Zdjęcie główne DrupalCamp London 2019

Podsumowanie DrupalCamp London 2019

Jak co roku, mniej więcej o tej porze ruszyliśmy na DrupalCamp London 2019. DrupalCamp London to najbardziej wyczekiwany przez nas event. Pojechaliśmy w tym roku w powiększonym składzie. Do Grześka i Maćka dołączył Jaro. Jako że jesteśmy programistami Drupala, którzy mają ogromny apetyt na wiedzę, mieliśmy duże oczekiwania, które i tym razem zostały w pełni zaspokojone.

Wykład Macka na DrupalCamp London 2019


DrupalCamp London 2019 na wysokim poziomie

Konferencja rozpoczęła się od prezentacji inauguracyjnej cenionego programisty z Google Chrome, Rowana Merewooda. Tak też, już na rozpoczęcie konferencji uczestnicy otrzymali sporą dawkę wiedzy na temat user experience oraz optymalizacji strony. Do samego końca poziom rósł z wykładu na wykład. 

Wykład Jarka DCL 2019

Co więcej, jesteśmy niesamowicie dumni i zadowoleni z prezentacji, które sami przedstawiliśmy. Wykładów w wykonaniu Droptica było w tym roku aż sześć! O tym jednak  za chwilę :)


6 wykładów Droptica

Po ostatnim DrupalCamp London 2018, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nie należy się poddawać. Skąd takie przemyślenia? Rok temu nie udało nam się przedstawić podczas konferencji ani jednego wykładu. Wyciągnęliśmy wnioski i ruszyliśmy do przodu. Cel? Zdobyć szansę, żeby zaprezentować naszą niemałą wiedzę podczas DrupalCamp 2019. 

Grzesiek wykłada na DrupalCamp London 2019

Mamy to! Ostatecznie DrupalCamp London 2019 zaakceptował aż sześć z zaproponowanych przez Droptica prezentacji. Rozpiera nas duma! Konkluzja? Upór, rozwój firmy, stałe pogłębianie wiedzy i lepsze przygotowanie zaowocowało i to bardziej niż się tego spodziewaliśmy. Jak zawsze każdy mniejszy bądź większy sukces dodaje nam jeszcze więcej energii i motywacji do działania. 

jaro.2801 podczas DrupalCamp London 2019

Poniżej tematy, które zaprezentowaliśmy podczas konferencji. 

1. Maciej Łukiański:

  • Droopler distribution - How can you save even 100 man-days during development of a new website with Drupal.
  • Continuous integration in a Drupal project (docker, ansible, jenkins, …).

2. Grzegorz Bartman:

  • Workflow in distributed Drupal agency.
  • Scrum everywhere - how we implemented Scrum not only in software development projects.

3. Jarosław Bartman:

  • Drupal 8 SEO.
  • How to make Drupal editor-friendly.

Wykład Macka DCL 2019

Szczególną dumą napawa nas wyróżnienie prezentacji Jara o Drupal 8 SEO w podsumowaniu konferencji przez Richarda Dewicka z Drupal Centric. Więcej przeczytasz tutaj


DrupalCamp London z Droptica  - do następnego roku!

Konferencja już za nami. Emocje pomału opadają. Droptica dziękuje DrupalCamp London za świetny event. Sponsorom za to, że dzięki nim wydarzenie mogło dojść do skutku, a organizatorom za trud włożony w przygotowania. Cieszymy się, że przy okazji konferencji mieliśmy okazję spotkać wielu drupalowych znajomych i do tego nawiązać wiele nowych relacji.

Gadżety z konferencji DCL 2019

DrupalCamp London 2019 z roku na rok prezentuje coraz lepszy poziom. Cieszy nas to, ponieważ jak mówi znane polskie przysłowie, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zaczynamy odliczanie do kolejnej konferencji, a na razie praktyczne i efektowne gadżety z konferencji zostają z nami. Do następnego DrupalCamp London!

 


 

Looking for a job as a PHP/Drupal Developer?