Współpracowaliśmy z Henry Schein, aby stworzyć marketplace na Drupalu z używanym sprzętem medycznym.

Platforma marketplace B2B dla Henry Schein

Stworzyliśmy specjalistyczną platformę marketplace na Drupalu, która łączy dentystów z zaufanymi sprzedawcami używanego sprzętu medycznego online.

O Henry Schein

Henry Schein dostarcza wysokiej jakości rozwiązania dla pracowników służby zdrowia na całym świecie.

Usługi firmy są skierowane do dentystów i lekarzy. Dzięki ludziom i technologiom Henry Schein pomaga tym specjalistom pracować wydajniej i zapewniać pacjentom najlepszą opiekę. Ten globalny dystrybutor materiałów medycznych współpracuje z różnymi klinikami i placówkami opieki zdrowotnej.

Firma Henry Schein planowała ułatwić gabinetom stomatologicznym i laboratoriom dostęp do ofert sprzętu medycznego. Postanowili stworzyć wygodną platformę internetową łączącą kupujących ze sprzedającymi na rynkach w różnych krajach.

Klient miał precyzyjny zakres projektu i potrzebował doświadczonej firmy programistycznej, która pomogłaby mu zbudować od podstaw platformę marketplace B2B. Właśnie wtedy do projektu dołączyła Droptica.

Rozwiązanie marketplace B2B łączy dentystów ze sprzedawcami używanych produktów medycznych.

Wyzwanie

Marketplace online do używanego sprzętu medycznego miał umożliwiać prezentację dużej liczby ofert. W związku z tym platforma internetowa musiała:

  • być przyjazna dla użytkownika i wygodna dla potencjalnych klientów, aby mogli łatwo znaleźć to, czego szukają i skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą,
  • efektywnie i bezpiecznie zarządzać dużą ilością informacji o produktach w bazie danych,
  • umożliwiać szybkie i łatwe publikowanie oraz edytowanie ofert na stronie internetowej.
Dla strony na Drupalu firmy Exide wdrożyliśmy ulepszenia SEO i aktualizację systemu tożsamości.

Rozwiązanie

Aby osiągnąć cele projektu, zaproponowaliśmy zbudowanie platformy marketplace B2B przy użyciu Drupala 9. A jak sprostaliśmy wyzwaniom?

  • Opracowaliśmy przejrzysty i przyjazny projekt strony internetowej z łatwą nawigacją, pracując ramię w ramię z grafikiem Klienta.
  • Aby zapewnić wydajność witryny, zasugerowaliśmy użycie dwóch serwerów do obsługi ruchu na stronie - jednego dla użytkowników przeglądających produkty i wysyłających zapytania oraz jednego dla administratorów platformy.
  • Oddaliśmy CMS Drupal w ręce redaktorów z oddzielnymi kontami użytkowników, aby mogli łatwo dodawać produkty i przeglądać zmiany.


Rezultat

Z powodzeniem wdrożyliśmy Dentist to Dentist Place pod marką Henry Schein, co potwierdza bezpieczeństwo i niezawodność rozwiązania. Jest to platforma dla wielu sprzedawców, która łączy profesjonalistów stomatologicznych. Udostępniliśmy strony internetowe dla wielu rynków w różnych językach, które zarządzają produktami z jednego systemu CMS Drupal.

Marketplace na Drupalu jest oparty na Drupalu 9, ale projekt nadal pozostaje w fazie rozwoju. Kontynuujemy współpracę z Klientem nad platformą, rozszerzając ją o Drupal Commerce, aby zapewnić redaktorom więcej funkcji e-commerce i łatwiejszą analizę danych.

Na stronie D2D Place jest sekcja z promowanymi produktami oraz  z ogłoszeniami powiązanego sprzętu.
Marketplace na Drupalu prezentuje czytelne karty produktów ze zdjęciem, parametrami i szczegółami.

Przykłady wdrożonych funkcji dla marketplace B2B na Drupalu

Funkcjonalność marketplace na Drupalu umożliwia wyszukiwanie produktów według nazwy, marki lub opisu

Wyszukiwarka produktów

Marketplace B2B o profilu stomatologicznym posiada wbudowaną wyszukiwarkę ofert. Dzięki niej klienci mogą łatwo znaleźć interesujący ich produkt według nazwy, marki lub opisu.

 

Sekcje z powiązanymi produktami

Do platformy online dodaliśmy sekcję z proponowanymi ofertami. Ułatwia to klientom znalezienie podobnych produktów lub sprawdzenie, jaki sprzęt medyczny jest obecnie w promocji.

Ten marketplace na Drupalu ma wbudowaną sekcję promowanych produktów np. z ofertami na promocji.

Filtrowanie i sortowanie ofert

Jak przystało na marketplace online, platforma posiada filtry i pole sortowania niezbędne klientom do dostosowania widoku produktów zgodnie z ich preferencjami.

 

Formularz kontaktowy

D2D Place łączy kupujących i sprzedających za pomocą formularza kontaktowego. Użytkownicy mogą napisać wiadomość bezpośrednio do jednego z podmiotów Henry Schein sprzedających sprzęt w celu ustalenia szczegółów transakcji. 

Opinia Henry Schein o projekcie

Droptica była naszym partnerem w całym projekcie i cieszymy się, że wybraliśmy ją do wspierania nas w tej inicjatywie. Ich doświadczenie okazało się kluczowe dla sukcesu, który obserwujemy, a także dla przyszłych ulepszeń. Są dobrze zorganizowani, fajnie się z nimi pracuje, odpowiadają na nasze pytania i są w stanie "challengować" nasze prośby, aby plany były jeszcze lepsze. Z niecierpliwością czekam na kolejne etapy i kontynuację współpracy z Droptica.

Fernando Dias,
Dyrektor, Henry Schein

Dentist to Dentist place - strona online

Podoba Ci się ten projekt? Zbuduj swój marketplace

Umów się na bezpłatne spotkanie, aby omówić swój marketplace, sklep internetowy lub inny pomysł.

Skontaktujemy się z Tobą, aby sprawdzić, jak możemy Ci pomóc w realizacji Twojego projektu.