2018 - fajerwerki

Jak w Droptica minął rok 2018?

Nowy rok sprzyja podsumowaniom i postanowieniom. W Droptica był to szczególny czas. W firmie działo się wiele i jesteśmy dumni z tego, czego dokonaliśmy w 2018 roku. Z radością dzielimy się tym z Wami! :)

Pięć lat istnienia Droptica

W lutym obchodziliśmy piątą rocznicę powstania firmy. Mieliśmy powody do świętowania! 

Urodzinowy tort na pięciolecie Droptica

W ciągu 5 lat Droptica z dwuosobowego projektu stała się prężnie działającą firmą i znaną z jakości agencją drupalową. Tylko przez ostatni rok:

 • Powiększyliśmy nasz zespół z 24 do 32 osób. 
  Ilość pracowników Droptica w okresie od stycznia 2017 roku do stycznia 2019 roku
   
 • Zwiększyliśmy przychody firmy o 65%.
  Zmiana przychodów w czasie
   
 • Nasi developerzy zdobyli 8 Certyfikatów Acquia. Łącznie mamy więc już dzewięciu certyfikowanych programistów.
  Certyfikowani developerzy Acquia
   
 • Dla klientów wypracowywaliśmy średnio 3850 roboczogodzin miesięcznie. Uff!

Rebranding

Design strony pochodzący z początków istnienia firmy coraz mniej odpowiadał naszym potrzebom i temu, co oferujemy naszym klientom. W myśl powiedzenia "Nowy rok, nowi my" postawiliśmy więc na naprawdę duże zmiany. 

Nasz grafik przez kilka tygodni intensywnie pracował nad odświeżeniem wyglądu i ilustracji, a developerzy pracowicie modyfikowali serwis. Z początkiem roku zaczęliśmy wdrażać zmiany na stronie i kanałach społecznościowych. Nasze działania natychmiast zostały zauważone. Cieszymy się, że nowa identyfikacja wizualna w większości przypadła Wam do gustu!

Rebranding. Nowe i stare logo.

O tym, co inspirowało nas podczas odświeżania wizerunku, przeczytacie tutaj.

Wyróżnienia

2018 rok przyniósł nam wiele powodów do dumy. Najbardziej cieszą nas wyróżnienia przyznawane na podstawie niezależnych opinii:

 • Rebranding strony znalazł się w finale konkursu Dobry Wzór. Konkurs organizuje już od 25 lat polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a produkty rekomendowane do niego są przez ekspertów. 
 • Serwis Clutch.co ponownie wyróżnił Droptica. Nasza firma znalazła się w gronie 500 najlepszych dostawców usług B2B z Polski i Ukrainy. To tak naprawdę rekomendacja od naszych klientów, gdyż wyróżnienia przyznawane są w oparciu o opinie zweryfikowanych klientów.

W duchu Open Source

Utrzymujemy stały kontakt ze społecznością Open Source i aktywnie się udzielamy, organizując szkolenia oraz udostępniając projekty naszego autorstwa. Wierzymy, że oprogramowanie OpenSource jest przyszłością informatyki.

Konferencje

Bywamy, sponsorujemy i organizujemy. Tu można nas było spotkać:

 • DrupalCamp London 2018 - po raz pierwszy zostaliśmy sponsorem konferencji poza Polską. Londyński DrupalCamp był świetnym wyborem! O tym, co nas sprowadziło do stolicy Wielkiej Brytanii opowiada Maciej Łukiański: 

  Z całą pewnością odwiedzimy również tegoroczną edycję wydarzenia.

 • DMEXCO 2018 - odwiedziliśmy największe w Europie targi dotyczące digital marketingu. Odbywająca się co roku w Kolonii impreza gromadzi takich wystawców jak Google, Amazon, Deloitte czy Oracle. To świetne miejsce, żeby nawiązać biznesowe znajomości i uzupełnić wiedzę o najnowszych trendach w marketingu internetowym. 
 • Drupal Europe - nie mogło nas zabraknąć na najważniejszym drupalowym evencie po tej stronie globu. Z przyjemnością spotkaliśmy się ze starymi znajomymi i poznaliśmy nowych, a także posłuchaliśmy nieco o planach rozwoju systemu. 
  Hello DrupalEurope!
  Ze względu na to, że DMEXCO 2018 i Drupal Europe odbywały się w tym samym czasie, musieliśmy podzielić swój czas pomiędzy obie imprezy. Bez wątpienia korzyści z konferencji przeważyły jednak nad zmęczeniem spowodowanym podróżą. 
 • DrupalCamp Poland 2018 -  tym razem Droptica była gospodarzem konferencji. Przez dwa dni ponad 140 uczestników i prelegentów z 8 krajów wzięło udział w 23 wykładach i warsztatach. Bardzo cieszy nas, że największa pod względem uczestnikow i zgłoszonych wykładów edycja tej imprezy okazała się też najlepszą jak dotąd. Z ankiet rozesłanych do uczestników po zakończeniu konferencji wynika, że Wy także byliście zadowoleni. Uważnie odnotowaliśmy wszystkie uwagi i sugestie - w tym roku będzie jeszcze lepiej. Dla osób rozważających uczestnictwo w nadchodzącej edycji - pełne podsumowanie DrupalCamp Poland 2018 na stronie poświęconej wydarzeniu. 

  Pierwsze prace nad edycją DrupalCamp Poland 2019 już się rozpoczęły. Organizację przekazujemy w tym roku nowo powstałej fundacji zajmującej się promocją systemu Drupal. Najbliższe spotkanie planowane jest na 12.01.19. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w projekt. 
  Uczestnicy DrupalCamp Wrocław 2018

Fundacja Drupal Marketing Poland

W sierpniu oficjalnie wystartowała Fundacja Drupal Marketing Poland. Droptica przyczyniła się do powołania i rejestracji Fundacji. Organizacja, której partnerem zostaliśmy ma za zadanie promować w Polsce system Drupal i oprogramowanie Open Source. Dzięki wsparciu siostrzanych jednostek z całej Europy będziemy mogli docierać do jeszcze szerszego grona firm i instytucji.

Drupal Day

W 2018 roku odbyły się aż cztery całodniowe szkolenia prezentujące podstawy systemu Drupal. W tym roku odwiedziliśmy ze szkoleniami kolejno Rzeszów, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Cieszymy się, że kilku młodym developerom Drupal przypadł do gustu tak bardzo, że postanowili poszerzać swoją wiedzę w szeregach Droptica.

Obecnie przygotowujemy nową wersję strony http://www.drupalday.pl/, na której znajdują się informacje na temat najbliższych szkoleń. Odświeżamy także formułę spotkań, żeby spotkania przeprowadzone w 2019 roku uwzględniały Drooplera.

Droopler

Droopler to dystrybucja oparta o Drupal 8. Stworzyliśmy go i rozwijamy, aby szybko tworzyć nowoczesne i tanie strony internetowe. Przez rok paczka instalacyjna została pobrana ponad 1650 razy! Duża popularność projektu cieszy nas i motywuje do dalszego rozwoju. Jeśli spotykasz się z Drooplerem po raz pierwszy, zachęcamy do sprawdzenia postów otagowanych jako Droopler. Świetnie opowiada o nim także Maciej Łukiański w filmie poniżej: 

Światła, kamera... Akcja!

Powyższy film to nie jedyne nasze dzieło. Dzięki uprzejmości STAMTAD zrealizowaliśmy również bardzo profesjonalny film reklamowy. W produkcji jest kolejne video, w którym opowiemy nieco więcej o powstaniu TrainingRealm - aplikacji SAAS umożliwiającej logowanie i układanie indywidualnych treningów. 

Co dalej?

Nie spoczywamy na laurach! Choć rok się dopiero zaczął, już wypełniamy nasz harmonogram wartościowymi planami i inicjatywami. 

Rozwój

Chcemy prowadzić coraz bardziej złożone i ambitne projekty, aby zapewnić rozwój firmie i całemu zespołowi. Dzięki ciągłej optymalizacji procesów i automatyzacji zadań osiągnęliśmy w tym roku więcej niż kiedykolwiek. Wiemy, że można działać jeszcze intensywniej i nie zwalniamy tempa. 

W 2019 roku planujemy także dalej powiększać zespół. Jeśli chcesz z nami realizować ciekawe projekty i doskonalić swoje umiejętności, zapraszamy na stronę http://kariera.droptica.pl, gdzie zawsze znajdują się aktualne oferty pracy. 

Poprzez udział w projektach i konferencjach będziemy także aktywnie uczestniczyć w rozwoju i popularyzacji oprogramowania Open Source. 

Konkursy

Wierzymy, że wyróżnienia i nagrody nie tylko są ukoronowaniem starań firmy, ale też pomagają nam budować rozpoznawalność marki. W planach mamy start w co najmniej czterech dużych konkursach. Trzymajcie za nas kciuki! :) 

Spotkania i szkolenia

Nasze plany zakładają organizację kilku szkoleń z serii Drupal Day oraz aktywny udział w organizacji DrupalCamp Wrocław poprzez działania w Fundacji Drupal Marketing Poland. Pozostaniemy także blisko naszych partnerów i klientów. Naszej reprezentacji nie zabraknie m.in. na DrupalCamp London oraz DrupalCon Amsterdam. Chcesz porozmawiać? Chętnie umówimy się z Tobą na spotkanie. Sprawdź, gdzie nas spotkać.

droptica logo anmowane

Na koniec chcielibyśmy życzyć wszystkim naszym czytelnikom, żeby rok 2019 był dla Was szczególnie udany. Wszystkiego najlepszego! 

Looking for a job as a PHP/Drupal Developer?