Podsumowanie roku 2017 Droptica

Podsumowanie roku 2017 w Droptica

Za nami kolejny rok, a my z radością przyznajemy, że jesteśmy z tego okresu bardzo dumni!

W skrócie: rok 2017 był najlepszym rokiem w pięcioletniej historii firmy. Dlatego też postanowiliśmy podzielić się z Wami krótkim podsumowaniem. Zobaczcie, co udało nam się osiągnąć przez ostatnie 12 miesięcy i co planujemy na nowy rok 2018. 

 

Powód do Dumy

Droptica Top 15

Na początku roku serwis Clutch uznał nas za lidera wśród firm deweloperskich zajmujących się Drupalem na świecie. Jest to ogromny sukces i wyróżnienie w skali światowej. 

Niedługo po tym otrzymaliśmy kolejne wyróżnienie. Nasz zespół został wymieniony w top 15 w rankingu “Leading Developers in Poland”. Zostaliśmy wyróżnieni nie tylko w świecie drupalowym, ale też wśród firm programistycznych zajmujących się różnymi technologiami.  

Cieszymy się, że indywidualne podejście do klienta oraz realizacja coraz bardziej złożonych projektów została zauważona i doceniona.
 

DrupalCamp 2017

DrupalCamp2017

Po owocnym rozpoczęciu roku nie spoczęliśmy na laurach. Wręcz przeciwnie - dało to nam dawkę jeszcze większej motywacji do działania! 

Pod koniec maja ruszyła już szósta edycja konferencji DrupalCamp organizowanej przez Droptica. Frekwencja dopisała! Gościliśmy 70 uczestników z całej Polski oraz z zagranicy. Goście mieli okazję uczestniczyć w dwunastu wykładach zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Po zakończeniu konferencji rozpoczęliśmy pracę nad DrupalCamp na rok 2018. Wierzymy, że DrupalCamp 2018 będzie lepszy niż kiedykolwiek. Już teraz wielu gości, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, przyjęło zaproszenie.

Więcej informacji znajdziesz na www.drupalcamp.pl.

 

Dzielimy się Wiedzą z Innymi

DrupalDay

Niezmiennie prowadzimy comiesięczne bezpłatne szkolenie DrupalDay na terenie całej Polski. DrupalDay jest dla osób, które chcą poznać system Drupal 8 lub też rozwinąć swoje umiejętności.  

W tym roku zorganizowaliśmy największą liczbę szkoleń i uzyskaliśmy wyjątkowo wysoką frekwencję. W roku 2017 odwiedziliśmy Warszawę, Gdańsk, Katowice, Wrocław i Opole. W 2018 roku będziemy robić jeszcze więcej darmowych szkoleń.

Szczegóły znajdziesz na www.drupalday.pl.

 

Postawiliśmy na Nowe Wyzwania - Droopler 

Droopler

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku na prostsze i tańsze strony internetowe, które mogą się rozwijać stworzyliśmy Droopler.

Droopler to rewolucyjne podejście pozwalające bardzo szybko stworzyć na Drupalu nowoczesną stronę internetową spełniającą zapotrzebowania większości SME. W duchu OpenSource udostępniliśmy całą naszą pracę za darmo, aby cała społeczność mogła z niej korzystać.

Jest to nasz drugi tak duży projekt open source - pierwszym jest Docker-console. W 2018 roku będziemy go dalej rozwijać i usprawniać.

 

Nasze Zagraniczne Misje

Podróże służbowe

Rok 2017 to rok podróży, spotkań i szkoleń.

Uczestniczyliśmy w rekordowo dużej ilości konferencji zagranicznych, były to:
Drupal Business Days Frankfurt 2017
Drupal Business and Community Days 2017, Heidelberg 
DrupalCon 2017, Vienna
DrupalCamp, Schwerin 2017

Podczas konferencji w Schwerin i Heidelberg Maciej Łukiański był prelegentem i mówił o Docker oraz Docker-console. Wykład z Heidelberg możesz zobaczyć na naszym kanale na YouTube.

 

#DropticaLife

DropticaLife

Rok 2017 to również wzrost. Nasz zespół powiększył się do 24 osób. Rozszerzamy też zakres działalności. Nie jesteśmy już tylko Drupal shopem. Coraz bardziej przekształcamy się w agencję full service. W tym roku dołączył do nas grafik oraz specjalista od marketingu. Jest nas coraz więcej i na pewno na tej liczbie nie poprzestaniemy! 

Pojawiło się wielu nowych pracowników, więc jednocześnie skupiliśmy się na integracji zespołu. Mieliśmy okazję wyskoczyć po pracy na gokarty czy laser tag. Na zakończenie roku natomiast, wyjechaliśmy do Zegrza pod Warszawą. To były intensywne 3 dni zarówno pod kątem integracji, jak i treningów dotyczących podstaw ReactJS oraz PHP SOLID.
Więcej o wyjeździe można przeczytać tutaj.

 

Plany na Nowy Rok?

Jednym słowem - rozwój

Podsumowując, przez ostatni rok osiągnęliśmy największe przychody dotychczas, jesteśmy większym zespołem niż kiedykolwiek, a do tego liczba klientów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jest to niewątpliwie duży sukces całego zespołu, a więc pełni motywacji i pozytywnej energii wkraczamy w nowy rok. Nowy rok, który zapowiada się jeszcze intensywniej :)

Planujemy stały progres firmy. Obecnie mamy biuro we Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie. Przyszedł czas na Opole! Wierzymy, że za rok o tej porze będzie nas dwa razy więcej. 

Stawiamy na samodoskonalenie, stale podejmując nowe wyzwania oraz coraz ciekawsze projekty, szkoląc się wewnętrznie oraz zdobywając nowe certyfikacje. Dowodem może być jedyny w Polsce nasz certyfikowany developer Drupala 8. Będziemy też ulepszać procesy i zwiększać ich automatyzację, aby jeszcze sprawniej dostarczać dobre oprogramowanie. 

Jeżeli myślisz, że nasza wizja działania pokrywa się z Twoją i chciałbyś dołączyć się do realizacji naszych planów na 2018 - zapraszamy do odwiedzenia strony http://kariera.droptica.pl.

Na zakończenie życzymy wszystkiego najlepszego w 2018 roku i do zobaczenia na jednym z eventów Droptica! :)
 

 

Looking for a job as a PHP/Drupal Developer?