.
 • Przepływy pracy. Schematy i widoki pozwalają na projektowanie oraz monitorowanie procesów biznesowych i redakcyjnych związanych z danymi.
 • Konfigurowalne pulpity nawigacyjne. Dashboardy mogą zawierać informacje i statystyki związane z danymi, np. dotyczące ich kompletności i jakości.

 

Inne usługi Pimcore development

Pimcore to rozbudowana platforma cyfrowa, która wykracza daleko poza zwykłe zarządzanie produktami. Oprócz zaawansowanych funkcji PIM, zapewnia szereg opcji, które wzbogacają dane, pomagają modyfikować zasoby cyfrowe (takie jak filmy i grafiki), gromadzą informacje związane z klientami oraz dbają o pełnię cyfrowych wrażeń na Twojej stronie internetowej.

Po przeanalizowaniu wymagań projektu, nasi certyfikowani programiści Pimcore wybiorą najbardziej odpowiednie funkcje do wdrożenia na Twojej stronie lub w sklepie internetowym.

MDM (ang. Master Data Management)

W razie zaawansowanych potrzeb związanych z danymi, możemy dodać możliwość zarządzania m.in. informacjami dotyczącymi pracowników, klientów, lokalizacji i dostawców. Funkcje MDM obejmują również walidację i wersjonowanie danych, co pomaga śledzić zmiany.

DAM (ang. Digital Asset Management)

Ta część oprogramowania Pimcore umożliwia zarządzanie zasobami multimedialnymi, takimi jak obrazy, filmy i dokumenty projektowe. Pozwala dodawać słowa kluczowe i metatagi w celu szybszego wyszukiwania elementów oraz stosować efekty w filmach lub obrazach.

CDP (ang. Customer Data Platform)

Po wdrożeniu funkcji CDP, Pimcore będzie pozyskiwać dane o działaniach klientów z Twoich systemów i wyświetlać je w jednym miejscu. Dane mogą automatycznie dzielić się na grupy person, które można następnie wykorzystać do personalizacji i automatyzacji marketingu.

Firma realizująca usługi Pimcore development

Rozwijamy i utrzymujemy funkcjonalności Pimcore, które pomagają naszym klientom np. przechowywać i zarządzać danymi produktów, takimi jak specyfikacje techniczne. Nasze bogate doświadczenie i certyfikowani programiści Pimcore umożliwiają realizację projektów o różnym stopniu złożoności – od fazy doradztwa, poprzez wdrożenie, aż po hosting i utrzymanie.

droptica-pimcore

Konsulting Pimcore

Zagłębimy się w potrzeby Twojego projektu i firmy. Robimy to poprzez spotkania i warsztaty z Tobą i wybranymi specjalistami - designerami, programistami, project managerami i inżynierami DevOps. W ten sposób możemy najlepiej zbadać Twoje potrzeby, pomóc Ci zebrać wymagania dotyczące przyszłego rozwiązania, wybrać najbardziej odpowiednie funkcje Pimcore i zaprojektować architekturę systemu.

droptica-pimcore

Implementacja Pimcore

Gdy zespół QA zakończy testowanie projektu, programiści i specjaliści DevOps wdrożą go na serwerze. Inżynierowie DevOps są tymi osobami, które sprawdzają, czy wszystko działa poprawnie w środowisku technicznym, naprawiają niektóre błędy w tym zakresie i dokonują niezbędnych korekt. Testują również, czy integracja Pimcore z innymi systemami działa zgodnie z oczekiwaniami.

droptica-pimcore

Utrzymanie i wsparcie Pimcore

Po wdrożeniu systemu ważne jest, aby go nadzorować i wprowadzać nowe funkcje w miarę rozwoju firmy i zmian trendów w branży. Będziemy monitorować działanie i bezpieczeństwo instalacji Pimcore, przeprowadzać wszystkie potrzebne aktualizacje i naprawiać błędy. Nasz kierownik projektu i programiści pomogą Ci zdecydować się na nowe funkcje Pimcore, które ulepszą Twój system i uproszczą Twoją pracę.

droptica-pimcore

Hosting Pimcore

Dla Twojego projektu Pimcore przygotujemy niestandardowe rozwiązanie hostingowe, które spełnią wymagania dotyczące stabilności i bezpieczeństwa. Wybierzemy odpowiedniego dostawcę i skonfigurujemy środowisko. Następnie możemy regularnie dbać o Twój hosting, zajmując się kopiami zapasowymi i monitorowaniem czasu pracy. Masz już środowisko hostingowe? Pozwól naszym specjalistom DevOps skonfigurować je, aby zapewnić płynne działanie systemu Pimcore.

droptica-pimcore

Integracja z Pimcore

Dzięki elastycznemu API możemy zintegrować oprogramowanie Pimcore z używanymi systemami, takimi jak CMS, CRM lub ERP. Powszechne i korzystne jest również połączenie Pimcore z platformą e-commerce, taką jak Magento, Drupal Commerce lub WooCommerce. Wszystkie wspomniane tutaj integracje będą dwukierunkowe, co oznacza, że będziesz w stanie pozyskiwać dane produktowe z tych systemów i platform, a także przesyłać je do nich.

droptica-pimcore

Szkolenie Pimcore

Nasi certyfikowani programiści Pimcore zapewnią Ci szczegółowy samouczek na temat tego, jak efektywnie korzystać z tej platformy PIM. Oprócz podzielenia się podstawową wiedzą o narzędziu, przedstawią Ci wszystkie jego przydatne funkcje, w tym te, które będą najbardziej pomocne dla Twojej firmy. Nasi programiści mogą przeszkolić zespoły sprzedażowe, redakcyjne i programistyczne oraz podzielić się wskazówkami związanymi z ich pracą.

Zalety Pimcore

 • Łatwy import danych z zewnętrznych źródeł.
   
 • Pojedyncza baza danych dla wszystkich informacji o produkcie.
   
 • Zarządzanie i publikowanie danych produktów we wszystkich kanałach.
   
 • Konfigurowalne pulpity nawigacyjne do śledzenia kompletności i jakości danych.
   
 • Intuicyjny interfejs z funkcją "przeciągnij i upuść".
   
 • Niestandardowy przepływ pracy zatwierdzania do zarządzania i publikowania danych.
Programiści Pimcore mogą przeprowadzić szkolenie dla firmy, aby pomóc Ci wykorzystać zalety systemu

Pimcore i Symfony

Platforma Pimcore oparta jest na Symfony – najsolidniejszym frameworku PHP. Wyróżniają ją bundle, czyli elementy, które są od siebie odseparowane. W praktyce oznacza to, że możemy wykorzystać bundle z jednego projektu lub części systemu w innym miejscu. W ten sposób znacznie ograniczymy zużycie czasu i pieniędzy.

Od ponad 10 lat tworzymy strony i aplikacje oparte o Symfony oraz inne technologie i systemy wykorzystujące ten framework, takie jak Pimcore, Drupal, Mautic czy Sylius.

Usługi rozwoju i utrzymania Pimcore, systemu PIM, w Droptica obejmują szereg praktycznych działań

Proces implementacji Pimcore w Droptica

1. Faza discovery

Poznajemy specyfikę biznesową klienta i jego pomysł na przyszłe rozwiązanie. Naszym celem jest poznanie, jak powinno ono działać i jakie funkcjonalności powinno koniecznie posiadać. Zwykle proponujemy warsztaty projektowe na tym etapie, ponieważ wierzymy, że bezpośrednia rozmowa między naszymi specjalistami (designerem, programistą, project managerem) a klientem to świetny sposób na zidentyfikowanie jego potrzeb i opracowanie zakresu projektu.

2. Zwinny rozwój

Po podjęciu decyzji o przebiegu projektu i metodzie zarządzania, rozpoczynamy iteracyjne prace rozwojowe. Zwykle składają się one z dwutygodniowych sprintów, po których pokazujemy wyniki i prosimy klienta o informacje zwrotne. W ten sposób zyskuje on regularny wgląd w postępy projektu i realny wpływ na kierunek rozwoju, a my możemy na bieżąco wprowadzać poprawki. W tej fazie kładziemy nacisk na komunikację i ciągłe doskonalenie.

3. Uruchomienie live

Po zrealizowaniu zakresu projektu, testujemy rozwiązanie Pimcore, wdrażymy poprawki i uzyskujemy zgodę klienta, a następnie udostępniamy oprogramowanie na serwerze produkcyjnym. Gdy wszystko jest gotowe, nie zostawiamy klienta samego i oferujemy usługi wsparcia - regularne aktualizacje, monitorowanie bezpieczeństwa i rozwój nowych funkcji. Zaraz po uruchomieniu oferujemy również szkolenie Pimcore, aby klient mógł z łatwością poruszać się po nowym narzędziu.

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz i opowiedz nam o swoich potrzebach związanych z systemem PIM.

Po wysłaniu formularza nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w celu omówienia Twojego projektu.

Korzystając z naszej wiedzy, pomożemy Ci wybrać i wdrożyć funkcje Pimcore, które spełnią Twoje potrzeby biznesowe.