8 powodów, aby używać Slack podczas tworzenia strony na Drupalu

Slack i jego 8 super mocy - Zwiększ szanse na sukces Twojego projektu Drupalowego

Narzędziem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennej pracy, jest komunikator Slack. Oto 8 powodów, aby używać go podczas realizacji projektów Drupalowych.

1. Łatwo porozumiesz się z Droptica z każdego miejsca na ziemi i na wielu urządzeniach

Używając Slack podczas współpracy z nami możesz dowolnie prowadzić konwersacje z każdego miejsca na ziemi. Slack dostępny jest jako aplikacja webowa, desktopowa lub mobilna. Możesz go używać na każdym urządzeniu, jakim zechcesz - laptopie, smartfonie, czy też tablecie.

Dodatkowo nie ma znaczenia czy używasz systemu Linux, Windows, Mac OS, czy może Android. Nawet z pociągu możesz uczestniczyć w rozmowie i komunikować się efektywnie z zespołem. Mobilność aplikacji sprawia, że jesteśmy w stanie szybciej reagować na Twoje potrzeby.

2. Czas reakcji naszego zespołu na Twoje wiadomości będzie krótszy

Jeśli decydujesz się skorzystać z naszych usług Drupal developmentu, otrzymasz od nas konto gościnne na Slack i założony zostaje kanał zawierający nazwę projektu.
Na ten kanał zapraszamy wszystkie osoby niezbędne do realizacji Twojego projektu. Zgromadzenie wszystkich na jednym kanale pozwala na bliską współpracę oraz śledzenie postępów prac.

Dodatkowo Slack efektywnie pozwoli Ci zastąpić komunikację mailową. Nie będziesz musiał pamiętać, aby załączyć wszystkich w kopii maila, ani zastanawiać się, czy wiadomość wysłać do Project Managera, czy Drupal developera.

3. Sprawdzenie ustaleń z zespołem drupalowym sprzed kilku tygodni lub miesięcy jest dużo prostsze

Slack - Wyszukiwanie

W połowie realizacji projektu na Drupalu czasem trzeba się cofnąć pamięcią o kilka miesięcy i odnaleźć dawno przesłane pliki lub istotne konwersacje. Zazwyczaj czaty grupowe mają bardzo słabe opcje wyszukiwania. Jeśli często wymieniasz się mailami, to odszukanie jednego sprzed pół roku może być nie lada wyzwaniem. Realizując projekty w Droptica nie mamy tego problemu.

Slack pozwala na wyszukiwanie treści według frazy lub słowa. Wyszukiwarka podzielona jest na wyszukiwanie w całej przestrzeni roboczej, nazwach plików, na konkretnym kanale lub wyszukiwanie użytkowników, którzy użyli danego słowa lub frazy.
Możliwe jest też filtrowanie wyników wyszukiwania, pokazując tylko wiadomości z kanałów prywatnych lub tylko z archiwalnych. Z tego powodu, wyszukanie wiadomości (nawet bardzo starej), nie stanowi zwykle problemu. Kiedy nie ma pewności co do ustaleń (a w procesie tworzenia strony na Drupalu trzeba ich poczynić mnóstwo), wyszukiwarka i historia rozmów przychodzi z pomocą.

4. Szybko zorientujesz się, czy ktoś jest online

Slack - statusy

Pracując z komunikatorem, używamy na co dzień statusów. Dostępne domyślne statusy to: “Na spotkaniu”, “Zajęty. Nie przeszkadzać”, “Chory” , “Na urlopie”. “Pracujący zdalnie”. Dzięki tej funkcjonalności szybko zorientujesz się, jaka jest dostępność danej osoby. Jest to bardzo cenna informacja. Możesz też utworzyć własny status.

5. Najważniejsze informacje będą w zasięgu ręki

Komunikator posiada funkcjonalność przypinania najważniejszych informacji pinezką. Symbol tejże pinezki znajduje się pod tytułem kanału. W naszej drupalowej agencji jest to jedna z czołowych opcji, których używamy.

Wystarczy, że wrzucisz ważny link lub informację na kanał, a następnie najedziesz myszką na tekst, klikniesz symbol trzech kropek i wybierzesz opcję “Przypnij do kanału”. Wiadomość będzie dostępna potem pod wcześniej wspomnianą ikoną pinezki. Nieważne, czy to link do Twojej strony, plik ze wskazaniami SEO, czy plik z estymacją - wiadomość nie zginie i łatwo do niej powróci każda osoba będąca w pokoju.

6. Slack pozwala na integrację z innymi aplikacjami, między innymi z Jira

Slack - integracje

Omawiany czat, w związku z nieustannie rosnącą popularnością, posiada szereg integracji z innymi aplikacjami. Jedne z bardziej znanych, z którymi komunikuje się Slack, to: Trello, Jira, Github, Bitbucket, SVN.

W Droptica często używamy funkcjonalności integracji Slack z Jirą. Bardzo przydatną opcją jest stworzenie osobnego kanału dla powiadomień dotyczących danego projektu z Jira. Dzięki tej funkcjonalności można otrzymać powiadomienia z różnych wyżej wspomnianych systemów w obrębie jednej aplikacji.

7. Nie potrzebujesz dodatkowej aplikacji do zorganizowania szybkiej rozmowy z nami lub udostępnienia ekranu podczas prezentacji

Dzięki funkcjonalności rozmów wideo, możesz łączyć się z naszym zespołem Drupalowym za pomocą jednego kliknięcia w ikonę słuchawki, która jest dostępna z poziomu dowolnego kanału lub z poziomu konwersacji prywatnej. W rozmowie uczestniczyć może więcej, niż dwie osoby.

Dodatkowo bardzo przydatna jest opcja udostępniania innym osobom ekranu, co wspomaga wszelkiego rodzaju prezentacje. Nie oznacza to, że w Droptica nie używamy Skype, czy aplikacji Google Hangout, ale w wielu sytuacjach Slack sprawdza się jako bardzo szybkie rozwiązanie.
Przydatna jest też możliwość rysowania po ekranie w czasie udostępniania. Naszym klientom przypada do gustu ta funkcjonalność. Jest to swego rodzaju wskaźnik jak w przypadku pisania na tablicy.

8. Możesz dzielić się z nami fragmentami kodu w wygodnej formie

Jeśli jesteś jednym z tych klientów, który chce połączyć siły własnego zespołu z zespołem Droptica, ta funkcjonalność zapewne Ci się spodoba. Może być też tak, że sam po prostu lubisz porozmawiać o kodzie z developerami. Slack umożliwia dzielenie się kodem poprzez Snippety. Do kodu można dołączyć tytuł oraz komentarz.
Poprzednio wspomniana rozbudowana wyszukiwarka umożliwia odnalezienie starszych Snippetów. Jeśli sam nie potrzebujesz Snippetów, to możesz być pewny, że usprawnia to co najmniej naszą pracę i ma wpływ na sukces Twojego projektu.

Podsumowanie

Komunikator wspiera w Droptica osiąganie celów i efektywne zarządzanie projektem. Pozwala na bliską komunikację, łączenie się z każdego miejsca i trzymanie najważniejszych informacji na wspólnym kanale.

Znaczna większość naszych klientów chętnie korzysta ze Slack podczas współpracy z nami, a my na bieżąco możemy rozmawiać z nimi o wymaganiach i realizacji projektu, bez konieczności wysyłania maili i zawężania komunikacji do kontaktu z Project Managerem.
Podczas rozwijania Twojej strony drupalowej możesz czuć się bezpiecznie i trzymać rękę na pulsie. Komunikacja “na żywo” jest bardzo przydatna w dynamicznym środowisku pracy - daje swobodę, pozwala na szybką wymianę informacji i jest pozbawiona zbędnych formalności.
Oprócz tego sprawne napisanie wiadomości w podróży z poziomu aplikacji na smartfona, jest dużo prostsze, niż wysłanie maila z tego samego urządzenia. Narzędzie jest cały czas prężnie rozwijane i wspierane.

Warto samemu się przekonać, jak bardzo żywa jest komunikacja w Droptica i dlaczego warto używać Slack podczas współpracy z nami nad Twoją stroną drupalową.

2. SEO dla strony internetowej na Drupalu