Na papierowych torbach stoi 10 pluszowych, białych słoników Na słoniach ustawione są dwie pluszowe piłeczki-druplicony. W tle: ścianka reklamowa Droptica.

Droptica na PHPers Summit 2019

Droptica z ekipą odpowiedzialną za spotkania branżowe pod szyldem PHPers zna się nie od dziś. Gdy dowiedzieliśmy się, że po raz kolejny na terenie MTP zorganizowana będzie konferencja PHPers Summit, jedno z największych krajowych wydarzeń dotyczących PHP, zgodnie stwierdziliśmy, że nie może nas tam zabraknąć!

Pluszowy Druplicon na tle Poznań Congress Center

Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie zorganizowane zostało w budynku Poznań Congress Center na terenie MTP. To świetny obiekt, którego głównymi zaletami są przestrzeń, ułatwienia dla wystawców oraz bliskość dworca. Organizatorzy sobie poradzili z rozplanowaniem atrakcji i głównych punktów konferencji takich jak rejestracja i odbiór plakietek, dzięki czemu nawet w czasie długich przerw tłok nie przeszkadzał w korzystaniu ze stoisk.

A było z czego korzystać! Sponsorzy przygotowali bowiem mnóstwo atrakcji dla odwiedzających: od drobnych przekąsek, poprzez brandowane gadżety, po konkursy z nagrodami. Droppy Bird, gra, której pomysłodawcą jest nasza agencja drupalowa, a w której nagrodami były drony oraz pluszowe Drupliconki wzbudzała wiele emocji. Z radością rozdaliśmy mnóstwo fantów, padły też rekordy.

Latop. Na ekranie widok z gry Droppy Bird. Wynik pokazuje 316 punktów.

Prelekcje i warsztaty

Cieszy nas, że PHPers Summit zyskuje coraz większy zasięg, co widać po klasie i ilości gości, jakich organizatorzy zaprosili na tegoroczne spotkania. W tym roku konferencja trwała aż trzy dni, z czego dwa przeznaczone były na prelekcje, a jeden na warsztaty. To duża zmiana w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy wydarzenie trwało dwa dni. Goście wybierać mogli spośród aż 36 wykładów i 11 warsztatów prowadzonych przez specjalistów.

Unconference

Oficjalne wykłady to mało? Ciekawostką było wprowadzenie Unconference. Jest to formuła, która nie bez powodu zyskuje coraz większą popularność również w Polsce. Luźny, nieformalny charakter tych spotkań sprzyja dyskusji i pozwala na pewną swobodę w doborze tematów. Więcej o nie-konferencjach przeczytać możecie w naszym wpisie dotyczącym DrupalDay Unconference, która odbędzie się w terminie 28-09-2019 r. w Warszawie.

Afterparty

Unconference nie był jedynym pomysłem sprzyjającym integracji uczestników PHPers Summit 2019. Na wieczór pierwszego dnia konferencji organizatorzy zaplanowali spotkanie w klubie Gravitacja. W końcu nie samym kodem programista żyje! ;) Rozmowy i kolejne partyjki bilarda przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. Mimo to frekwencja drugiego dnia dopisywała.

Pluszowy Druplicon przy szklance piwa.

Plany na przyszłość

Droptica jak zawsze poleca wydarzenia z serii PHPers. Widzimy się wkrótce na kolejnym - 24 października. Tym razem spotkacie nas na meetupach PHPers w Rzeszowie i Trójmieście!

Zachęcamy do sprawdzenia naszego sprawozdania filmowego z wydarzenia:

a także przejrzenia obszernej galerii zdjęć na facebookowym profilu PHPers Poznań. 

Czy udało się wam odnaleźć na którymś z ujęć?

Pobierz nasz darmowy e-book