Zdjęcie główne wpisu na Bloga - Drupal Camp Poland

Droptica inwestuje w Open source

Droptica wspiera Open Source! Dystrybucja Droopler, moduły dla Drupala, DrupalCamp Poland, DrupalDay - tak właśnie rozwijamy Open Source. Zobacz jak w szczegółach wygląda nasz wkład w rozwój otwartego oprogramowania. 

Dlaczego to robimy

Wierzymy, że wspólna praca nad otwartym oprogramowaniem to korzyści nie tylko dla programistów Drupala, ale także klienta. 

Dzięki społeczności pasjonatów, która powstała wokół wielu projektów Open Source, możemy dzisiaj korzystać z tysięcy aplikacji z otwartym kodem źródłowym dostępnych. Aplikacje te są w większości dostępne bez opłat. 

My wiemy jak ważna jest optymalizacja kosztów klientów, a wkład w Open Source pozwala otrzymywać coraz to lepsze oprogramowanie po niższych kosztach wdrożenia. 

Organizujemy wydarzenia

DrupalDay i DrupalCamp oraz od 2019 Unconference to miejsce gdzie angażuje się cały zespół Droptica. 

DrupalCamp Poland to dwudniowa konferencja, która każdego roku skupia ponad 100 osób zainteresowanych systemem Drupal. Już ponad 9 lat osoby z Droptica współorganizują te wydarzenia. Zawsze dbamy, aby program konferencji został tak opracowany, żeby każdy znalazł coś dla siebie - zarówno osoby w tematyce Drupala stawiające pierwsze kroki, jak i  programiści z wieloletnim stażem. Chcemy zwiększać zaangażowanie w używanie i rozwój rozwiązań open source.

DrupalDay to jeden dzień bezpłatnych wykładów dla osób, które chcą poznać system Drupal. Specjaliści z Droptica przekazują wiedzę techniczną w teorii i praktyce innym uczestnikom. Wykłady odbywają się w różnych miastach w Polsce. Jest to kontynuacja akcji "Drupal idzie na studia". 

drupalday

Unconference jest spotkaniem luźniejszym niż konferencja. Przed wydarzeniem nie organizujemy agendy, nie znamy prelegentów. Jedyne co wiemy to, gdzie, kiedy i o której godzinie będą uczestnicy. W 2019 roku wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, dlatego w 2020 roku na pewno powtórzymy event. To właśnie luźna atmosfera i mała grupa ludzi spowodowała, iż unconference zyskało zwolenników. Wymiana doświadczenia, wiedzy specjalistycznej, a także możliwość nawiązania wielu ciekawych nowych znajomości. 

Sponsorujemy i prowadzimy wykłady 

Od wielu lat DopticaTeam można zauważyć na różnych konferencjach m.in Sesja Linuksowa 10,11,12,16, DrupalCamp Schwerin 2017, PHPCon Szczyrk 2019, DrupalCamp London 2018, 2019, 2020. 

W tym roku pojawiliśmy się jako Gold sponsor na DruplaCamp London 2020. 

phpcon

Pomagamy firmom budować korporacyjne strony niskim kosztem

Obecnie każda rozwijająca się firma chciałaby posiadać ładną i intuicyjną stronę internetową, którą można w prosty sposób zarządzać. Tutaj pojawia się problem, który zauważyliśmy, a jest nim - budżet. Nie każda z firm może zorganizować zaplecze developerów i budowę strony od zera.

Dlatego zbudowaliśmy system Droopler. Droopler to dystrybucja Drupalowa charakteryzująca sie wieloma cechami m.in posiada nowoczesny design, umożliwia prostą zmianę treści każdemu użytkownikowi, jest dostępna za darmo jako oprogramowanie Open Source.
 
Dystrybucję Droopler, dzięki swojej elastyczności, możesz dopasować do swoich potrzeb. Możesz zbudować mały i duży serwis korporacyjny. 

Droptica rozwija system od grudnia 2017 roku. System jest stale doskonalony i używany przez setki stron internetowych na świecie. Najnowszą wersję Droopler znajdziesz zawsze na stronie projektu https://www.drupal.org/project/droopler.

droopler

Tworzymy darmowe moduły dla Drupala 

Droptica wspiera rozwój Drupala również przed tworzenie modułów. Poniżej lista najbardziej popularnych modułów. Są one używane przez tysiące stron internetowych na całym świecie. 

Paragraph View Mode

Moduł pozwala na wielokrotne użycie tych samych typów paragrafów z drobnymi zmianami wizualnymi (display mode), co eliminuje konieczność tworzenia nowego paragrafu za każdym razem kiedy potrzeba jedynie drobna zmiana.

Popup message

Raz na sesję moduł wyświetla użytkownikowi określoną wiadomość pop-up. Może być  wykorzystany m.in. jako obowiązkowe powiadomienie o plikach cookies lub wiadomość z wezwaniem do działania dla klienta Twojej strony.

Slack Logger

Moduł bada stan strony i wysyła powiadomienia na przypisany projektowi kanał w  aplikacji Slack, pozwalając na monitorowanie zagrożeń strony na bieżąco. Można go skonfigurować w taki sposób, aby powiadomienia wysyłane były od wybranego poziomu zagrożenia.

Autotitle

Moduł automatycznie uzupełnia tytuł node’a na podstawie znalezionych w tekście tagów HTML <H1>do <H4> z uwzględnieniem ich hierarchii. 

ga_disable

Moduł pozwala na tymczasowe zablokowanie Google Analytics na stronie. Dzięki temu możesz dogłębnie przetestować działanie swojej strony bez obawy, że ruch na stronie wygenerowany testami wpłynie na statystyki GA. Po zakończeniu testów bezpiecznie przywrócisz działanie GA bez potrzeby ponownej żmudnej konfiguracji.

Podsumowanie

W kolejnych miesiącach będziemy się skupiać głównie na rozwoju dystrybucji Droopler. Mamy bardzo dużą listę nowych funkcji do wprowadzenia. Chcemy, aby system był jeszcze wygodniejszym narzędziem dla marketerów oraz był jeszcze łatwiejszy w implementacji przez programistów. 

Będziemy też stale organizować wydarzenia promujące Open Source. Najnowsze informacje na ten temat znajdziesz obserwując nasze profile w social media lub w naszym newsletterze.


 

2. SEO dla strony internetowej na Drupalu