Strona internetowa Instytutu Matematycznego jest przykładem kompletnej migracji strony do Drupala.

Migracja strony z dedykowanego CMS-a na Drupala

Nasi programiści przeprowadzili migrację strony internetowej z dedykowanego systemu CMS na Drupala. Z powodzeniem przenieśli wszystkie dane, dodali nowe funkcje i dostosowali całą witrynę do projektu graficznego klienta. 

O Instytucie Matematycznym

Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego jest wydziałem akademickim zajmującym się studiami oraz badaniami w zakresie matematyki i informatyki.

Oferuje szereg programów edukacyjnych, w tym studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie, a także prowadzi różne projekty badawcze i seminaria w dziedzinie matematyki. Instytut angażuje się również w działania mające na celu popularyzację nauki wśród szerokiego grona odbiorców.

Zgodnie z charakterem swojej działalności, Instytut potrzebował strony internetowej w domenie publicznej do kilku celów. Miała być jednocześnie cyfrową wizytówką instytucji, centrum informacji i punktem do kontaktu.

Klient miał określony zakres projektu. Głównym założeniem była migracja istniejącej strony na Drupala z nowym layoutem. Instytut poszukiwał doświadczonych programistów specjalizujących się w Drupalu, którzy mogliby zarządzać całym procesem i rozszerzyć funkcjonalność strony. W tym miejscu Droptica wkroczyła do akcji.

Na stronie Instytutu jest sekcja aktualności z najnowszymi informacjami dla studentów i wykładowców.

Wyzwanie

Platforma Drupal miała zapewniać wygodną opcję publikacji i kompleksowe zarządzanie zmigrowaną stroną internetową. Ponadto witryna musiała być zintegrowana z projektem graficznym przygotowanym przez Instytut.

Struktura strony wymagała szczególnej uwagi z uwzględnieniem:

  • przeniesienia wszystkich istotnych danych i niektórych treści,
  • stworzenia mega menu o nieco zmienionej strukturze, które zastąpiło poprzednie pionowe menu,
  • dostosowania powtarzalnego układu treści na różnych podstronach.
Nasz zespół wdrożył na stronie internetowej nowe mega menu z przejrzystym układem odnośników.

Rozwiązanie

W odpowiedzi na cele projektu przeprowadziliśmy migrację strony internetowej wraz z danymi z dedykowanego systemu na Drupala. Co osiągnęliśmy?
 

  • Nasz zespół w Droptica wykonał zadania programistyczne i dostosował stronę internetową do projektu graficznego dostarczonego przez klienta. 
  • Zbudowaliśmy wielopoziomowe menu rozwijane z wyraźnym podziałem na kategorie i podkategorie. W efekcie powstała intuicyjna nawigacja. 
  • Aby zachować spójność, stworzyliśmy gotowe strony typu "content types" składające się ze stałych elementów według określonego układu.
  • Stworzyliśmy również predefiniowane komponenty, z których redaktorzy mogą dowolnie tworzyć podstrony czy landing page.

Rezultat

Nasz zespół stworzył dobrze zorganizowaną witrynę przy użyciu CMS Drupal i zaimplementował layout z rozszerzalnym designem. Nowy serwer zachował wszystkie te same funkcje, co poprzednia strona internetowa. Dodaliśmy również funkcje Drupala, takie jak intuicyjna wyszukiwarka i rozbudowane menu.    

Strona spełnia swoje zadanie. Działa jako centrum informacyjne, a jej przyjazna nawigacja pozwala studentom i wykładowcom przeglądać aktualności (uporządkowane według kategorii, np. KarieraStudenciSukcesy) i znajdować potrzebne treści. Ułatwia również kontakt z Instytutem oraz prezentuje jego bieżące inicjatywy i działania. 

Funkcje, które wdrożyliśmy na stronie Instytutu Matematycznego

Jest to ekran strony Seminaria Instytutu Matematycznego z informacjami o seminariach dla studentów.

Wydarzenia w Instytucie

Podstrona Wydarzenia umożliwia użytkownikom przeglądanie aktualnych i zarchiwizowanych informacji o wydarzeniach, takich jak spotkania, konkursy studenckie, festiwale i terminy obron prac doktorskich.
 

Kolekcja seminariów

Sekcja Seminaria gromadzi aktualne seminaria w instytucji. Każdy temat jest powiązany z zaangażowanymi osobami, tematami i datami spotkań. Gdy użytkownik kliknie w konkretne seminarium, wyświetlone zostaną szczegóły.

Na ekranie jest lista wykładowców z ich stopniami naukowymi, nazwiskami i danymi kontaktowymi.

Listy wykładowców

Na listach wykładowców użytkownicy mogą znaleźć stopień naukowy wykładowcy, jego imię i nazwisko, biuro i dane kontaktowe. Mogą filtrować informacje według stopnia lub tytułu naukowego.
 

Prezentacje wykładowców

Wykładowcy mają na stronie swoje wizytówki online. Ich podstrony zawierają harmonogramy kursów, pliki dydaktyczne, publikacje, konferencje i informacje o badaniach.

Migracja strony internetowej na Drupala zaowocowała nową intuicyjną  wyszukiwarką dla użytkowników.

Wyszukiwarka

Wygodna wyszukiwarka pozwala odwiedzającym szybko znaleźć to, czego szukają. Po wpisaniu słowa kluczowego pojawiają się pasujące wyniki. Wyszukiwanie można ograniczyć do treści lub użytkowników, na przykład w celu znalezienia informacji o wykładowcy.


Projekty i granty

Na stronie internetowej jest dostępny kompletny wykaz grantów i projektów prowadzonych przez wydział uniwersytetu. Użytkownicy mogą zobaczyć takie szczegóły jak tytuł, wykonawca i data realizacji.


Sukcesy

Instytut z dumą dzieli się osiągnięciami swoich studentów i wykładowców. Świetnym sposobem na to jest podstrona z listą sukcesów w porządku chronologicznym. Wyświetlane informacje dotyczą przyznanych nagród i stypendiów.

Opinia klienta o projekcie

Droptica działała bardzo profesjonalnie.

Web Development Coordinator, Uniwersytecki Instytut Matematyczny

Math.uni.wroc.pl – strona online

Potrzebujesz zmigrować lub rozwinąć stronę? Porozmawiajmy

Wypełnij formularz, aby zarezerwować bezpłatne spotkanie i omówić potrzeby związane z migracją witryny.

Nasz konsultant wkrótce się z Tobą skontaktuje.