Wydawnictwo WAM

Najstarsze polskie wydawnictwo katolickie używa Drupal Commerce do sprzedaży przez internet!

i

Wydawnictwo WAM posiada własny zespół IT, który zbudował bazową część systemu e-commerce na Drupalu. Jednak z powodu dużej ilości innych prac, zespół musiał szukać wsparcia do programowania w Drupalu na zewnątrz. W ten sposób Droptica rozpoczęła prace nad rozwojem serwisu wydawnictwowam.pl.

Wydawnictwo WAM - strona przed
Wydawnictwo WAM - strona po zmianach Droptica

Co zrobiliśmy?

Produkt jako Prezent
Moduł

Zaczęliśmy od modułu pozwalającego wysłać zakupiony produkt jako prezent. Użytkownik podczas zakupu może wybrać nie tylko odbiorcę towaru, ale dodatkowo ozdobne opakowanie. Dzięki tej opcji kupujący produkt na prezent nie musi się już martwić jego pakowaniem. Jest to bardzo przydatna i użyteczna opcja.

Odbiór w Punkcie
Moduł

Innym z modułów była możliwość odbioru w punkcie. “Odbiór w punkcie” to usługa oferowana przez Pocztę Polską. Droptica wykonała integrację sklepu Drupal Commerce z API Poczty Polskiej. Użytkownik kupując produkt mógł zamówić dostarczenie do jednego z wielu punktów odbioru i odebrać go w wygodnym dla siebie czasie.

Napisaliśmy jeszcze kilka mniejszych i większych modułów zwiększających możliwości zakupowe w serwisie.

Budowanie bazy e-mail
Moduł

Z punktu widzenia marketingu bardzo ważne jest budowanie bazy e-maili. Wydawnictwo potrzebowało rozbudowanej integracji z systemem do wysyłki newsletterów. Napisaliśmy moduł integrujący Drupal Commerce z usługą Freshmail. Nie było to zwykłe dodawanie adresu e-mail ale także przekazywanie informacji o kategoriach produktów. Dzięki temu dział marketingu może znacznie lepiej targetować newslettery i informacje o nowych produktach.

Moduły
Drupal
Droptica
DevOps Team
Szkolenie
Drupal
Wersje
GIT

Pomogliśmy także w uporządkowaniu procesu prac programistycznych. Dzięki pomocy DevOps Team Droptica serwis aktualnie używa systemu wersjonowania GIT do zarządzania plikami. Wprowadziliśmy też mechanizm automatycznego wdrażania nowych zmian na serwer produkcyjny oraz utworzyliśmy kopie serwisu na serwerze testowym. Cały proces jest zautomatyzowany: budowanie nowych wersji na serwerach testowych, testowanie automatyczne, wdrożenie na serwer produkcyjny. Takie ulepszenie pozwala na bardziej przewidywalne wdrażanie nowych zmian na serwer produkcyjny.

Odwiedziliśmy też klienta w Krakowie i przeprowadziliśmy tam szkolenie z systemu GIT, z pracy na branchach, git-flow, pull requests oraz pokazaliśmy procesy automatyzacji wdrożeń.

Z każdym miesiącem wspieramy Wydawnictwo WAM i rozwijamy wspólnie ich sklep internetowy.

Opinia klienta

Współpracę z firmą Droptica nawiązaliśmy ok. 2 lata temu aby rozwijać nasz sklep internetowy dostępny pod adresem https://wydawnictwowam.pl. Zarówno jakość zrealizowanych zadań jak i wzajemna współpraca były i są na najwyższym poziomie. Sugerowane i realizowane przez Dropticę rozwiązania techniczne bardzo nam pomogły i często podnosiły wartość naszego systemu, często nawet powyżej naszych początkowych oczekiwań. Firmę Droptica cechuje bardzo przyjazny, bezpośredni i precyzyjny sposób komunikacji. Dzięki temu bardzo efektywnie mogliśmy i wciąż możemy definiować i uszczegóławiać zadania związane z rozwojem naszej platformy sprzedażowej. Doceniamy też bardzo przejrzysty system rozliczeń, który pozwala nam lepiej planować i alokować środki na rozwój. Innymi słowy, bardzo polecamy współpracę z firmą Droptica.

Zobacz online

Porozmawiajmy o Twoich projektach

Napisz do nas