Kategorie na portalu Zawsze Pomorze zostały utworzone za pomocą autorskiego systemu CMS.

CMS dla portalu informacyjnego Zawsze Pomorze

Wdrożenie Thundera - dystrybucji Drupala dla profesjonalnych wydawnictw

O Zawsze Pomorze

ZawszePomorze.pl to regionalny serwis newsowy skupiający się na sprawach ważnych dla mieszkańców województwa pomorskiego. Został założony przez zespół dziennikarzy, którzy czuli, że w regionie jest miejsce na dodatkowy portal informacyjny. Poza formą internetową wydaje również drukowany tygodnik.

Wyzwanie

Zespół Zawsze Pomorze zgłosił się do nas w poszukiwaniu oprogramowania do zarządzania swoim portalu. Mimo że zespół był nowy, budżet ograniczony, a terminy rozpoczęcia bardzo krótkie, system CMS do publikacji musiał być profesjonalny i łatwy do rozbudowy w przyszłości. Musiał być również odporny na duże skoki ruchu.

Oprócz funkcji wydawniczych, Zawsze Pomorze potrzebowało profesjonalnych narzędzi do zarządzania kampaniami reklamowymi i niezawodnego rozwiązania hostingowego. To ostatnie miało umożliwić szybkie skalowanie i dobre cachowanie, aby system wytrzymywał wysokie skoki ruchu, gdy popularny artykuł zostanie opublikowany i zyska rozgłos w mediach społecznościowych.
 

Strona główna polskiego portalu informacyjnego Zawsze Pomorze, który opiera się na CMS Drupal.
Jedna z kategorii na Zawsze Pomorze - portalu informacyjnym dotyczącym województwa pomorskiego.

Rozwiązanie

Zaproponowaliśmy wdrożenie systemu CMS dla magazynu informacyjnego przy użyciu Thundera - dystrybucji Drupala dla profesjonalnych wydawnictw. Thunder to dopracowana instalacja CMS Drupal z wieloma gotowymi funkcjonalnościami przeznaczonymi dla branży wydawniczej.

Zintegrowaliśmy Thundera z Revive Adserver do dodawania i wyświetlania reklam na stronie Zawsze Pomorze oraz przeszkoliliśmy zespół do jego obsługi. Zbadaliśmy również najlepsze rozwiązania hostingowe i zaproponowaliśmy hosting w chmurze z metodą automatycznego skalowania ukrytą za CDN (siecią dostarczania treści). Hosting w chmurze pozwala na automatyczne skalowanie, gdy potrzebne są dodatkowe zasoby, a CDN pomaga dostarczać treści w całym internecie, oferując użytkownikom niesamowicie szybką prędkość przeglądania.

Rezultat

Wykorzystanie systemu CMS dla profesjonalnych wydawnictw - Thunder - pozwoliło nam drastycznie obniżyć koszty wdrożenia bez uszczerbku dla jakości i funkcjonalności. Byliśmy w stanie ukończyć projekt w bardzo krótkim czasie, dostarczając w pełni funkcjonalną platformę wydawniczą, którą można było natychmiast wypełnić treścią.

Od samego początku posiadała ona wszystkie funkcje profesjonalnego CMS-a dla wydawców, w tym kontrolę wersji, obieg publikacji i możliwości zarządzania kampaniami reklamowymi.

ZawszePomorze.pl to odnoszący sukcesy serwis informacyjny. Szybko się rozwija, z miesiąca na miesiąc zwiększając ruch i liczbę odwiedzających oraz stałych czytelników.

Portal informacyjny Zawsze Pomorze posiada kilka kategorii tematycznych, w tym “Zawsze sport”.

Portal informacyjny Zawsze Pomorze - online

Widzisz potencjał w customowym CMS-ie?

Zarezerwuj darmową konsultację, aby omówić swoje potrzeby w zakresie systemów CMS.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby porozmawiać o tym, jak możemy pomóc Ci zbudować Twój projekt.