Jakie popularne firmy wykorzystują Symfony?

Jakie popularne firmy wykorzystują Symfony?

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej technologii do zbudowania rozwiązania biznesowego dla Twojej firmy? Symfony posłużyło do stworzenia wielu niesamowitych rozwiązań dla przedsiębiorstw z różnych branż. Dowiedz się, jakie popularne firmy stosują ten framework w swoich projektach.

Symfony w projektach biznesowych

Symfony to technologia typu open-source. W praktyce oznacza to, że skupia się wokół niej ogromna społeczność, która rozwija oprogramowanie i wspiera się w pokonywaniu wyzwań związanych z tworzeniem w języku PHP. Framework ten jest świetnie udokumentowany i stosowany przez wiele znanych marek.

Zalety wykorzystania Symfony

Dlaczego to właśnie Symfony, a nie inny framework będzie odpowiedni do Twojego projektu?

  1. Warstwowa architektura (MVC) sprawia, że programowanie i zarządzanie aplikacją jest wygodne i łatwe. Wprowadzanie zmian w jednym miejscu nie pociąga za sobą konieczności, modyfikowania dużych fragmentów kodu. Dokonywanie zmian w części widocznej dla internauty jest dużo tańsze i łatwiejsze, dzięki temu, że warstwa view jest oddzielona od warstwy model.
  2. Symfony umożliwia tworzenie całych aplikacji lub tylko określonych elementów, dzięki czemu jest idealną technologią zarówno dla tych, którzy chcą tworzyć rozwiązanie od podstaw, jak i dla tych, którzy chcą dodać konkretne funkcjonalności do istniejącego już kodu.
  3. Symfony zawiera wbudowane narzędzia służące do testowania pisanej aplikacji. Można więc budować rozwiązanie zgodnie z założeniami Test-Driven Development. Dzięki temu proces tworzenia rozwiązań biznesowych jest sprawny.
  4. Użytkownicy tego frameworku mogą korzystać z supportu i wsparcia dużej społeczności rozwijającej Symfony.
  5. Jest elastycznym frameworkiem umożliwiającym tworzenie spersonalizowanych rozwiązań. Liczne komponenty umożliwiają dostosowanie witryny lub aplikacji do konkretnych oczekiwań użytkownika. Bez trudu można zintegrować je z innymi platformami.

Jakie branże mogą zyskać na wykorzystaniu tego frameworku?

Z badań wynika, że Symfony jest najczęściej wykorzystywane do tworzenia rozwiązań dla klientów z sektora opieki zdrowotnej (dane pokazują, że to aż 23% z przedsiębiorstw wykorzystujących Symfony) i IT. Framework ten jest doceniany także w e-commerce, dlatego że umożliwia łatwe i szybkie rozwijanie platform sprzedażowych, integrację z mediami społecznościowymi i implementację różnych metod płatności.

Największe znane marki na całym świecie wykorzystują Symfony do swoich projektów. Niektóre wykorzystują PHP i ten popularny framework do tworzenia angażujących użytkowników stron internetowych, inne budują zaawansowane aplikacje i narzędzia, które usprawniają codzienną pracę wykonywaną w firmie. Korporacje stosują Symfony, żeby dodawać nowe funkcjonalności do swoich rozwiązań. Wśród najbardziej rozpoznawalnych firm używających Symfony znajdziemy Facebooka. API aplikacji Facebook Ads i technologia Instant Articles SDK są zbudowane z wykorzystaniem komponentów Symfony. Dzięki Symfony powstały także skuteczne narzędzia do automatyzacji marketingu (np. Mautic), systemy CMS i CRM używane przez większość firm każdego dnia i inne narzędzia ułatwiające zarządzanie firmą i jej zasobami.

Spotify

W 2015 roku marka Spotify na swoim oficjalnym profilu, dotyczącym wykorzystania technologii i rozwoju produktu, opublikowała tweet potwierdzający, że wykorzystuje Symfony. Spotify wykorzystuje Symfony do zarządzania kontami swoich użytkowników - ze statystyk wynika, że platforma streamingowa miała aż 286 milionów aktywnych użytkowników w 2020 roku.

Blablacar

Frameworki PHP stosunkowo często służą do tworzenia aplikacji bookingowych. Symfony posłużyło do zbudowania niezwykle popularnej w Polsce platformy BlablaCar, umożliwiającej wspólne podróżowanie prywatnymi samochodami za podział kosztów przejazdu. To zastosowanie pokazuje, że Symfony w istocie jest traktowane jako framework typu full-stack, ponieważ marka wykorzystuje go zarówno do frontendu i backendu strony internetowej i aplikacji mobilnej. Strona Blablacara miała ponad 87 milionów zarejestrowanych użytkowników w 2020 roku. Marka posiada stronę w lokalnej domenie w każdym kraju, w którym działa.

Trivago

Kolejna aplikacja bookingowa stworzona z wykorzystaniem Symfony, która obsługuje miliony użytkowników, umożliwiając porównywanie cen noclegów w hotelach, należy do firmy Trivago. Symfony pozwala zapewnić Internautom najlepsze doświadczenie użytkownika w trakcie wyszukiwania i porównywania ofert poprzez stworzenie licznych funkcjonalności na stronie. Strona jest zintegrowana z wieloma serwisami i umożliwia zaawansowane filtrowanie ofert. Trivago posiada również bloga technicznego, na którym opublikowane zostały artykuły opisujące pracę z Symfony.

Dailymotion - serwis streamingowy z filmami

Podobnie jak Spotify, Dailymotion jest serwisem streamingowym, tylko że zamiast dostępu do muzyki, oferuje dostęp do filmów. Jest to jedna z najbardziej znanych witryn tego typu, odwiedzana przez wiele milionów użytkowników każdego dnia. Firma Dailymotion napisała swoją stronę w PHP, po czym po kilku latach zdecydowała się zrezygnować ze stworzonego przez siebie frameworka na rzecz Symfony.

Dlaczego Dailymotion wybrało Symfony? Zespół zdecydował się przejść na open source'owy framework Symfony, aby skupić się bardziej na rozwijaniu biznesu, zamiast na czasochłonnych pracach nad rozwijaniem swojego frameworku (dodawaniem nowych funkcjonalności, tworzeniem dokumentacji i kompleksowym szkoleniem członków zespołu). Jako że dodawanie nowych funkcjonalności jest codziennością programistów Dailymotion, firma zdecydowała się postawić na Symfony, który słynie z łatwości ich tworzenia dzięki komponentom.

Dlaczego Twoja firma powinna rozważyć wykorzystanie PHP i Symfony w następnym projekcie?

Symfony jest technologią wybieraną przez znane firmy na całym świecie do realizacji projektów o różnym charakterze. Możesz wykorzystać ten framework do rozwijania swoich istniejących rozwiązań lub tworzenia ich od podstaw. Pozwoli Ci on na stworzenie wysokiej jakości, wciągającej klientów witryny internetowej, niezależnie od tego czy reprezentujesz sektor B2C czy B2B. Symfony jest świetne niezależnie od tego, jaką branżę reprezentujesz - jego elastyczność pozwala na stworzenie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o usługach Symfony developmentu, zapraszamy do przejrzenia naszej strony. Przeczytaj także więcej o usługach PHP developmentu i innych technologiach, które możesz wykorzystać w następnym projekcie.

2. SEO dla strony internetowej na Drupalu