-

Droptica na Infoshare 2023. Subiektywny przegląd nadchodzącej konferencji

Dziewięć scen tematycznych, dwustu prelegentów z całego świata, prezentacje na trendujące tematy (takie jak sztuczna inteligencja czy blockchain), wydarzenia towarzyszące i networking - tak zapowiada się nadchodząca konferencja technologiczna Infoshare 2023. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 - 25 maja w Gdańsku. Z racji tego, że wybieramy się tam z zespołem Droptica, przyjrzyjmy się najciekawszym punktom programu. 

Droptica dumnym srebrnym partnerem Infoshare

Hasło, które reprezentuje główną misję konferencji Infoshare to Share what is worthy (pol. Dziel się tym, co wartościowe) i nie mogłoby być bardziej trafne. W myśl tych słów przedstawiciele biznesu, marketerzy, inwestorzy i startupy będą spotykać się przez dwa dni w AmberExpo w Gdańsku, aby rozmawiać o przyszłości technologii i dzielić się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i pomysłami. 

Zespół Droptica będzie obecny 24 - 25 maja na konferencji technologicznej Infoshare 2023 w Gdańsku.


Zgadzamy się, że inspirowanie się nawzajem i śledzenie zmian technologicznych jest ważne. Dlatego cieszymy się, że jesteśmy srebrnym partnerem tej konferencji i możemy uczestniczyć w wydarzeniu, aby budować wartościowe relacje biznesowe i poszerzać swoją wiedzę. Podczas dwóch dni będzie wiele okazji do poznania innowacji, najnowszych trendów i nie tylko.

Przegląd inspirujących prezentacji na Infoshare

W przestrzeni konferencyjnej znajdzie się aż dziewięć scen tematycznych: Inspire (m.in. trendy i wyzwania technologiczne), Arena (m.in. wskazówki dotyczące wzrostu i strategii biznesowej), Marketing, DevTrends, Dev Architecture, Dev Java, Dev Front-end, Dev AI oraz Dev Cloud&DevOps. Przyjrzyjmy się najbardziej ekscytującym atrakcjom z naszego punktu widzenia. 

Agenda Infoshare jest pełna inspirujących wystąpień prowadzonych przez ekspertów z całego świata.


Prezentacja Natalii Hatalskiej na Infoshare 2022 (fot. T. Kamiński), źródło: Infoshare.pl 

Sztuczna inteligencja w centrum uwagi

Jeden z głównych punktów programu tegorocznej edycji Infoshare stanowi modny temat sztucznej inteligencji. Cała jedna scena będzie poświęcona Dev AI, gdzie eksperci opowiedzą m.in. o narzędziach i rozwiązaniach wykorzystujących data science w programowaniu, testowaniu i tworzeniu serwisów internetowych.  

Serg Masís (data scientist z Syngenta) wyjaśni, jak zbudować system rozpoznawania twarzy od podstaw przy użyciu technologii open source i publicznie dostępnych, wstępnie wytrenowanych modeli. Mathis Hammel (CodinGame), specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i algorytmów, w swojej prezentacji How I built the world's most efficient deepfake detector with $100 rzuci natomiast nieco światła na weryfikację autentyczności zdjęć. 

Na tej samej scenie pojawi się również Nikolay Advolodkin (Sauce Labs) z wystąpieniem ChatGPT Takes on Web Development: From Concept to Launch. Ekspert w dziedzinie tworzenia oprogramowania pokaże, jak usprawnić testowanie i integrację aplikacji internetowych z narzędziem ChatGPT, pokonując ograniczenia tego modelu przetwarzania języka OpenAI. 

Temat sztucznej inteligencji będzie odgrywał ważną rolę także na innych scenach tematycznych. W prezentacji CHATGPT/Generative AI Impact on Business, Gary Fowler (GSD Venture Studios) na scenie Inspire omówi wykorzystanie technologii GPT w przepływach pracy przedsiębiorstw w celu poprawy doświadczeń klientów i usprawnienia procesów. Z kolei Leander C. Seidl (Leander Seidl Digital Consultancy) pojawi się na scenie Marketing i opowie o wykorzystaniu AI w marketingu, prezentując case studies z podróżniczego startupu B2C, korporacji ubezpieczeniowej B2B oraz profilu zajmującego się generowaniem treści B2C na TikToku. 

Technologia a etyka

Powracającym tematem na konferencji będzie również etyka w odniesieniu do technologii. Jest to niewątpliwie ważna kwestia w świecie, w którym stale rozwijające się narzędzia przyczyniają się do mieszania prawdy z fikcją. Phaedra Boinodiris (specjalistka ds. sztucznej inteligencji w IBM) przedstawi temat AI Ethics: from Principles to Practice. W swojej prezentacji skupi się na holistycznych rozwiązaniach, które firmy i praktycy powinni wdrożyć, aby rozwijać odpowiedzialną SI.

Swój głos do dyskusji doda również dr Zachary Goldberg (Trilateral Research). W wystąpieniu Ethics as Innovation, naukowiec zbada, w jaki sposób etyka może ułatwiać i zachęcać do innowacji, a nie hamować rozwój technologii. Prezentacja skupi się na wpływie technologii na życie jednostki, wartości społeczne i zrównoważone środowisko. 

Na scenie Inspire odbędzie się również ekspercki panel dyskusyjny poświęcony etycznym aspektom technologii (Ethics & Technology). Celem sesji będzie dostarczenie wskazówek, jak podchodzić do wdrażania technologii w sposób etyczny, odpowiedzialny i świadomy.

Inne tematy prezentacji w naszym kręgu zainteresowań

Choć SI wydaje się być obecnie najgorętszym tematem, w agendzie konferencji znalazło się także wiele innych ciekawych punktów. Oto kilka przykładów, które zwróciły naszą uwagę: 

 • Quality Assurance Modern Tech Trends na scenie DevTrends - developer Jakub Gajda (z Nordea) przedstawi nowe trendy i rozwiązania w testowaniu (np. framework Playwright, Kubernetes). 
   
 • Harnessing the Power of Open Source for Cloud Native Development: Strategies for Success na scenie Dev Cloud&DevOps - dr Mo Haghighi (Director of Engineering w Cloud Platform) przedstawi spostrzeżenia dotyczące wykorzystania narzędzi open source do zarządzania i wdrażania aplikacji cloud-native. 
   
 • Hypergrowth scaling made simple na scenie Dev Architecture - Wojtek Ptak (Engineering Executive i Head of Product Engineering w firmie Revolut) zaprezentuje, jak zaprojektować globalny system dla banku przy użyciu prostej architektury i wzorców. Pokaże m.in. jak radzić sobie ze skalowaniem hypergrowth i systemami legacy. 
   
 • New Kids On The Block(chain) na scenie Dev Architecture - Mieczysław Suska (IT Architect w Capgemini Polska) odpowie na pytanie, czy specjaliści IT są gotowi na technologię blockchain/DLT (ang. Distributed Ledger Technology). 
   
 • How to build a great website in 2023? #GoHeadless! na scenie Marketing - Konrad Kuceł (z Naturaily) przedstawi przepis na tworzenie witryn w technologii headless, które ułatwią pracę marketerom i przyciągną klientów. 

Imprezy towarzyszące i networking

Choć Infoshare skupia się na prelekcjach, główna siła eventu tkwi w spotkaniach międzyludzkich. Konferencja gromadzi programistów, marketerów, dyrektorów, inwestorów i startupy. Wydarzenia towarzyszące są doskonałą okazją do networkingu i nawiązywania kontaktów biznesowych. Podczas Infoshare 2023 imprezy Before i After Party, a także Great Networking Party z koncertem na żywo pozwolą uczestnikom poznać się bliżej w luźnej, nadmorskiej atmosferze.

Podczas konferencji Infoshare 2023 odbywają się eventy towarzyszące, takie jak koncert i afterparty.


Koncert zespołu Karaś/Rogucki na Infoshare 2022 (fot. T. Kamiński), źródło: Infoshare.pl

Spotkajmy się przy naszym stoisku w AmberExpo w Gdańsku

Pisząc o Infoshare, nie możemy zapomnieć, że jest to świetne miejsce do rozmów z ludźmi i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Tym bardziej cieszymy się, że jako srebrny partner, Droptica będzie miała swoje stoisko (A192 - obok punktu check-in) wśród znakomitych firm. 

Jeśli będziesz brać udział w wydarzeniu, koniecznie znajdź nas na miejscu, podejdź przybić piątkę, zdobądź nasze firmowe gadżety i spędź trochę czasu na rozmowie z naszym zespołem. Kto będzie obecny przy stoisku? Nasi CEO, Grzegorz Bartman i Maciej Łukiański, business developer Daiji Kimura, specjalistka ds. marketingu Alina Urbaniak-Gawlik oraz specjalistka ds. HR Weronika Głogowska. 

Infoshare to przestrzeń dla ludzi do dzielenia się przemyśleniami, pomysłami i doświadczeniami.


Przestrzeń Infoshare 2022, źródło: Infoshare.pl 

Drupal, PHP, Symfony, Laravel i technologie frontendowe to tematy, o których moglibyśmy dyskutować godzinami, więc zachęcamy do zadawania nam pytań. Chętnie podzielimy się również przemyśleniami na temat projektowania produktów, tworzenia stron internetowych, zarządzania treścią lub technologii w ogóle. Możesz również umówić się na spotkanie z naszym business developerem, jeśli wolisz spotkanie w cztery oczy, aby podzielić się swoimi pomysłami na projekt lub porozmawiać o potencjalnej współpracy. 

Droptica na Infoshare 2023 - podsumowanie 

Infoshare to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego nie sposób opisać wszystkiego, co będzie się działo podczas tych dwóch dni. Jedno jest pewne - 24 i 25 maja Gdańsk stanie się przestrzenią do wymiany wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Za nic byśmy tego nie przegapili, dlatego będziemy czekać na Was na naszym stoisku A192. Zaprezentujemy się jako agencja Drupala i firma programistyczna, która projektuje, buduje i rozwija aplikacje internetowe. Zapraszamy do przyjścia i porozmawiania z nami! 

-