.

Konferencja DrupalCamp Poland 2022 - prelekcje dla deweloperów i biznesu

Bardzo się cieszymy, że wraz z 11. edycją DrupalCamp Poland wracamy znów do formuły stacjonarnej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29 maja 2022 roku we Wrocławiu w hotelu Scandic. Tematy programistyczne i biznesowe przedstawi 14 prelegentów z różnych krajów.

Co to jest DrupalCamp?

Wydarzenia poświęcone systemowi CMS Drupal odbywają się od wielu lat na całym świecie. Nasz DrupalCamp jest największym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce. W 2012 roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na jego organizację, aby dać sposobność dzielenia się wiedzą z zakresu Drupala (i nie tylko). Uczestnikami DrupalCamp Poland są najczęściej programiści, zarówno juniorzy, jak i bardziej doświadczeni deweloperzy. Ale inni specjaliści również mogą znaleźć coś dla siebie, ponieważ oprócz deweloperskich zagadnień (dotyczących Drupala, Symfony czy PHP), w programie wydarzenia zawsze znajdują się także tematy dotyczące tworzenia stron internetowych (od strony biznesowej), marketingu internetowego czy zarządzania projektami.

Sesje na DrupalCamp Poland 2022

Tworzenie lokalnego środowiska w Drupalu, headless CMS na bazie Drupala, pisanie testów automatycznych oraz pomysły na własny start-up to tylko kilka z 16 zagadnień, które będą poruszone podczas wydarzenia. Poniżej omawiamy wybrane sesje z programu DrupalCamp Poland 2022.

A Communications Playbook to Grow your Agency

W trakcie sesji Jeffrey A. McGuire przedstawi model lepszej sprzedaży poprzez budowanie zaufania wśród potencjalnych klientów. Jeśli więc prowadzisz małą agencję lub jesteś freelancerem, wiedza zdobyta w trakcie wykładu pozwoli Ci m.in. poprawić przepływ sprzedaży poprzez tworzenie skutecznych treści i zwiększyć świadomość strategiczną własnej marki jako eksperta. Będzie to kolejny już udział Jeffrey’a w roli prelegenta DrupalCamp Poland.

Stworzenie modułu w Drupalu 9 z wykorzystaniem biblioteki REACT

Kiedy niektórzy słyszą Drupal, myślą od razu moduły. Czym byłby Drupal bez modułów, ich rozwijania i tworzenia dedykowanych rozwiązań? Łukasz Chrzanowski udowodni, że biblioteka jQuery nie jest jedyną, która służy do budowania skrojonych na miarę modułów. Prelegent zaprezentuje prosty i szybki sposób stawiania instancji Drupala 9 w oparciu o Lando, pokaże, jak skonfigurować Webpacka oraz jak go wykorzystać do zainstalowania odpowiednich zależności i bibliotek, w tym biblioteki React. Następnie Łukasz Chrzanowski pokaże, jak z jej wykorzystaniem stworzyć moduł w Drupalu.

CKEditor 5 in Drupal 10: What is there to be excited about?

Autoformatowanie, wklejanie treści bezpośrednio z plików Word, responsywność oraz funkcja przeciągnij i upuść. Ten WYSIWYG framework daje ogromne możliwości. CKEditor 5 nie tylko wygląda lepiej, ale także lepiej działa, między innymi w kwestii UX czy urządzeń mobilnych. A w jaki sposób można wykorzystywać to narzędzie w Drupalu 10? Na to pytanie odpowie Wiktor Walc. Poradzi także, co zrobić, aby proces przejścia Twojego Drupala na CKEditor 5 przebiegł sprawnie.

Migrate API w Drupalu

Niemal każdy programista prędzej czy później staje przed zadaniem przeprowadzenia procesu przeniesienia danych. Aby to sprawnie wykonać, warto wykorzystać Migrate API. Piotr Kamieniecki zdradzi m.in., w jaki sposób uruchomić migracje dostarczone przez rdzeń Drupala oraz jak napisać własny process plugin. Podzieli się ponadto radami dotyczącymi tego, na co trzeba uważać przy migracjach i jak nie wpaść w pułapki.

Tracking Digital Marketing Performance In the World Without Cookies

Istnieje wiele narzędzi służących mierzeniu marketingowych KPI. Aby cyfrowa kampania była skuteczna, należy przyglądać się liczbom oraz zachowaniom klientów i odpowiednio modyfikować działania. Konstantin Vashkevich zarekomenduje niektóre z narzędzi i opowie o dobrych metodach. Ponadto poruszy ciekawą kwestię: jak mierzyć efektywność kampanii marketingowych, kiedy istnieją rozwiązania blokujące cookies.

DrupalCamp Poland 2022 - nie tylko wykłady

Oprócz sesji odbędą się także spotkania BOF. Przewidujemy 4 sloty, w trakcie których będzie można porozmawiać w mniej formalny sposób na tematy, które sami możecie zgłosić. Jest to świetna okazja, aby podzielić się technologiczną (i nie tylko) wiedzą, poznać bliżej innych specjalistów z branży i nawiązać nowe kontakty. Przed zgłoszeniem propozycji prosimy o zapoznanie się z wykładami, aby dany pomysły na dyskusję nie konkurował tematycznie z prelekcjami.

W trakcie DrupalCamp zorganizujemy także Grę o Dron! Jak sama nazwa wskazuje, główną nagrodą będzie dron, a konkurs…nie będziemy zdradzać szczegółów. Zapraszamy na konferencję!

A na koniec pierwszego dnia naszego wydarzenia odbędzie się after party! Spotkamy się o godz. 20:00 we wrocławskiej klubokawiarni Soul Train przy ul. Bogusławskiego 28.

Jak dołączyć do DrupalCamp Poland? Bilety są dostępne na platformie Eventbrite.

3. Najlepsze praktyki zespołów programistycznych