dev

Dlaczego developerzy wybierają Drupala jako system do budowy aplikacji webowych?

Drupal jest jednym z najpopularniejszych CMS-ów na świecie. Obecnie ponad milion stron w Internecie używa Drupala. Im większa strony, tym większe prawdopodobieństwo, że jest zbudowana na Drupalu. Dlaczego warto go wybrać do swojego projektu? Zobacz, co na ten temat mówią programiści. 

 

Robert

Robert Kandzia

Robert na co dzień rozwija aplikacje webowe. Zajmuje się tym już ponad 7 lat. 

Dlaczego zdecydował się na pracę w takiej technologii?

“Drupal posiada gotowy system z przejrzystą dokumentacją. Jest również bezpiecznym narzędziem do budowy stron. Mamy pewność, że będzie działać i nie zostanie zhakowany. Poufne dane są więc bezpieczne. 

Drupal udostępnia wiele gotowych modułów na drupal.org, z których jak z klocków łatwo można poukładać stronę internetową”.

Grzegorz

Grzegorz Pietrzak

Grzegorz  związany jest z Droptica prawie 3 lata. Każdego dnia doskonali Drooplera, tym samym posiada realny wkład w Open Source. Dlaczego używa Drupala?

“Drupal różni się od systemów CMS, z którymi często się go porównuje. Jego cechą charakterystyczną jest otwarta architektura. To my, jako twórcy witryn internetowych, mamy wybór, jakie dane chcemy prezentować w sieci i jak ma odbywać się ich edycja. Nie jesteśmy ograniczeni do modelu artykuł/kategoria/strona statyczna - możemy dowolnie modelować treści reagując nawet na najbardziej specyficzne potrzeby. Zbudowanie podstawowej, funkcjonalnej strony w porównaniu do innych rozwiązań trwa nieporównywalnie szybko”.

Bartek

Bartek Filipiuk

Bartek jest nie tylko PHP developerem, ale również sam postawił swój sklep internetowy opierając się na Drupalu.

“Zbudowałem prostą platformę do sprzedaży produktów elektronicznych, do których łatwy dostęp będa miały osoby, które opłaciły zamówienie - wszystko automatyczne, bez dodatkowej pracy admina.

Wymagało to zainstalowania i skonfigurowania kilku modułów oraz dopisanie kilkunastu linijek własnego kodu PHP. Zajęło to kilka godzin pracy. Nasuwa się pytanie: w czym zrobisz to szybciej?”

Dlaczego warto rozważyć Drupala w następnym projekcie? To już bardziej skomplikowana kwestia, a zatem: 
 
1. Od razu po instalacji mam działającą stronę z najważniejszymi funkcjonalnościami dla wielu typów stron:

  • logowanie,
  • skórki graficzne,
  • tworzenie różnego rodzaju zawartości (w pełni rozszerzalne formularze),
  • prosty interfejs do budowania zapytań w celu prezentacji danych na różne sposoby.

 
2. Nieograniczona rozszerzalność:

  • Istnieje sporo dodatkowych modułów, które za pomocą kliknięcia dodają nawet tak skomplikowane funkcjonalności jak sklep.
  • Drupal posiada rozbudowaną dokumentację i dobrze opisane API. Jeżeli, podobnie jak ja, nie jesteś programistą, zawsze możesz skorzystać z pomocy kogoś, kto jest w tej kwestii profesjonalistą.
  • Drupal korzysta z komponentów Symfony i charakteryzuje się podobną strukturą. Jeżeli znasz ten framework, to szybko się odnajdziesz.

 
3. Bezpieczeństwo

Security team Drupala działa na wysokim poziomie. Paczki bezpieczeństwa wypuszczane są od razu po znalezieniu i załataniu jakiegokolwiek problemu w systemie.
 
4. Drupal jest Open Source. Co to właściwie oznacza?

  • Jest za darmo,
  • możesz go modyfikować pod własne potrzeby,
  • jesteś niezależny od innych usługodawców, a więc możesz go rozwijać samodzielnie lub może to robić jakikolwiek team związany z Drupalem.

Mariusz

Mariusz Andrzejewski

Drupal to najlepszy CMS napisany w PHP z myślą o programistach. Jest również platformą Open Source - dostęp dla każdego. Jest zbudowany na komponentach Symfony. Bardzo bogate API, z bardzo dobrą i co najważniejsze rzetelną dokumentacją. Dlaczego jestem zwolennikiem Drupala? Posiada ogromną społeczność, która aktywnie działa i udziela się w contribowych projektach. Wybierając Drupala jako technologię do swojego serwisu internetowego, otrzymujesz wsparcie ogromnej społeczności z całego świata”.

Podsumowanie:


To tylko kilka przykładów wypowiedzi programistów dotyczących Drupala. Im dłużej ktoś pracuje z Drupalem, tym bardziej dostrzega jego ogromną ilość zalet. Widzą to również klienci i celowo wybierają Drupala jako technologię do budowy swojej strony internetowej, np. Bossa lub Here.com

Jeśli myślisz nad wyborem technologii do swojej strony firmowej lub aplikacji webowej, rozważ Drupala. Komplet informacji o Drupalu znajdziesz na stronie “Dlaczego Drupal”

Looking for a job as a PHP/Drupal Developer?