Dialogownia website

Dialogownia

Nowoczesny system intranetowy z funkcjami społecznościowymi

Jednym z głównych wyzwań była integracja nowego systemu intranetowego z istniejącymi aplikacjami i systemami w firmie: Active Directory, system kadrowy i książka telefoniczna.

 • Przed rozpoczęciem prac programistycznych opracowaliśmy makiety nowego serwisu. Na ich podstawie przygotowano nowoczesny projekt graficzny pasujący do identyfikacji wizualnej firmy.
 • Po przygotowaniu struktury treści rozpoczął się etap migracji treści. Wszystkie treści z poprzedniej wersji intranetu musiały być zachowane. Dodatkowo była okazja do uporządkowania treści i przeniesienia ich do nowej struktury kategorii. Wszystko to zostało zrobione przez dedykowany moduł do migracji danych.
 • Gdy gotowy był wygląd i struktura nowego serwisu, to rozpoczęliśmy prace programistyczne. Pierwszym krokiem było przygotowanie struktury danych (typy zawartości, dane użytkownika) dla nowego systemu. Typy zawartości były rozbudowane o dużą liczbą atrybutów związanych z kategoriami, stanowiskami pracy oraz lokalizacją.
 • Przeniesienie danych zakończyło etap migracji. Następnie rozpoczęły się etapy dodające nowe funkcje do serwisu, które zwiększały zaangażowanie pracowników w życie firmy.

System intranetowy dla firmy Telefonia DIALOG S.A. - DIALOGOWNIA

Celem projektu było zwiększenie zaangażowania pracowników w życie firmy poprzez nowe funkcje i wygląd serwisu intranetowego. W firmie funkcjonował intranet oparty na Joomli. Była to prosta strona internetowa służąca głównie do publikacji aktualności.

W czasie rozpoczęcia projektu (początek 2011 roku) roczne przychody firmy Telefonia DIALOG S.A. wynosiły 546,3 mln zł a zysk netto 84,72 mln zł. W firmie pracowało ponad 1000 osób w różnych miejscowościach.
Firma wybrała Drupala jako platformę dla intranetu, ponieważ miała już inne serwisy oparte o ten system i była zadowolona z elastyczności oraz skalowalności Drupala.
W projekt było zaangażowanych od 3 do 7 osób, zależnie od etapu (programiści, testerzy, grafik, project manager, analityk).

Nowe funkcje w systemie intranetowym Dialogownia

 • Fabryka pomysłów

  To miejsce do dyskusji o propozycjach zmian w firmie. Każdy pracownik może dodać nowy pomysł na usprawnienie firmy. Inne osoby mogą komentować zgłaszane pomysły. Na każdy pomysł można zagłosować. W dziale są też rankingi najbardziej aktywnych pracowników pod względem dodanych pomysłów (z podziałem na nowe i wdrożone) oraz pod względem komentarzy.

 • Komentowanie treści

  Prosta funkcja, która jednak bardzo angażuje użytkowników. Nie było jej w poprzedniej wersji systemu. Opcje komentowania zostały zintegrowane z opcją powiadomień e-mail. Jeśli użytkownik dodał komentarz w artykule do dostała powiadomienia o innych komentarzach w tym samym artykule.

 • Ograniczenia dostępu do treści

  Pewne treści powinny być dostępne tylko dla osób na wybranych stanowiskach lub z wybranych miast. Napisaliśmy dedykowany moduł dla Drupala, aby umożliwić takie ograniczanie dostępu do treści.

 • Ankiety

  Redaktorzy mogą tworzyć rozbudowane ankiety z dowolną ilością pól w formularzu. Ankiety posiadają system raportowania i podsumowania.

 • Konfigurowalna strona użytkownika

  Firma Dialog jest duża i dużo się w niej dzieje. Aby lepiej organizować sobie dostęp do informacji wewnętrznych każdy użytkownik może spersonalizować swoją stronę. W sekcji "Moja strona" można dodać wybrane sekcje i ustawić je w dowolnej kolejności.

 • Polubione treści

  Pod każdym artykułem jest możliwość jego polubienia. Pod artykułem widać kto go polubił. Na stronie swojego profilu użytkownik widzi polubione przez siebie artykuły.

 • Profil użytkownika

  Użytkownik loguje się do systemu za pomocą danych z Active Directory. Nie więc konieczności zapamiętywania kolejnego hasła. Na profilu użytkownika widać m.in. jego stanowisko oraz miejsce pracy. Z tego poziomu można przejść do listy osób pracujących w danym dziale (np. jeśli nie można się skontaktować z daną osobą, to można wyszukać osób z tego działu lub pokoju).

Internale logo

Wdrożenie odbyło się pomyślnie, o czym świadczy m.in. zaangażowanie pracowników DIALOGu w tworzenie i komentowanie treści w serwisie oraz wyróżnienie w konkursie INTERNALE POLAND 2011

Potrzebujesz intranetu? Porozmawiajmy

Zaplanuj bezpłatną konsultację, aby porozmawiać z nami o swoich potrzebach w zakresie intranetu.

Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby umówić się na spotkanie i omówić Twój projekt.