Top 15 drupal companies droptica

Droptica w TOP 15 firm z całego świata

Serwis Clutch uznał naszą drupalową agencję za lidera wśród firm developerskich zajmujących się Drupalem na świecie. To bardzo duży sukces! Cieszymy się, że efekty naszej pracy są coraz bardziej widoczne.

 

TOP 15 drupal companies

 

Od pierwszych dni działalności firma Droptica starała się, aby usługi Drupal developmentu dostarczać na najwyższym poziomie. Obecnie większość czasu poświęcamy na programowanie w Drupalu, jednak świadczymy też inne usługi (np. hosting, tworzenie aplikacji we frameworku symfony).

Chcemy dalej ulepszać nasze usługi, aby być jeszcze wyżej w rankingu. Ulepszanie rozumiemy głównie jako poszerzanie swojej wiedzy, ulepszanie procesu tworzenia kodu (np. code review, automatyzacja testowania), usprawnianie procesów w trakcie tworzenia oprogramowania (serwery, testy wydajności, bezpieczeństwa, lokalne środowisko). Dzięki tym pracom możemy służyć klientom lepiej.

Jednym z przykładów stałego ulepszania procesów jest aplikacja docker-console (dostępna na github https://github.com/droptica/docker-console). Nowa wersja znacząco ułatwia prace programistów przy złożonych projektach. Projekt pozostaje cały czas jako open source i każdy może z niego korzystać.

Tworzymy więcej projektów open source, można je znaleźć na http://github.com/droptica/ oraz na profilu https://www.drupal.org/droptica. Zajmujemy się także organizacją konferencji DrupalCamp Wroclaw oraz darmowych szkoleń DrupalDay.

Świadczymy usługi głównie dla klientów zagranicznych

Kiedy rozpoczynaliśmy działalność, nasi klienci pochodzili głównie z Polski, jednak dość szybko przenieśliśmy nasze działania na arenę międzynarodową i rozpoczęliśmy współpracę z klientami z zagranicy. Zrobiliśmy to głównie z powodu możliwości realizacji większych, bardziej złożonych i ciekawych projektów. Obecnie koncentrujemy się na tym, aby robić ciekawe i złożone serwisy i aplikacje w Drupalu dla wymagających klientów. Takie podejście wpływa na większe  zadowolenie naszego zespołu, który może realizować ambitne i złożone zadania.

Przesunięcie sprzedaży bardziej za granicę spowodowało, że 2016 roku przychody ze sprzedaży zagranicznej w Droptica wyniosły aż 96% całej sprzedaży.

Zespół Droptica rozrósł się do 20 osób. Mamy 3 biura w różnych częściach kraju, co pozwala nam na zatrudnianie specjalistów z wielu regionów Polski.

Dziś można śmiało powiedzieć, że jesteśmy firmą działającą na skalę światową. Jesteśmy nie tylko jedną z setek czy tysięcy firm drupalowych ze świata ale należymy do czołówki. Praca i wysiłki całego zespołu zostały docenione przez naszych klientów. Efektem zadowolenia z naszych prac jest wysoki ranking w serwisie clutch.co (jest to serwis zbierający opinie klientów o firmach z całego świata).


Podsumowanie

Dzisiaj jesteśmy w Top 15 firm drupalowych z całego świata i mamy w zespole 20 osób. W 2017 roku, świadcząc nasze usługi nadal na wysokim poziomie, będziemy starać się znacznie zwiększyć te wskaźniki

 

-