Ekran z rozbudowanym formularzem na stronie na Drupalu dla dostawcy energii elektrycznej Yuno Energy

Strona na Drupalu z intuicyjnym formularzem dla dostawcy energii

Zbudowaliśmy stronę internetową, której sercem jest wieloetapowy formularz zgłoszeniowy. Ułatwia on potencjalnym klientom Yuno Energy przystąpienie do usługi bez uciążliwej papierologii.

O Yuno Energy

Yuno Energy to nowy dostawca energii elektrycznej w Irlandii (wejście na rynek w sierpniu 2023 roku). 

Yuno Energy to nowa marka płatności rachunków wprowadzona przez Yuno Ltd. Jej celem jest oferowanie gospodarstwom domowym wysokich oszczędności na energii elektrycznej poprzez zapewnienie różnorodnych stałych i zmiennych planów taryfowych, które są konkurencyjne cenowo. Umożliwia klientom zarządzanie zużyciem energii i kosztów oraz ich monitorowanie, a także opłacanie rachunków według niskich stawek.

Yuno Energy potrzebowało strony, która efektywnie prezentowałaby klientom korzyści z ich usług i zakres planów energetycznych zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i w przeglądarkach mobilnych. Rdzeniem witryny internetowej miał być wieloetapowy formularz umożliwiający użytkownikom samodzielne zarejestrowanie się do usługi. 

Klient miał ściśle określony zakres projektu i potrzebował doświadczonych programistów oraz designerów, którzy pomogliby mu stworzyć przyjazną dla użytkownika aplikację internetową. Wtedy właśnie do pracy przystąpiła Droptica.

Kalendarz płatności miesięcznych jest jednym z etapów w formularza online na stronie na Drupalu.

Wyzwanie

Strona internetowa miała być intuicyjnym i dostępnym centrum zarządzania dla użytkowników, w którym mogliby wybrać plany energetyczne, uzyskać wszelkie informacje i stać się aktywnymi klientami.


Jak miała działać witryna internetowa? 

  • Zapewniać najszybszy i najmniej uciążliwy proces rejestracji.
  • Prezentować i porównywać różne plany cenowe, w tym konkretne stawki i szacunkowe rachunki.
  • Efektywnie i bezpiecznie zarządzać danymi oraz dostosowywać poszczególne kroki w formularzu do akcji podejmowanych przez użytkownika.
Strona na Drupalu Yuno Energy jest responsywna i dobrze wyświetla się na ekranach smartfonów.

Rozwiązanie

Aby zrealizować misję, zaproponowaliśmy użycie Drupala w połączeniu z modułem Webform. A jak odpowiedzieliśmy na wspomniane wyzwania? 

  • Pracując ramię w ramię z zespołem Yuno Energy, nasz designer stworzył solidny projekt interfejsu wieloetapowego formularza, a programiści wdrożyli go w życie.
  • Stworzyliśmy customowy paragraf Drupal z polami i przyciskami. Dzięki niemu redaktorzy mogą łatwo konfigurować i publikować plany cenowe na różnych podstronach.
  • Wykonaliśmy integrację między Drupal Webform i API klienta. Na tej podstawie zbudowaliśmy kilka ścieżek dla tego, co dzieje się w formularzu i jakie informacje zwraca.


Rezultat

Po dopracowaniu każdego szczegółu, testach i wielu iteracjach zmian w celu uwzględnienia wszystkich potrzeb klienta, uruchomiliśmy stronę internetową Yuno Energy na Drupalu. Została ona zaprojektowana tak, aby spełniała wymagania branży energetycznej w Irlandii.

Strona jest łatwa w nawigacji i przyjazna dla użytkownika. Odwiedzający mogą znaleźć wszystkie szczegóły, których potrzebują - w tym plany cenowe i informacje o dostawcy w sekcji FAQ. Potencjalni klienci mogą również samodzielnie aplikować do usługi za sprawą wieloetapowego formularza, bez konieczności kontaktowania się z pracownikami firmy energetycznej.

Strona Yuno Energy umożliwia klientom przystąpienie do usług energetycznych przez formularz online.

Jakie funkcjonalności zapewniliśmy na stronie Yuno Energy?

Jedną z funkcjonalności strony Yuno Energy jest wieloetapowy formularz rejestracyjny dla klientów.

Wieloetapowy formularz rejestracyjny

Strona posiada wbudowany formularz rejestracyjny, który składa się z pięciu kroków. Użytkownik podaje m.in. swoje dane kontaktowe i informacje dotyczące usługi energii elektrycznej dla nieruchomości oraz tworzy konto.


Kalendarz płatności miesięcznych

Jednym z kroków formularza rejestracyjnego jest interaktywny kalendarz. Użytkownik wprowadza datę płatności i średnie zużycie energii elektrycznej, a następnie otrzymuje kalkulację ceny dostosowaną do jego sytuacji.

Strona internetowa na Drupalu posiada integrację z chatbotem AI przyjaznym dla użytkownika.

Komponenty wielokrotnego użytku

Strona internetowa jest również praktyczna dla redaktorów. Mogą oni użyć customowego paragrafu w Drupalu i dowolnie go modyfikować, dodając kolumny z tekstem czy animacje. Dzięki temu mogą dowolnie rozbudowywać witrynę na przykład o nowe landing page.


Integracja z chatem opartym na AI

Strona internetowa Yuno Energy posiada integrację z chatbotem opartym na sztucznej inteligencji. Cyfrowy asystent odpowiada na pytania obecnych i potencjalnych klientów. Pozwala użytkownikom uzyskać potrzebne informacje bez konieczności kontaktowania się z działem obsługi klienta.

Yuno Energy – strona online

Podoba Ci się ten projekt? Zbuduj z nami swoją stronę na Drupalu

Zarezerwuj bezpłatną konsultację, aby podzielić się z nami swoją wizją i szczegółami projektu.

Nasz dedykowany konsultant Drupala skontaktuje się z Tobą, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci osiągnąć cele.