Zdjęcie główne Droopler

5 powodów aby zbudować stronę www Twojej firmy z użyciem Drooplera

Wybór technologii dla firmowej strony www jest zawsze trudny. Stanowi bowiem kompromis pomiędzy kosztem wykonania, jakością i łatwością późniejszych aktualizacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom małych i dużych przesiębiorców, zaprojektowaliśmy dystrubucję Droopler, opartą o system Drupal 8. Dlaczego warto wybrać właśnie ją?

1. Optymalizacja kosztów

W naszej agencji drupalowej wiemy, że tworzenie stron internetowych bywa czynnością mocno powtarzalną. Pomimo, że istnieje wiele gotowych rozwiązań (jak chociażby Drupal i Bootstrap) - ich połączenie każdorazowo zabiera dużo czasu. Projektując Drooplera mieliśmy na celu skupienie się na personalizacji strony, nie zaś na jej kodowaniu.

Zaletą takiego podejścia jest przede wszystkim inna struktura kosztu tworzonej witryny. Klient płaci bowiem w większości za dopasowanie działającego rozwiązania do swoich potrzeb. Możliwy jest także podział webdevelopingu na kilka etapów - najpierw na przygotowanie treści i uruchomienie "minimalnej" wersji, a później na personalizację. To doskonała opcja dla firm, które nie mogą pozwolić sobie w jednej chwili na poważniejszą inwestycję.

2. Możliwości personalizacji

Droopler oparty jest o bibliotekę Bootstrap, będącą zestawem narzędzi do tworzenia stron internetowych. Dzięki niej nie trzeba projektować frontendu od początku, wystarczy skorzystać z dostępnych komponentów. Domyślny styl Bootstrapa jest mocno rozpoznawalny, zwłaszcza w przypadku formularzy. Sprawia to, że strony różnych firm mogą wyglądać bardzo podobnie. Wrażenie to potęguje fakt, że według szacunków firmy BuiltWith Bootstrap wykorzystywany jest się na 20% spośród miliona najpopularniejszych witryn. 

Mimo to duże przedsiębiorstwa chętnie sięgają po Bootstrapa, posiada on bowiem niezwykle elastyczną architekturę. Jej główną cechą jest zestaw parametrów w arkuszach SCSS, które służą do sterowania kolorystyką i zachowaniem strony. Mówiąc krótko - za pomocą kilku zmiennych jesteśmy w stanie zupełnie zmienic oblicze witryny. Przypomina to efekt motyla, w którym niewielka i banalna modyfikacja prowadzi do spektakularnych efektów. Droopler również wykorzystuje tę koncepcję i rozwija ją o swoje elementy. Manipulacja kolorami i czcionkami nie stanowi w nim najmniejszego problemu. 

3. Łatwość aktualizacji

Drupal 8 posiada wbudowany interfejs do aktualizacji, jednakże prawdziwą potęgę stanowi w tym przypadku Composer. Jest to manager pakietów, pozwalający na kontrolowane uaktualnianie projektu z poziomu linii komend. To, co wydaje się skomplikowane z punktu widzenia początkujących użytkowników - stanowi ogromne ułatwienie dla administratorów stron. Dzięki Composerowi możemy bardzo szybko reagować na ukazujące się poprawki bezpieczeństwa. Minimalizujemy tym samym zagrożenie nie narażając się na dodatkowe koszty.

Droopler rozszerza standardowy proces aktualizacji o własny panel administracyjny, ułatwiający migrację pomiędzy kolejnymi wersjami. 

4. Elastyczność w edycji

Współczesne witryny Internetowe są bardzo wymagające, ich edycja bywa przez to kłopotliwa. Postępujące po sobie bannery, filmy, slidery i dynamiczne elementy stanowią wyzwanie dla osób projektujących formularze tworzenia treści. W Drooplerze okiełznaliśmy edycję przy użyciu modułu Paragraphs, wprowadzającego niezwykle ciekawą koncepcję paragrafów. Ułożone nad sobą tworzą one poszczególne strony. Mamy paragraf z bannerem, z karuzelą przesuwającą kolejno swoje elementy, z galerią zdjęć, z możliwością umieszczenia filmu... Jest to tylko mały wycinek tego, co zamieściliśmy w naszej dystrybucji.

Takie podejście do wprowadzania contentu jest wygodne i logiczne, nie wymaga też od użytkownika wiedzy z zakresu HTML.

5. Nowoczesność

Technologie internetowe starzeją się nadzwyczaj szybko. To, co jeszcze kilka lat temu było absolutną nowością, dziś potrafi już odejść w cień. Wybór przestarzałego silnika do strony www to opcja bardzo tania w przygotowaniu, ale potencjalnie kosztowna w utrzymaniu. Wybór nowoczesnego silnika to z kolei droższe wykonanie, ale też znacznie dłuższy czas wsparcia ze strony twórców. 

Droopler jest świetnym przykładem rozwiązania nowoczesnego, a zarazem łatwo dostępnego. Opiera się o system Drupal 8 zmodyfikowany tak, aby maksymalnie przyspieszyć pracę programistów i edytorów treści. Wykorzystanie biblioteki Bootstrap w najnowszej wersji 4 to dodatkowy atut, który jeszcze przez długi okres nie pozwoli drooplerowym stronom odejść do lamusa

Zapraszamy do pobrania Drooplera pod adresem http://droopler.pl.

2. SEO dla strony internetowej na Drupalu