2018 - fajerwerki

Jak w Droptica minął rok 2018?

16.01.2019

Nowy rok sprzyja podsumowaniom i postanowieniom. W Droptica był to szczególny czas. W firmie działo się wiele i jesteśmy dumni z tego, czego dokonaliśmy w 2018 roku. Z radością dzielimy się tym z Wami! :)

Pięć lat istnienia Droptica

W lutym obchodziliśmy piątą rocznicę powstania firmy. Mieliśmy powody do świętowania! 

Urodzinowy tort na pięciolecie Droptica

W ciągu 5 lat Droptica z dwuosobowego projektu stała się prężnie działającą firmą i znaną z jakości marką. Tylko przez ostatni rok:

 • Powiększyliśmy nasz zespół z 24 do 32 osób. 
  Ilość pracowników Droptica w okresie od stycznia 2017 roku do stycznia 2019 roku
   
 • Zwiększyliśmy przychody firmy o 65%.
  Zmiana przychodów w czasie
   
 • Nasi developerzy zdobyli 8 Certyfikatów Acquia. Łącznie mamy więc już dzewięciu certyfikowanych programistów.
  Certyfikowani developerzy Acquia
   
 • Dla klientów wypracowywaliśmy średnio 3850 roboczogodzin miesięcznie. Uff!

Rebranding

Design strony pochodzący z początków istnienia firmy coraz mniej odpowiadał naszym potrzebom i temu, co oferujemy naszym klientom. W myśl powiedzenia "Nowy rok, nowi my" postawiliśmy więc na naprawdę duże zmiany. 

Nasz grafik przez kilka tygodni intensywnie pracował nad odświeżeniem wyglądu i ilustracji, a developerzy pracowicie modyfikowali serwis. Z początkiem roku zaczęliśmy wdrażać zmiany na stronie i kanałach społecznościowych. Nasze działania natychmiast zostały zauważone. Cieszymy się, że nowa identyfikacja wizualna w większości przypadła Wam do gustu!

Rebranding. Nowe i stare logo.

O tym, co inspirowało nas podczas odświeżania wizerunku, przeczytacie tutaj.

Wyróżnienia

2018 rok przyniósł nam wiele powodów do dumy. Najbardziej cieszą nas wyróżnienia przyznawane na podstawie niezależnych opinii:

 • Rebranding strony znalazł się w finale konkursu Dobry Wzór. Konkurs organizuje już od 25 lat polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a produkty rekomendowane do niego są przez ekspertów. 
 • Serwis Clutch.co ponownie wyróżnił Droptica. Nasza firma znalazła się w gronie 500 najlepszych dostawców usług B2B z Polski i Ukrainy. To tak naprawdę rekomendacja od naszych klientów, gdyż wyróżnienia przyznawane są w oparciu o opinie zweryfikowanych klientów.

W duchu Open Source

Utrzymujemy stały kontakt ze społecznością Open Source i aktywnie się udzielamy, organizując szkolenia oraz udostępniając projekty naszego autorstwa. Wierzymy, że oprogramowanie OpenSource jest przyszłością informatyki.

Konferencje

Bywamy, sponsorujemy i organizujemy. Tu można nas było spotkać:

 • DrupalCamp London 2018 - po raz pierwszy zostaliśmy sponsorem konferencji poza Polską. Londyński DrupalCamp był świetnym wyborem! O tym, co nas sprowadziło do stolicy Wielkiej Brytanii opowiada Maciej Łukiański: 

  Z całą pewnością odwiedzimy również tegoroczną edycję wydarzenia.

 • DMEXCO 2018 - odwiedziliśmy największe w Europie targi dotyczące digital marketingu. Odbywająca się co roku w Kolonii impreza gromadzi takich wystawców jak Google, Amazon, Deloitte czy Oracle. To świetne miejsce, żeby nawiązać biznesowe znajomości i uzupełnić wiedzę o najnowszych trendach w marketingu internetowym. 
 • Drupal Europe - nie mogło nas zabraknąć na najważniejszym drupalowym evencie po tej stronie globu. Z przyjemnością spotkaliśmy się ze starymi znajomymi i poznaliśmy nowych, a także posłuchaliśmy nieco o planach rozwoju systemu. 
  Hello DrupalEurope!
  Ze względu na to, że DMEXCO 2018 i Drupal Europe odbywały się w tym samym czasie, musieliśmy podzielić swój czas pomiędzy obie imprezy. Bez wątpienia korzyści z konferencji przeważyły jednak nad zmęczeniem spowodowanym podróżą. 
 • DrupalCamp Poland 2018 -  tym razem Droptica była gospodarzem konferencji. Przez dwa dni ponad 140 uczestników i prelegentów z 8 krajów wzięło udział w 23 wykładach i warsztatach. Bardzo cieszy nas, że największa pod względem uczestnikow i zgłoszonych wykładów edycja tej imprezy okazała się też najlepszą jak dotąd. Z ankiet rozesłanych do uczestników po zakończeniu konferencji wynika, że Wy także byliście zadowoleni. Uważnie odnotowaliśmy wszystkie uwagi i sugestie - w tym roku będzie jeszcze lepiej. Dla osób rozważających uczestnictwo w nadchodzącej edycji - pełne podsumowanie DrupalCamp Poland 2018 na stronie poświęconej wydarzeniu. 

  Pierwsze prace nad edycją DrupalCamp Poland 2019 już się rozpoczęły. Organizację przekazujemy w tym roku nowo powstałej fundacji zajmującej się promocją systemu Drupal. Najbliższe spotkanie planowane jest na 12.01.19. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w projekt. 
  Uczestnicy DrupalCamp Wrocław 2018

Fundacja Drupal Marketing Poland

W sierpniu oficjalnie wystartowała Fundacja Drupal Marketing Poland. Droptica przyczyniła się do powołania i rejestracji Fundacji. Organizacja, której partnerem zostaliśmy ma za zadanie promować w Polsce system Drupal i oprogramowanie Open Source. Dzięki wsparciu siostrzanych jednostek z całej Europy będziemy mogli docierać do jeszcze szerszego grona firm i instytucji.

Drupal Day

W 2018 roku odbyły się aż cztery całodniowe szkolenia prezentujące podstawy systemu Drupal. W tym roku odwiedziliśmy ze szkoleniami kolejno Rzeszów, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Cieszymy się, że kilku młodym developerom Drupal przypadł do gustu tak bardzo, że postanowili poszerzać swoją wiedzę w szeregach Droptica.

Obecnie przygotowujemy nową wersję strony http://www.drupalday.pl/, na której znajdują się informacje na temat najbliższych szkoleń. Odświeżamy także formułę spotkań, żeby spotkania przeprowadzone w 2019 roku uwzględniały Drooplera.

Droopler

Droopler to dystrybucja oparta o Drupal 8. Stworzyliśmy go i rozwijamy, aby szybko tworzyć nowoczesne i tanie strony internetowe. Przez rok paczka instalacyjna została pobrana ponad 1650 razy! Duża popularność projektu cieszy nas i motywuje do dalszego rozwoju. Jeśli spotykasz się z Drooplerem po raz pierwszy, zachęcamy do sprawdzenia postów otagowanych jako Droopler. Świetnie opowiada o nim także Maciej Łukiański w filmie poniżej: 

Światła, kamera... Akcja!

Powyższy film to nie jedyne nasze dzieło. Dzięki uprzejmości StamtadFilm zrealizowaliśmy również bardzo profesjonalny film reklamowy. W produkcji jest kolejne video, w którym opowiemy nieco więcej o powstaniu TrainingRealm - aplikacji SAAS umożliwiającej logowanie i układanie indywidualnych treningów. 

Co dalej?

Nie spoczywamy na laurach! Choć rok się dopiero zaczął, już wypełniamy nasz harmonogram wartościowymi planami i inicjatywami. 

Rozwój

Chcemy prowadzić coraz bardziej złożone i ambitne projekty, aby zapewnić rozwój firmie i całemu zespołowi. Dzięki ciągłej optymalizacji procesów i automatyzacji zadań osiągnęliśmy w tym roku więcej niż kiedykolwiek. Wiemy, że można działać jeszcze intensywniej i nie zwalniamy tempa. 

W 2019 roku planujemy także dalej powiększać zespół. Jeśli chcesz z nami realizować ciekawe projekty i doskonalić swoje umiejętności, zapraszamy na stronę http://kariera.droptica.pl, gdzie zawsze znajdują się aktualne oferty pracy. 

Poprzez udział w projektach i konferencjach będziemy także aktywnie uczestniczyć w rozwoju i popularyzacji oprogramowania Open Source. 

Konkursy

Wierzymy, że wyróżnienia i nagrody nie tylko są ukoronowaniem starań firmy, ale też pomagają nam budować rozpoznawalność marki. W planach mamy start w co najmniej czterech dużych konkursach. Trzymajcie za nas kciuki! :) 

Spotkania i szkolenia

Nasze plany zakładają organizację kilku szkoleń z serii Drupal Day oraz aktywny udział w organizacji DrupalCamp Wrocław poprzez działania w Fundacji Drupal Marketing Poland. Pozostaniemy także blisko naszych partnerów i klientów. Naszej reprezentacji nie zabraknie m.in. na DrupalCamp London oraz DrupalCon Amsterdam. Chcesz porozmawiać? Chętnie umówimy się z Tobą na spotkanie. Sprawdź, gdzie nas spotkać.

droptica logo anmowane

Na koniec chcielibyśmy życzyć wszystkim naszym czytelnikom, żeby rok 2019 był dla Was szczególnie udany. Wszystkiego najlepszego! 

Podchodzimy do każdego projektu indywidualnie!
Sprawdź nasze usługi

Wszystkie usługi
Drupal
Symfony
React
PHP
DevOps
Nodejs
Design/UX