Dialogownia

Nowoczesny system intranetowy z funkcjami społecznościowymi

System intranetowy dla firmy Telefonia DIALOG S.A. - DIALOGOWNIA

Celem projektu było zwiększenie zaangażowania pracowników w życie firmy poprzez nowe funkcje i wygląd serwisu intranetowego. W firmie funkcjonował intranet oparty na Joomli. Była to prosta strona internetowa służąca głównie do publikacji aktualności.

W czasie rozpoczęcia projektu (początek 2011 roku) roczne przychody firmy Telefonia DIALOG S.A. wynosiły 546,3 mln zł a zysk netto 84,72 mln zł. W firmie pracowało ponad 1000 osób w różnych miejscowościach.
Firma wybrała Drupala jako platformę dla intranetu, ponieważ miała już inne serwisy oparte o ten system i była zadowolona z elastyczności oraz skalowalności Drupala.
W projekt było zaangażowanych od 3 do 7 osób, zależnie od etapu (programiści, testerzy, grafik, project manager, analityk).

Strona główna Dialogownia

Jednym z głównych wyzwań była integracja nowego systemu intranetowego z istniejącymi aplikacjami i systemami w firmie: Active Directory, system kadrowy i książka telefoniczna.

  • Przed rozpoczęciem prac programistycznych opracowaliśmy makiety nowego serwisu. Na ich podstawie przygotowano nowoczesny projekt graficzny pasujący do identyfikacji wizualnej firmy.
  • Gdy gotowy był wygląd i struktura nowego serwisu, to rozpoczęliśmy prace programistyczne. Pierwszym krokiem było przygotowanie struktury danych (typy zawartości, dane użytkownika) dla nowego systemu. Typy zawartości były rozbudowane o dużą liczbą atrybutów związanych z kategoriami, stanowiskami pracy oraz lokalizacją.
  • Po przygotowaniu struktury treści rozpoczął się etap migracji treści. Wszystkie treści z poprzedniej wersji intranetu musiały być zachowane. Dodatkowo była okazja do uporządkowania treści i przeniesienia ich do nowej struktury kategorii. Wszystko to zostało zrobione przez dedykowany moduł do migracji danych.
  • Przeniesienie danych zakończyło etap migracji. Następnie rozpoczęły się etapy dodające nowe funkcje do serwisu, które zwiększały zaangażowanie pracowników w życie firmy.

Porozmawiajmy o Twoich projektach

Napisz do nas