Czego się nauczyliśmy podczas DropticaCon 2018

DropticaCon 2018 już za nami

DropticaCon to coroczne spotkania wszystkich pracowników firmy Droptica. Co roku w grudniu spotykamy się w jednym miejscu, aby wspólnie wziąć udział w szkoleniach, warsztatach oraz integracji firmowej. W tym roku spędziliśmy aktywny weekend w hotelu Warszawianka w Jachrance.

Dlaczego DropticaCon

Droptica ma obecnie 3 biura: we Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie. Część z naszych programistów Drupala pracuje też zdalnie z domu. Codziennie pracujemy razem nad projektami dla klientów z całego świata, jednak mamy rzadko okazję, aby spotkać się osobiście. Dlatego od kilku lat organizujemy w grudniu spotkanie firmowe. Od 2017 roku spotkanie nosi oficjalną nazwę: DropticaCon.

Dlaczego grudzień

Mamy również okazję spotkać się podczas corocznej konferencji DrupalCamp Poland. Konferencja odbywa się zazwyczaj w maju lub czerwcu. DropticaCon organizowana jest mniej więcej pół roku po spotkaniu w ramach DrupalCamp. W ten sposób mamy okazję zobaczyć się przynajmniej dwa razy w roku :)

Poprzednie edycje DropticaCon

W ramach poprzednich edycji mieliśmy m.in. szkolenia dotyczące:

Grupa SOLID

Na DropticaCon 2017 rozpoczęły się też zmiany dotyczące naszego logo i identyfikacji wizualnej. 

Edycja 2018 

Edycja 2018 była podzielona na 3 części tematyczne. Pierwsza część dotyczyła usprawnienia standardów tworzenia aplikacji i komunikacji w trakcie realizacji projektów. Druga część dotyczyła naszych serwerów produkcyjnych na AWS oraz ulepszenia pracy z Dockerem.
Trzecia część to warsztaty z Patternlab - technologii, która jest coraz częściej wykorzystywana w naszych projektach. Niedługo będzie to standard we wszystkich naszych projektach, dlatego był ważne było, aby cały zespół zapoznał się z Patternlab i atomic design systems.

Staff meeting Droptica

Plany na 2019 

Na pewno w naszej agencji drupalowej będziemy kontynuować kolejne edycje DropticaCon. Z uwagi na coraz większy zespół (~20 osób w 2017 i ~30 osób w 2018) możliwe, że zmieni się trochę forma szkoleń i warsztatów. Zdecydowanie nadal celem spotkania będzie poszerzanie wiedzy i oczywiście wspólna integracja! :)

Team na dworze

Jeśli chcesz wziąć udział w DropticaCon 2019, wyślij do nas swoje CV :) Aktualne oferty pracy znajdziesz na kariera.droptica.pl

zdjęcie grupowe Droptica

Okładka ebooka