10 modułów przydatnych przy tworzeniu dużych serwisów internetowych

Tworzenie dużych serwisów internetowych - przydatne moduły

Features - bez tego modułu ciężko wyobrazić sobię pracę w grupie. Moduł pozwala na zapisywanie ustawień w plikach w specjalnych modułach. Takie moduły można łatwo zapisać w repozytorium plików i przenosić między członkami zespołu oraz między różnymi wersjami serwisu.

Devel - moduł posiada wiele opcji przydatnych dla programistów. W łatwy sposób można zobaczyć informacje o obiektach $node i $user. Można też szybko przetestować fragmenty kodu na stronie /deve/php

POTX - standardem w Drupalu jest zapisywanie wszystkich tekstów w modułach w języku angielskim. Jeśli robimy serwis w języku polskim to za pomocą tego modułu łatwo wyeksportujemy listę tekstów do tłumaczenia i przygotujemy pliki do tłumaczeń.

Security Review - moduł sprawdza bezpieczeństwo witryny

Diff - przydatny jeśli używamy modułu Features. Pozwala sprawdzić z poziomu przeglądarki jakie są różnice w modułach typu features pomiędzy ustawieniami zapisanymi w plikach i bazie danych

Coder - dla wszystkich utworzonych przez nas modułów powinniśmy przeprowadzić analize modułem Coder i wyeliminować zgłaszane błędy.

Boxes - zamiennik dla modułu Block z rdzenia Drupala. Pozwala na eksport treści bloków za pomocą modułu Features.

Context PHP - jeśli używamy modułu Context to czasem jest potrzeba utworzenia skomplikowanych warunków, można to zrobić za pomocą tego modułu wpisując w ustawieniach fragment kodu PHP.

Strongarm - pozwala na eksport zmiennych drupalowych za pomocą modułu Features

Views Custom Fiels - Drupal 6, Views PHP - Drupal 7 - moduły pozwalające na dodanie do widoków pola, w którym można wpisać fragment kodu PHP.

Chcesz stworzyć dużą stronę internetową na Drupalu. Skontaktuj się z nami. Nasz zespół wsparcia Drupala chętnie pomoże.