dcll

Podsumowanie DrupalCamp Poland 2020

Była to już ósma edycja DrupalCamp w Polsce. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i zechcieli uczestniczyć w spotkaniach poświęconych Drupalowi i PHP, site building oraz społeczności drupalowej. Jeżeli ktoś nie mógł uczestniczyć w konferencji, spieszymy z dobrymi wieściami. Sesje i filmy wideo znajdują się na naszym kanale YouTube DrupalCamp Poland 2020.

Sponsoring

Z dumą sponsorowaliśmy tegoroczną konferencję. Była ona nieco inna niż zazwyczaj, ponieważ odbywała się w całości online. Mieliśmy swoją wirtualną przestrzeń, gdzie każdy z uczestników mógł porozmawiać z nami na czacie lub zapoznać się z broszurą, w której przybliżamy biznesową sylwetkę firmy, rzucamy nieco światła na nasze usługi drupalowe, a także opisujemy, dlaczego warto dołączyć do zespołu Droptica i zostać developerem, aby programować i świadczyć usługi międzynarodowym klientom w ramach Drupal konsultingu.

sponsor

Program

Konferencja trwała dwa dni: 14-15 października 2020. Całe wydarzenie było zlokalizowane na platformie hopin.to, będące dość intuicyjnym narzędziem, co w naszej ocenie jest dużym plusem. Bardzo atrakcyjna opcja, która przypadła nam do gustu w ramach tej platformy, to “Networking”: klikasz “ready” i system losuje uczestnika, z którym możesz porozmawiać indywidualnie! Naszym zdaniem jest to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które daje szansę poznania innych, w szczególności gdy event odbywa się online.

Na konferencji można było posłuchać bardzo interesujących wykładów m.in.: 

Program DrupalCamp Poland 2020 jest nadal dostępny, więc jeśli chcesz, możesz się z nim zapoznać.

Zespół Droptica 

Jesteśmy agencją drupalową żywo uczestniczącą w społeczności Drupala. Inwestujemy w technologie Open Source, angażujemy się w inicjatywy wspierające nowe moduły, sponsorujemy lub organizujemy wydarzenia branżowe.

Dlatego w tym roku zgłosiliśmy aż 3 wykłady:

want to

Pietrzak

new

Każdą z sesji możecie obejrzeć na kanale DrupalCamp na YouTube. Każde z nich poświęciło dużo czasu na przygotowanie wykładów, co przełożyło się na ogromne zainteresować wśród uczestników. Brawo dla prelegentów!

Panel Dyskusyjny

W tym roku został zorganizowany Panel Dyskusyjny, który odbył się w środę tj.14 października i trwał ok. 2 godzin. Temat: Installation profiles in Drupal - are they the future? Opportunities and challenges. Uczestniczyli w nim twórcy popularnych dystrybucji drupalowych:

Prowadzony przez Macieja Łukiańskiego panel miał charakter bardziej biznesowy niż techniczny, ale mimo tego zróżnicowania każdy wyciągnął coś interesującego z odpowiedzi uczestników. Czy warto było zobaczyć cały panel? Oczywiście, że tak!

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym programistą Drupala, czy też początkującym, na DrupalCamp znalazłbyś coś dla siebie. Udział w wydarzeniu to świetna inwestycja w umiejętności oraz rozwój zawodowy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się osobiście.

Do zobaczenia!

3. Najlepsze praktyki zespołów programistycznych