W tle zabarwione na czerwono zdjęcie uczestników konferencji słuchających wykładu. Na pierwszym planie logo PHPCon 2019

5 wykładów, które warto zobaczyć na PHPCon Poland 2019

Konferencja PHPCon Poland 2019 odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2019 r. w Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. To właśnie w Szczyrku odbywały się jedne z najlepiej wspominanych edycji PHPCon. Patrząc na tegoroczną agendę, możemy mieć pewność, że będzie to niezwykle ciekawa edycja.

Wspólnie z zespołem Droptica wybraliśmy 5 wykładów, które warto zobaczyć:

1. DDD, CQRS, ES, Hexagonal... i Symfony

Prelegentem będzie Tomasz Kowalczyk, który opowie, w jaki sposób Symfony może zostać wykorzystany w kontekście dowolnego rozwiązania architektonicznego - m.in. DDD, CQRS, Event Sourcing, Hexagon oraz omówi jego zastosowanie w każdym z tych przypadków. Poruszy także zagadnienie frameworka, od którego bardzo często zależy ilość pracy niezbędnej do wdrożenia. Symfony zostanie przedstawione jako jedno z narzędzi do kontroli nad projektem.

2. Distributed Domain Destruction - Adventures in building distributed systems

Warsztaty poprowadzi Srdjan Vranac. Opowie o wzlotach i upadkach, które mogą się zdarzyć podczas budowania aplikacji. Omówi także swoje osobiste doświadczenia w tej dziedzinie. Wskaże problemy, z jakimi się zmierzył oraz przyjęte dla nich rozwiązania. 

3. Becoming a tech lead - Lesson learned

W roli prelegenta zobaczymy Jayesh Kawli. Na warsztatach omówiony zostanie temat pracy lidera i wyzwań z tym związanych. Oprócz wiedzy teoretycznej nie zabraknie także praktycznych wskazówek. Będzie można dowiedzieć się więcej o specyfice pracy grupowej oraz indywidualnej. Uczestnicy posłuchają również o sytuacjach problemowych, które przydarzyły się innym liderom. Na wykładzie zostaną poruszone zagadnienia związane z coachingiem, wcieleniem się w rolę mentora, uczeniem się na błędach i wyciąganiem z nich odpowiednich wniosków.

 4. Zwinnie czysta architektura

W roli prelegenta zaprezentuje się Michał Cisz. Na konkretnym przykładzie biznesowym wskaże zwinności ukryte w koncepcji czystej architektury. Słuchacze poznają progresywny rozwój komponentów aplikacji, które dzięki iteracyjnej pracy z kodem zaadoptuje do timeboxów używanych w metodykach agile. Zagadnienia takie jak: framework, baza danych, sprint, deadline to pojęcia, które na pewno pojawią się na wykładzie. 

5. Serverless PHP

W roli prelegenta zaprezentuje się Sebastian Grodzicki. Opowie o nowych usługach m.in. o "Lambda Runtime API i Lambda Layers" oraz zmianach, które zagościły w świecie PHP. Podczas swojego wystąpienia pokaże kod PHP działający na AWS Lambda.

6. Bonus: UNCONFERENCE 

Idąc za trendem i zapotrzebowaniem, zorganizowaliśmy dla Was w sobotę specjalną salę na wystąpienia uczestników na dowolny temat związany z PHP. Odbędą się w niej również prelekcje sponsorów. Nie ma potrzeby zgłaszania tematu z wyprzedzeniem. Na miejscu, w holu, wystawiony zostanie flipchart, na którym będzie można zgłaszać swoje propozycje tematów oraz sprawdzić, co już jest zgłoszone. Nad sprawnym przebiegiem Unconference będzie czuwał Grzegorz Bartman, CEO naszej agencji drupalowej. O poszczególnych wystąpieniach na sali Uncon organizator będzie informować z wyprzedzeniem w przerwach w salach A i C oraz za pomocą powiadomień PUSH. Sala wyposażona będzie w rzutnik, ekran flipchart oraz nagłośnienie. O pierwszeństwie wyboru godziny wystąpienia zadecyduje kolejność zgłoszeń. 

W piątek odbędą się praktyczne warsztaty dla najbardziej wymagających. W sobotę natomiast prelegenci poprowadzą konferencję. Po godzinach zdobywania nowej wiedzy czeka Was integracja. Dodatkowo w tym roku Droptica została Platynowym Sponsorem! Czekamy na Was na naszym stoisku! Będzie “Gra o Dron” :) 
Do zobaczenia w Szczyrku!
 

Looking for a job as a PHP/Drupal Developer?