droptica2019

Podsumowanie roku 2019 w Droptica

Kolejne 365 dni za nami. 6 wykładów w Londynie, 5 konferencji, 4 DrupalDaye, DrupalCamp, nowe biuro w Gdańsku, nowa lokalizacja w Toruniu, 12 nowych osób. Zobacz jak wyglądał rok 2019 w Droptica. 

To był pracowity i pełen wyzwań rok, który z pewnością można zaliczyć do udanych! Jesteśmy dumni, pozostając największą i najbardziej znaną agencją drupalową zajmującą się tworzeniem i wsparciem serwisów w systemie Drupal w Polsce.

Konferencje

DrupalCamp London 2019 to jeden z najważniejszych eventów! Organizatorzy konferencji zaakceptowali aż 6 proponowanych przez nas prelekcji! Uważamy to za ogromny sukces dla firmy. Swoją wiedzą z uczestnikami konferencji podzielili się Grzegorz Bartman, Maciej Łukiański oraz Jarosław Bartman.

Świetny event, gdzie byliśmy głównym sponsorem. Droptica jak zawsze chętnie podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą. Tomasz Wodzikowski prowadził  wykład o Drupal 8 - Czyli komponenty Symfony na sterydach! 

Sesja Linuksowa to największa polska konferencja poświęcona rozwiązaniom Open Source oraz najnowszym trendom w systemach z rodziny GNU/Linux. Dlatego nie mogło tam nas zabraknąć! Nasz zespół nie po raz pierwszy reprezentował firmę na stoisku - mamy przyjemność od 2013 roku uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Wydarzenie zorganizowane zostało w budynku Poznań Congress Center na terenie MTP. Sponsorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających, od drobnych przekąsek, poprzez brandowane gadżety, po konkursy z nagrodami. Nasza firma została złotym sponsorem wydarzenia. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko, otrzymywał firmowy gadżet, a dodatkowo miał możliwość wygrać drona! 

 

phpers

  • DrupalCon Amsterdam 28-31.10.2019

Nie mogło nas oczywiście zabraknąć na największym europejskim spotkaniu poświęconym Drupalowi. Maciej Łukiański oraz Grzegorz Pietrzak pojawili się w Amsterdamie. Mieli okazję porozmawiać o problemach przy tworzeniu dystrybucji Drupala, mając na względzie doświadczenie przy kreacji Drooplera. Niesamowita konferencja, fantastyczni ludzie, ogromna dawka pozytywnej energii i nowe doświadczenia. 

drupalcon Amsterdam

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć jako Platynowy sponsor jednej z największych konferencji dla programistów PHP. Konferencja odbyła się w Szczyrku, gdzie według szacunków organizatorów pojawiło się aż 543 uczestników. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dodatkowo każdy zainteresowany mógł sprawdzić się w grze, gdzie rozdaliśmy aż 3 drony!

DrupalCamp Poland 2019

DrupalCamp Poland 2019 to konferencja organizowana dla społeczności Drupala oraz osób zainteresowanych Drupalem. Dwudniowa konferencja połączona z warsztatami szkoleniowymi odbyła się w dniach 1 - 2.06 2019 r. we Wrocławiu. Była to już ósma edycja konferencji DrupalCamp w Polsce. Droptica była jednym z głównych organizatorów wydarzenia. W 2020 roku mamy nadzieję, że zainteresowanie wydarzeniem będzie jeszcze większe. Spotkajmy się we Wrocławiu!

DrupalDay 

DrupalDay to jeden dzień bezpłatnych wykładów dla osób, które chcą poznać system Drupal 8. Wykłady odbywają się w różnych miastach w Polsce. Eksperci z Droptica pomagają nowo przybyłym w społeczności Drupal poczuć inspirację do dalszego poznawania systemu. W tym roku odwiedziliśmy takie miasta jak Wrocław, Rzeszów i Gdańsk. Każdy z uczestników mógł nauczyć się czegoś nowego, jak i lepiej poznać firmę i nasz zespół. 

Dodatkowo 

DrupalDay UnConference Warszawa 28-09-2019
Unconference - potocznie “nie - konferencja”. Jest to luźniejsza forma spotkania niż konferencja. Uczestnicy przychodzą na spotkanie i dopiero na miejscu powstaje agenda. Po raz pierwszy Droptica zorganizowała ją 28.09 w Warszawie. Wydarzenie spodobało się uczestnikom, dlatego zdecydowanie w 2020 roku powtórzymy Unconference. Zachęcamy do śledzenia nowości na stronie https://www.drupalday.pl/. Liczba miejsc będzie ograniczona!


Certyfikaty:

Mamy już 12 developerów, którzy łącznie uzyskali aż 22 certyfikaty Acquia, m.in.  Acquia Certified Developer - D8, Acquia Certified Front End Specialist - D8, Acquia Certified Site Factory Pro, Acquia Certified Back End Specialist - D8 i Acquia Certified Site Builder - D8. 

certyfikaty


DropticaCon 06-08.12.2019

Każdego roku w grudniu wszyscy pracownicy spotykają się w jednym miejscu, aby móc lepiej się poznać. Pracownicy firmy Droptica z Wrocławia, Gdańska, Nieżywięcia, Lublina, Rzeszowa oraz Torunia spotkali się w Kleszczowie. Podczas całego pobytu nie zabrakło dobrej zabawy, jak również całodniowych szkoleń! Jak spędziliśmy weekend, możecie zobaczyć na filmie poniżej!

 

 

Biuro

Tak, tak! Mieliśmy przyjemność otworzyć nowe biuro w Toruniu! Biuro w nowoczesnym obiekcie Orbita Business Park to kolejna siedziba obok Rzeszowa, Wrocławia i Gdańska! 

To nie koniec zmian lokalowych. Nowe biuro w Gdańsku jest większe, nowocześniejsze i świetnie wyposażone. Siedziba mieści się w budynku BCB Business Park.

W 2019 roku postawiliśmy na rozwój firmy. Nowe biuro to także nowi pracownicy, ale nie tylko w Toruniu. Zespoły we Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie zyskały również nowych członków (i członkinie). DropticaTeam liczy obecnie 39 osób. W 2019 roku zatrudniliśmy 12 nowych osób! 

Jeśli chcesz zobaczyć razem z nami, co przyniesie Droptica rok 2020, aplikuj na https://kariera.droptica.pl

Życzymy wszystkim jak najbardziej udanego roku 2020!

Looking for a job as a PHP/Drupal Developer?