DrupalCon ienna 2017. Drupal Europe is going to be just like this one!

Dlaczego jechać na Drupal Europe 2018?

Droptica jest już w drodze na konferencję Drupal Europe 2018. Przeczytaj, dlaczego też powinieneś tam być!

Lepsze zrozumienie systemu

Drupal jest oprogramowaniem stworzonym przez ludzi i dla ludzi. Największa europejska konferencja jest świetną okazją, aby poznać programistów stojących za tym CMS-em. Możliwość poznania twórców, zrozumienia ich toku myślenia czy wprost - wypytania o bardziej skomplikowane koncepcje z pewnością przyczyni się do zrozumienia Drupala jako całości i ułatwi przyszłą z nim pracę.

Wybór ścieżek tematycznych i wykładów

W tym roku program uwzględnia ponad 200 sesji, paneli, treningów i bardziej lub mniej formalnych spotkań. Większość z nich należy do jednej z dziesięciu niezależnych ścieżek tematycznych. Kolejno są to:

  • Agency + Business
  • DevOps + Infrastructure
  • Digital Transformation + Enterprise
  • Drupal + Technology
  • Drupal Community
  • E-Commerce
  • Government
  • Higher Education
  • Publishing + Media
  • Social + Non-Profit

To oznacza, że Drupal Europe nie jest wydarzeniem wyłącznie dla programistów. Coś dla siebie znajdą również osoby zarządzające agencjami, właściciele start-upów, marketingowcy, wydawcy i inni. Skupianie tematów wokół różnych branż jest nowością w stosunku do ubiegłych lat, gdzie koncentrowano się głównie na technologiach (np. ścieżki typowo backendowe lub frontendowe). 

Listę najciekawszych naszym zdaniem sesji opublikowaliśmy tutaj

Driesnote

W wyżej zalinkowanej notce już o tym wspomnieliśmy, ale jest to prezentacja, która zasługuje na szczególne wyróżnienie. Twórca Drupala, Dries Buytaert, podsumuje obecną sytuację CMS-a. Możemy spodziewać się zarówno twardych danych, takich jak np. statystyki wykorzystania Drupala, a także planow na przyszłosć dotyczących Drupala oraz zbudowanej wokół niego społeczności.

Rozstrzygniecie konkursu Splash Awards

Splash Awards to coroczny konkurs na najlepszy projekt na Drupalu. Po raz pierwszy zorganizowanogo w 2015 roku w Holandii. Od tego czasu własne Splash Awards organizują także społeczności drupalowe z wielu innych europejskich państw. Podczas Drupal Europe 2018 po raz pierwszy przyznana będzie Europejska Splash Award. Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród tegorocznych laureatów krajowych edycji konkursu. Celem konkursu jest nie tylko promocja dobrych projektów, ale także zwrócenie uwagi potencjalnych klientów na możliwości CMS-a. Startujące w konkursie strony nie tylko będą estetyczne i funkcjonalne. Mamy pewność, że stanowić będą szczyt możliwości technologicznych Drupala.

Wydarzenie zorganizowane przez społeczność i dla społeczności

W naszej opinii to jeden z najważniejszych argumentów. Drupal Europe 2018 jest eventem zorganizowanym od podstaw przez społeczność zgromadzoną wokół Drupala. 

Kiedy we wrześniu 2017 Drupal Asscociation ogłosiło, że z przyczyn finansowych nie odbędzie się DrupalCon Europe 2018, grupa ochotników natychmiast podjęła działania, aby podobny konwent pod inną nazwą zorganizować własnym sumptem. 

Organizatorzy włożyli wiele wysiłku w to, aby konferencja przyciagnęła wielu gości. Można wymienić tu m.in. wspomniany wyżej układ sesji, ceny biletów (różne "stopnie" oraz tzw. "diversity tickets") czy jeszcze więcej warsztatów i wsparcia ze strony mentorów. Dzięki działaniu podporządkowanemu potrzebom społeczności, wydarzenie będzie stanowiło jeszcze lepszą okazję do nawiązywania nowych kontaktów osobistych i biznesowych.

 

Wierzymy, że Drupal Europe 2018 pomoże Drupalowi wzrastać zarówno pod względem oferowanych rozwiązań technologicznych i jako marka. Warto być częścią tego procesu. Jeśli chcesz z nami o tym podyskutować, możesz umówić się z nami na kawę.

3. Najlepsze praktyki zespołów programistycznych