Top 15 drupal companies droptica

Droptica w TOP 15 firm z całego świata

26.01.2017

Serwis Clutch uznał nas za lidera pośród firm developerskich zajmujących się Drupalem na świecie. To bardzo duży sukces. Jesteśmy w czołówce specjalistów zajmujących się Drupalem z całego świata, a efekty naszej pracy są coraz bardziej widoczne.

 

TOP 15 drupal companies

 

Od początku działalności firma Droptica miała zajmować się usługami programistycznymi dla systemu Drupal. Dzisiaj większość czasu poświęcamy na programowanie w Drupalu, jednak świadczymy też inne usługi (np. hosting, tworzenie aplikacji we frameworku symfony).

Chcemy dalej ulepszać nasze usługi, aby być jeszcze wyżej w rankingu. Ulepszanie rozumiemy głównie jako poszerzanie swojej wiedzy, ulepszanie procesu tworzenia kodu (np. code review, automatyzacja testowania), usprawnianie procesów w trakcie tworzenia oprogramowania (serwery, testy wydajności, bezpieczeństwa, lokalne środowisko). Dzięki tym pracom możemy służyć klientom lepiej.

Jednym z przykładów stałego ulepszania procesów jest aplikacja docker-console (dostępna na github https://github.com/droptica/docker-console). Nowa wersja znacząco ułatwia prace programistów przy złożonych projektach. Projekt pozostaje cały czas jako open source i każdy może z niego korzystać.

Tworzymy więcej projektów open source, można je znaleźć na http://github.com/droptica/ oraz na profilu https://www.drupal.org/droptica. Zajmujemy się także organizacją konferencji DrupalCamp Wroclaw oraz darmowych szkoleń DrupalDay.

Świadczymy usługi głównie dla klientów zagranicznych

Kiedy rozpoczynaliśmy działalność, nasi klienci pochodzili głównie z Polski, jednak dość szybko przenieśliśmy nasze działania na arenę międzynarodową i rozpoczęliśmy współpracę z klientami z zagranicy. Zrobiliśmy to głównie z powodu możliwości realizacji większych, bardziej złożonych i ciekawych projektów. Obecnie koncentrujemy się na tym, aby robić ciekawe i złożone serwisy i aplikacje w Drupalu dla wymagających klientów. Takie podejście wpływa na większe  zadowolenie naszego zespołu, który może realizować ambitne i złożone zadania.

Przesunięcie sprzedaży bardziej za granicę spowodowało, że 2016 roku przychody ze sprzedaży zagranicznej w Droptica wyniosły aż 96% całej sprzedaży.

Zespół Droptica rozrósł się do 20 osób. Mamy 3 biura w różnych częściach kraju, co pozwala nam na zatrudnianie specjalistów z wielu regionów Polski.

Dziś można śmiało powiedzieć, że jesteśmy firmą działającą na skalę światową. Jesteśmy nie tylko jedną z setek czy tysięcy firm drupalowych ze świata ale należymy do czołówki. Praca i wysiłki całego zespołu zostały docenione przez naszych klientów. Efektem zadowolenia z naszych prac jest wysoki ranking w serwisie clutch.co (jest to serwis zbierający opinie klientów o firmach z całego świata).

Podsumowanie

Dzisiaj jesteśmy w Top 15 firm drupalowych z całego świata i mamy w zespole 20 osób. W 2017 roku, świadcząc nasze usługi nadal na wysokim poziomie, będziemy starać się znacznie zwiększyć te wskaźniki

 

Porozmawiajmy o Twoich projektach

Napisz do nas