Drupal Training

Trening Drupala - Dzielimy Się Wiedzą z Nowymi Developerami

W Droptica bardzo dbamy o odpowiednie wdrożenie nowych pracowników w struktury organizacji poprzez trening Drupala. Chcemy też dać szansę osobom nie znającym systemu na spokojne i rzeczowe zapoznanie się z nim tuż po rozpoczęciu pracy.

Jako przyszły programista w naszej agencji drupalowej będziesz miał okazję uczestniczyć najpierw w kilkutygodniowym treningu o konkretnym zakresie materiału. Długość treningu dostosowana jest do umiejętności nowej osoby. Zwykle trening taki trwa od trzech do pięciu tygodni.

Zaopiekujemy się Tobą

Podczas treningu, zostaniesz objęty opieką Project Managera oraz Lead Developerów. Zostanie założony specjalny projekt w JIRA, a wraz z nim zadania.
Project Manager dopilnuje procesu treningowego oraz przebiegu spotkań, zaś doświadczeni w Drupalu programiści będą czuwać nad realizacją zadań i w razie potrzeby natychmiast podadzą pomocną dłoń.

To nic, że nigdy nie używałeś Docker’a

Trening Drupala zaczniesz od konfiguracji środowiska pracy. Otrzymasz licencję PhpStorm oraz dostaniesz potrzebne uprawnienia do narzędzi, których używamy.

W trakcie treningu kolejno będziesz miał okazję zapoznać się od strony teoretycznej z narzędziami takimi jak GIT, Docker, czy Jenkins oraz ich działaniem pod kontrolą systemu Linux. Dowiesz się też, jak “postawić” lokalnie stronę  w swoim środowisku pracy oraz będziesz mieć okazję zaprezentować swoje umiejętności programowania w “czystym” języku PHP oraz spróbować swoich sił w stylowaniu stron na podstawie dostarczonych grafik.

W dalszej kolejności nauczysz się jak aktualizować moduły, czy też - co to jest w ogóle “XDEBUG” i jak używać biblioteki Bootstrap. Zetkniesz się zarówno z Drupalem w wersji 7, jak i 8, ponieważ pracujemy dla klientów, którzy chcą zachować czasami wcześniejszą wersję na swojej stronie.

SCRUM - poznaj jeden z najbardziej popularnych modeli pracy na świecie

W firmie zarządzamy “zwinnie” i często stosujemy SCRUM lub jego elementy. Chcemy, abyś mógł poczuć się podczas nauki, jakbyś był już na projekcie.

Podczas treningu Drupala wykorzystujemy więc sporą część elementów tego modelu - na tyle, na ile pozwala to forma nauki. W trakcie tygodniowego tak zwanego “Sprintu”, będziesz miał okazję uczestniczyć w ceremoniach. Są to spotkania takie jak: Codzienny Scrum, Planowanie Sprintu, Retrospektywa Sprintu i Demo (które zastępuje i upraszcza na potrzeby treningu formę Przegląd Sprintu).

“Codzienny Scrum” jest to spotkanie trwające maksymalnie 15minut. Odbywa się ono codziennie. Podczas tego spotkania, developer mówi o tym - co zrobił od wczoraj, co ma zamiar zrobić dziś i czy potrzebuje z czymś pomocy lub czy coś go blokuje w dalszej realizacji zadań. Kolejne spotkania odbywają się tylko raz w tygodniu.

“Planowanie Sprintu” pozwala nam na określenie zakresu prac, które wykonywane będą w następnym tygodniu. Otwieramy wtedy nowy Sprint i ustalamy zadania, które znajdą się na aktywnej tablicy w Jira.

Dużo dłuższym spotkaniem jest “Retrospektywa Sprintu”. Zagłębiamy się wtedy w przebieg treningu oraz rozmawiamy o tym, jak możemy ulepszyć współpracę i proces na bazie minionego tygodnia. Dodatkowo są dla nas bardzo cenne i z chęcią wysłuchamy Twojej opinii na temat odbywanego treningu.

“Demo”, to okazja do zaprezentowania przez Ciebie efektów pracy z całego tygodnia.

Doskonalimy się razem z Tobą

Na podstawie opinii uzyskanych od dotychczasowych uczestników treningu Drupala, cały czas pracujemy nad tym, aby jak najefektywniej pomagać nowym pracownikom w nauce Drupala i naszych narzędzi.

Oto opinia jednego z pracujących u nas od kilku miesięcy programistów:

cytat - Jakub Woźniak

Naszym celem jest budowanie elitarnych i certyfikowanych zespołów, wyspecjalizowanych w Drupalu.

Obecnie intensywnie pracujemy nad powiększaniem naszych szeregów, zachęcamy więc do aplikowania na oferty, które znajdują się na naszej stronie dotyczącej kariery. Ty też możesz odbyć trening Drupala!

Looking for a job as a PHP/Drupal Developer?