Picking the right candidate

Jakie są etapy rekrutacji programisty w Droptica?

Chciałabym dziś przedstawić Wam wypracowane ścieżki rekrutacyjne w Droptica. Wszystkie etapy naszych rekrutacji odbywają się zdalnie, daje to zdecydowanie większy komfort kandydatowi jak i nam, szczególnie, że zatrudniamy osoby z całej Polski. 


Obecnie nasze ścieżki zależne są od poziomu stanowiska deweloperskiego, na jakie aplikuje kandydat.  Dzięki tak zaplanowanym procesom mamy całkowitą pewność, że nowo przyjęta osoba poradzi sobie ze swoimi obowiązkami oraz, że jest to dla niej odpowiednie miejsce. Taki system daje obu stronom ogromny komfort przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o zatrudnieniu, która w końcu musi być wspólna.

Rekrutacja programisty - wszystko zaczyna się od informacji

Informacje dotyczące stanowisk, na jakie aktualnie rekrutujemy, znajdziesz nie tylko na portalach z ofertami pracy, ale przede wszystkim na kariera.droptica.pl. Zachęcamy do odwiedzenia strony niezależnie, czy składasz aplikację przez portal z ogłoszeniami, czy też zachęcił Cię do tego znajomy. Na naszej stronie Kariera znajdziesz informacje o tym, czym się zajmujemy, jak pracujemy i jakie możliwości rozwoju oferujemy.
Gdy już zdobędziesz niezbędne informacje, czas abyśmy my przyjrzeli się Twojemu CV programisty. Pamiętaj, że jest ono Twoją wizytówką i to na jego podstawie decydujemy o dalszych krokach. 

W rekrutacji CV to bardzo ważny elementy, który traktujemy poważnie

 

Po sprawdzeniu CV programisty, przychodzi pora na test jego wiedzy

Na e-learningowej platformie Moodle przygotowaliśmy testy, które pozwalają obiektywnie sprawdzić i ocenić umiejętności zgłoszonych osób. W zależności od tego, na jakie stanowisko aplikuje dany kandydat, do wykonania ma jeden z testów, przygotowanych przez specjalistów z Droptica. Są to testy zamknięte, które - w zależności od poziomu kandydata - trwają 14 (junior) lub 20 (mid i senior) minut. Dodatkowo testy można rozwiązać w dogodnym dla siebie języku, jeśli nie mówisz płynnie po polsku, możesz rozwiązać test w języku angielskim. Pytania często są dość podchwytliwe, a presja czasu stanowi dodatkowe utrudnienie. Test sprawdza przede wszystkim podstawowe zdolności rozumienia kodu w języku PHP.

Kolejny z etap rekrutacji - weryfikacja znajomości języka angielskiego

Ze względu na to, że większość naszych klientów pochodzi z zagranicy, konieczna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Sprawdzamy to we współpracy z profesjonalistami. Umawiamy kandydata na rozmowę w języku angielskim z jednym z zewnętrznych ekspertów. Rozmowa odbywa się zdalnie i trwa około 30 minut. Na test składają się zadania dotyczące rozumienia i wykorzystania języka mówionego oraz gramatyki. Pozwala nam to zweryfikować poziom umiejętności kandydata. Od programisty oczekujemy angielskiego na poziomie minimum B2. Ten etap rekrutacji jest taki sam dla wszystkich stanowisk. 

.

 

Etapy rekrutacji dla junior PHP dewelopera

To w tym miejscu ścieżki rekrutacji się rozchodzą. Kandydat na junior PHP dewelopera otrzymuje od nas zaproszenie na rozmowę techniczno-praktyczną, która trwa niecałe 2 godziny.  Na tym etapie rekrutacji dwóch doświadczonych programistów z Droptica sprawdza zarówno wiedzę techniczną, jak i umiejętność tworzenia kodu. Co dokładnie weryfikujemy?

  • Podstawy znajomości języka PHP, JavaScript, CSS,
  • podstawy znajomości zasad projektowania aplikacji,
  • znajomość najczęściej używanych wzorców projektowych i dobrych praktyk programistycznych.

Na tym etapie stawiamy kandydata przed jeszcze jednym testem. Dostaje od nas zadanie i link, gdzie będziemy na bieżąco widzieć jego poczynania i to, jak radzi sobie z tworzeniem kodu. Oprócz rozumienia zagadnień programistycznych kandydata, sprawdzamy również zdolności komunikacyjne, które są dla nas bardzo ważne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania do nas - o firmę, projekty, zespół lub cokolwiek innego - jest to dobry moment, aby je zadać. Jeżeli na tym etapie dasz sobie radę i odpowiesz na większość pytań, prawdopodobnie lada dzień dostaniesz od nas ofertę pracy! 

Ścieżka rekrutacyjna dla bardziej doświadczonych programistów (mid i senior)

W przypadku kandydatów na wyższe stanowiska, rozmowa techniczna oraz zadanie zostały rozdzielone i są nieco bardziej złożone. Pierwsze spotkanie bezpośrednio z programistami Droptica to rozmowa techniczna, która trwa około 60 minut. Skupiamy się wtedy na Twojej wiedzy technicznej oraz poznaniu Ciebie i Twojego doświadczenia. Pojawią się pytania o podstawy PHP, CSS-a czy JavaScriptu. Warto być również przygotowanym na kilka podchwytliwych pytań. Na tym etapie także jest czas na Twoje pytania do nas.

.

 

Ostatni etap rekrutacji - zadanie praktyczne 2w1

To czas na zadanie programistyczne, które - w zależności od dotychczasowego doświadczenia kandydata - może być realizowane na jednym z wybranych frameworków:  

Ten etap składa się z dwóch rozmów dzień po dniu, każda z nich trwa około 60 minut. Dzień przed pierwszym spotkaniem kandydat otrzymuje od nas instrukcję, plan przebiegu rozmów oraz repozytorium. Na pierwszej rozmowie odpowiadamy na pytania, tłumaczymy na czym polega zadanie i pozwalamy działać. Kandydat realizuje zadanie do spotkania, które odbywa się następnego dnia. W trakcie drugiego spotkania przedstawia demo oraz to, co udało mu się wykonać. Wszystko jest na bieżąco sprawdzane przez naszych rekruterów. 

Na końcu rozmowy jest również czas na zadawanie pytań, które mogą dotyczyć m.in:

  • naszej firmy,
  • projektów,
  • sprzętu na jakim pracujemy,
  • polityki i celów firmy,
  • planów na przyszłość.

Tutaj zachęcam do zapoznania się z artykułem sprawdzenia, o co warto zapytać na rozmowie rekrutacyjnej.

Decyzja o zatrudnieniu

Niezależnie od decyzji odezwiemy się do Ciebie w ciągu 3 dni roboczych i poinformujemy o wyniku rekrutacji.

.

 

Zespół Droptica

Proces rekrutacji podzielony jest na kilka etapów, ponieważ poszukujemy osób, które będą czuć się z nami swobodnie i zechcą nawiązać długoletnią współpracę. Wszystkie etapy pozwalają nam nie tylko znaleźć idealnego kandydata, ale przede wszystkim umożliwiają mu sprawdzenie swoich umiejętności.

Droptica to firma, która daje szanse na rozwój i nieustannie inwestuje w swoich pracowników. Dlatego pomagamy im w relokacji i dokładamy wszelkich starań, żeby w nowym miejscu poczuli się jak w domu. Świetnym dowodem na to, że jesteśmy zgranym zespołem, któremu zależy na rozwoju są nasze integracje oraz benefity, które otrzymuje każdy z naszych pracowników.

Korzyści płynące z pracy w Droptica - agencji zatrudniającej programistów PHP

 

Etapy rekrutacji w Droptica - podsumowanie

Jesteśmy drużyną, która wspólnie osiąga założone cele. Wzajemnie pomagamy sobie stawać się jeszcze lepszymi specjalistami. Cenimy sobie rozsądek, odwagę i szczerość, ponieważ te cechy pozwalają na znalezienie najbardziej satysfakcjonujących rozwiązań. Uczymy się, poszukujemy nowych sposobów wykonywania zadań oraz stale ulepszamy procesy, by efektywnie osiągać cele.

Dołącz do naszego zespołu i bądźmy dumni z pracy RAZEM! 

.

 

Looking for a job as a PHP/Drupal Developer?