Droopler 1.3

Droopler 1.3 umożliwia robienie lepszych stron

W naszej agencji drupalowej wielokrotnie chcieliśmy rozwiązać problem czasochłonnego tworzenia małych stron na Drupalu 8 od zera. Za pomocą systemu Droopler udało nam się osiągnąć satysfakcjonujące wyniki. Wersja 1.3 jest jeszcze lepszym rozwiązaniem.

Dlaczego powstał Droopler

Regularnie tworzymy małe strony na własne potrzeby (np. do kampanii marketingowych lub do wydarzeń jak DrupalCamp Poland), a także dla naszych klientów. Realizujemy więc nieduże projekty, ale również powołujemy do życia strony korporacyjne

Zrobienie małej strony od podstaw jest w Drupalu 8 czasochłonne, jeśli porównamy to do Drupala 7 lub do Wordpressa. Szczególnie dużo czasu zajmuje zrobienie ładnego szablonu, który będzie dobrze działał na urządzeniach mobilnych oraz będzie łatwy w rozbudowie i wygodny do zmian.

Rozważaliśmy inne technologie do małych stron. Jednak wtedy musielibyśmy nauczyć się wszystkich procesów dotyczących nowej technologii. Procesów, które mamy już dopracowane w przypadku Drupala 8, np. testowanie automatyczne, automatyczne wdrożenia na serwer produkcyjny, automatyczne aktualizacje bezpieczeństwa itp. Z tych powodów postanowiliśmy dostosować Drupala pod nasze potrzeby.

Maksymalna elastyczność

Naszym założeniem było zbudować system, w którym łatwo można dodawać nowe podstrony. Podstrony mają dobrze prezentować się na komputerze, telefonie i tablecie bez konieczności kodowania CSS. Jednocześnie redaktor ma mieć możliwość tworzenia bardzo różnorodnych podstron, a nie tylko podstrony zawierającej tytuł i tekst.

Użyliśmy modułu Paragraphs i przygotowaliśmy gotowe typy sekcji (paragrafy), z których można składać podstrony. Każda podstrona to jedna lub więcej sekcji. Sekcje może można układać w dowolnej kolejności i wstawiać wielokrotnie dany typ sekcji na jednej podstronie. Sekcje od razu po wstawieniu treści i grafiki wyglądają bardzo ładnie. Redaktor nie musi nic więcej robić, nie potrzebuje wsparcia programisty przy dodawaniu każdej nowej podstrony.

Droopler to strzał w 10!

Redaktorzy są zachwyceni! Wdrożyliśmy już kilkadziesiąt stron w oparciu o Drooplera. Za każdym razem osoby wprowadzające treść wymieniają następujące zalety Drooplera:

  • każda podstrona wygląda bardzo ładnie,duża elastyczność, nie ma limitu na podstrony czy sekcje w ramach podstrony,
  • brak konieczności prac programistycznych, aby zrobić bardzo dobrze wyglądającą stronę,
  • brak zmartwień o poprawność kodu HTML, np. czy jak wstawie jakiś element na podstronę, to czy wyświetli się poprawnie na podstronie,
  • optymalizacja pod SEO, często strony przeniesione na Drooplera z innych systemów miały wyższe pozycje wynikach wyszukiwania Google.

Droopler to elastyczny system do tworzenia ładnie wyglądających treści i jednocześnie platforma do praktycznie nieograniczonego rozwoju, ponieważ bazuje na Drupalu 8.

Drupal 8 to też duże bezpieczeństwo. Drupal Security Team stale monitoruje kod systemu i w razie pojawienia się błędów natychmiast wydaje nowe wersje. 

Co nowego w Droopler 1.3

Obecnie najnowsza wersja Drooplera to wersja 1.3. W wersji tej do rodzaju zawartości służącego do dodawania podstron mamy dostępnych już 13 paragrafów - 13 różnych sekcji, które możesz wykorzystać do budowy dowolnej ilości podstron.

Jednym z nowych paragrafów jest side embed. Paragraf ten pozwala na osadzanie zewnętrznych treści jak np. mapa Google czy film z YouTube w ładnie wyglądającej sekcji. Idealnie nadaje się do użycia na stronie kontaktowej. Osadzanie wideo można wykorzystać na stronie listującej np. filmy z ostatnich wydarzeń w firmie. To tylko jeden paragraf a daje bardzo dużo możliwości.

Droopler - sidebar embeded

Kolejną nowością jest paragraf do tworzenia galerii zdjęć. Możesz teraz łatwo zbudować wiele galerii w ramach jednej strony.

Droopler - gallery paragraph - drupal

W wersji 1.3 jest aż 6 nowych paragrafów. Wszystkie zobaczysz na stronie https://demo.droopler.com

Droopler to też blog, ponieważ obecnie każdy potrzebuje bloga na stronie firmowej

Większość stron internetowych w internecie ma ruch głównie z wyników wyszukiwania Google. Dla Google liczy się dobra treść i dużo treści. Dlatego do systemu Droopler dodaliśmy też blog.

Blog w Droopler również składa się z paragrafów. Jest ich dużo mniej, ale wystarczają do tworzenia ładnie wyglądających treści. W treściach dzięki paragrafom można łatwo osadzać zdjęcia nawet takie o szerokości całego ekranu. Wszystko oczywiście ładnie też wygląda na urządzeniach mobilnych.

Blog razem z elastycznymi podstronami to zestaw bardzo wygodnych narzędzi dla każdej osoby zajmującej się marketingiem. Łatwo i przyjemnie można tworzyć różnego typu strony internetowe dla różnych branż. Przykłady stron branżowych znajdziesz w demo: https://demo.droopler.com

Plany na kolejne wersje

Nie przestajemy rozwijać systemu. Często używamy Drooplera do naszych stron, coraz częściej używają go nasi klienci. Ze strony [https://www.drupal.org/project/droopler] został pobrany już ponad 600 razy!

Mamy długą listę zmian, jakie chcemy wdrożyć w systemie. Jednym z większych modułów będzie moduł do prezentacji produktów. Będzie można dodawać do systemu produkty ze zdjęciami, opisami, kategoriami, tagami. Będzie też specjalna strona listująca produkty z opcją filtrowania z użyciem Faceted API i Search API. Jest to moduł idealny dla firm produkcyjnych i dystrybutorów. Razem z istniejącymi już komponentami umożliwi to bardzo ładne prezentowanie oferty firmy w internecie. 

Jak zacząć

Droopler jest darmowy i bazuje na Drupal 8. Droopler pobierzesz na stronie internetowej www.droopler.com. Pełny opis instalacji znajdziesz na naszym blogu.

Zachęcamy do pobierania i testowania. Naprawdę warto!

W ramach wsparcia dla Drupala utrzymujemy istniejące strony internetowe i rozbudowujemy je o nowe funkcjonalności