-

Najlepsze strony z badaniami giełdowymi — przykłady i ciekawe funkcjonalności

Inwestowanie to jeden ze sposobów na powiększanie swojego majątku i oszczędzanie. Stawianie pierwszych kroków na giełdzie nie jest jednak łatwe, podobnie jak prowadzenie profesjonalnych działań. Zdobycie wiedzy i dobra intuicja pozwalają na ograniczenie ryzyka. Na rynku istnieje wiele ciekawych narzędzi i stron internetowych, których celem jest dostarczanie inwestorom cennych i przydatnych informacji. Zobacz nasze zestawienie najlepszych witryn z badaniami giełdowymi. 

Czym powinien zainteresować się potencjalny inwestor?

Giełda to nie loteria. Możesz wygrać lub stracić. Wszystko zależy od tego, czy podejdziesz do inwestowania z rozsądkiem. Wiedzą o tym profesjonaliści, dlatego z uwagą śledzą najnowsze trendy z branży usług finansowych i wykorzystują strony z badaniami giełdowymi. 

Zanim zdecydujesz się przeznaczyć swoje środki na dany cel, zdefiniuj swoje oczekiwania. Zastanów się, ile chcesz zarobić i jakie ryzyko możesz podjąć. Następnie przejdź do analizy projektów, w które możesz zainwestować. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim:

 • Dochody firmy — sprawdź, jak dochody firmy mają się do wartości akcji. Chcesz mieć pewność, że firma się rozwija, prawda?
 • Zyski — dochód to jedno, a zyski to drugie. Jeżeli firma zmaga się z wysokimi kosztami operacyjnymi, możliwe, że wykorzystuje nieelastyczny model biznesowy i nie będzie się dynamicznie rozwijać.
 • Zysk na akcję (EPS) — jaki zysk przypada na jedną akcję. W ten sposób można się dowiedzieć, jakie wpływy są prawdopodobne.
 • Wskaźnik P/E (atrakcyjności akcji spółki) — pomaga zrozumieć, jak opłacalne jest kupienie konkretnych papierów wartościowych. 
 • Rentowność kapitału własnego (ROE) — wskazuje, jaki zysk udało się osiągnąć spółce z wniesionych kapitałów własnych. 

Te i więcej informacji można znaleźć na płatnych i darmowych stronach z badaniami giełdowymi.

Czym są strony z badaniami giełdowymi i jakie są ich funkcje ?

Na rynku dostępne są narzędzia (aplikacje i witryny internetowe), które ułatwiają inwestowanie użytkownikom indywidualnym i biznesowym. Strony internetowe z analizami giełdowymi zawierają bezpłatne oraz płatne funkcjonalności i informacje, mające na celu wsparcie inwestorów w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na podstawie różnych badań. Ilu na świecie inwestorów, tyle samo niemal taktyk podejmowania decyzji inwestycyjnych. Niektórzy opierają się tylko na analizie liczb, podczas gdy inni z uwagą śledzą wydarzenia na świecie i interpretują je, żeby zrozumieć, jak wpłyną one na rynek. 

Tak samo jest ze stronami z analizami giełdowymi. Niektóre znacznie różnią się od siebie typem prezentowanych informacji i funkcjonalnościami. Jedne dostarczają zautomatyzowane rekomendacje, inne wyposażają inwestorów w skomplikowane narzędzia, które mogą zostać wykorzystywane do samodzielnego analizowania danych

Strony z analizami giełdowymi weryfikują dane i przekazują tylko sprawdzone informacje, automatycznie tworzą wykresy wahań finansowych i posiadają integrację z finansowym API, umożliwiającą informowanie użytkownika na bieżąco o zmianach na rynku. 

Jakie są funkcjonalności typowe dla stron z badaniami giełdowymi?

Dodatkowe funkcjonalności witryn z badaniami przydatnymi dla inwestorów mogą obejmować analizę rentowności Twoich aktualnych działań, rekomendacje inwestycyjne, a nawet narzędzia do zarządzania inwestycjami. Dla wygody inwestorów wiele procesów jest zautomatyzowanych. Użytkownicy otrzymują powiadomienia (alerty), dzięki którym nie muszą cały czas obserwować giełdy. Ponadto niektóre strony z badaniami giełdowymi oddają do dyspozycji użytkowników narzędzia programistyczne i rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Oczywiście nie wszystkie funkcjonalności mogą być dla Ciebie równie ważne. Nowoczesne platformy pozwalają użytkownikom na wybranie tych opcji, których potrzebują do sprawnego podejmowania właściwych decyzji. 

Najlepsze strony z badaniami giełdowymi — przykłady

W sieci można uzyskać dostęp zarówno do płatnych, jak i darmowych narzędzi z analizami giełdowymi. Warto wypróbować jedne i drugie, aby przekonać się, które z nich są najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Często można przetestować płatne funkcjonalności w ramach darmowego okresu próbnego.

1. TheStreet

TheStreet to rozbudowany portal z informacjami giełdowymi dostępnymi za darmo, oferujący także liczne subskrypcje, których wykupienie gwarantuje użytkownikom dostęp do dodatkowych funkcjonalności i materiałów. 

Na tej stronie można znaleźć krótkie newsy oraz rozbudowane artykuły tworzone przez analityków. Pomiędzy nimi umieszczone są indeksy finansowe i wykresy prezentujące zmiany na giełdzie (elementy typowe dla projektów stron finansowych). 

Strona z badaniami giełdowymi TheStreet zawiera artykuły, indeksy finansowe i wykresy

Przeglądając ogólnodostępne materiały, czytelnik widzi dodatkowe funkcje portalu, z których mógłby skorzystać, np. kolumny z aktualnymi informacjami od felietonistów, dostępne tylko dla subskrybentów. 

Darmowa oferta newsletterowa TheStreets jest rozbudowana. Po podaniu adresu e-mail i wysłanego automatycznie na ten adres kodu, czytelnicy mogą otrzymać dostęp do różnych newsletterów, np.: 

 • Winners & Losers — z informacjami na temat stanu giełdy, 
 • 5 Things You Must Know Before Market Opens — zawierający pięć ważnych informacji na temat danego dnia na giełdzie, 
 • Electric Vehicle Checkpoint — dostarczający informacji na temat rynku producentów pojazdów elektrycznych, 
 • Lift Off — porady dla osób inwestujących w tokeny, kryptowaluty i inne. 

Innym rozwiązaniem może być wykupienie jednej z subskrypcji TheStreets dla maklerów i inwestorów. Dzięki dużej liczbie usług użytkownik może wybrać taką, która będzie odpowiadać jego potrzebom. Należą do nich np.:

 • The Street SMARTS — dająca dostęp do dodatkowych analiz i treści niedostępnych dla innych użytkowników, 
 • Action Alerts Plus (AAP) - użytkownik otrzymuje wskazówki i materiały edukacyjne na temat inwestowania od zespołu czuwającego nad klientami korzystającymi z tej subskrypcji. Ponadto otrzymuje zaproszenia na comiesięczne konferencje i powiadomienia w czasie rzeczywistym na temat sprzedaży lub zakupu akcji. Ma również dostęp do portfolio AAP przez całą dobę. 
 • Crypto Investor — to oferta stworzona z myślą o inwestorach działających na rynkach kryptowalut. Portal przesyła klientowi newsy o tym, co się dzieje na rynku kryptowalut i Wall Street, a także dostęp do szczegółowych analiz oraz wskazówki od ekspertów w dziedzinie inwestowania w kryptowaluty. 

2. WallStreetZen

WallStreetZen to płatna witryna z badaniami giełdowymi, jednakże oferuje ona całkiem sporo także użytkownikowi z podstawowym kontem. Jest to przede wszystkim dostęp do szczegółowych danych na temat setek marek z całego świata w narzędziu Stock Screener. Automatycznie aktualizowane dane są zebrane w przejrzystych tabelach. Można je przeszukiwać z wykorzystaniem wbudowanych filtrów i wyszukiwarki lub przełączać się między różnymi tabelami (np. Zen Score, cena, prognozy, zysk, dywidendy, dane techniczne itp.). Pod tabelami znajdują się instrukcje ułatwiające korzystanie z narzędzia Stock Screener.

Stock Screener, dostępny bezpłatnie na stronie z badaniami giełdowymi, gromadzi szczegółowe dane

Po kliknięciu linka ukrytego w tabeli pod nazwą konkretnej firmy użytkownik zostaje przeniesiony do szczegółowych informacji na jej temat. Znaleźć może tam nie tylko wartość akcji i informację na temat miejsca w rankingu Zen, ale także interpretacje danych (oznaczone na zielono i czerwono dla ułatwienia ich zrozumienia) oraz linki do newsów na temat marki. 

W sekcji Stock Ideas inwestor znajdzie dodatkowe zestawienia. Część z nich dostępna jest jedynie dla użytkowników premium, którzy mogą korzystać z prognoz i rekomendacji od analityków i informacji mailowych z ważnymi danymi na temat zmian w obserwowanych firmach. 

Wnikliwa sekcja Stock Ideas na stronie internetowej z badaniami giełdowymi WallStreetZen

Obok informacji o zmianach cen konkretnych inwestycji, użytkownik premium zobaczy także wyjaśnienie, jak realne sytuacje na świecie wpływają na spadek lub wzrost wartości akcji. 

3. Bloomberg

Bloomberg to strona z badaniami giełdowymi, newsami, indeksami finansowymi i rankingami. Użytkownik może zasubskrybować płatną wersję portalu, a także zapisać się do newslettera (okno po prawej stronie między treściami), aby na bieżąco otrzymywać aktualności i ciekawe informacje. Subskrypcja dotyczy strony i aplikacji mobilnej.

Poza informacjami w formie podcastów, artykułów, rankingów i indeksów finansowych, portal korzysta także z usług streamingowych i oferuje treści wideo na żywo. W płatnej wersji użytkownik otrzymuje nie tylko nieograniczony dostęp do publikowanych artykułów i filmów, ale także wszystkie artykuły opublikowane w tej witrynie w formie audio — dzięki czemu może się z nimi zapoznawać podczas wykonywania innych czynności. 

Strona internetowa Bloomberg z badaniami giełdowymi zawiera indeksy finansowe, wiadomości i rankingi

4. Trade Ideas

Trade Ideas jest dostępne zarówno w formie aplikacji webowej, jak i w przeglądarce, w wersji standard i premium (obie płatne). Aplikacja posiada wszystkie najnowsze funkcjonalności, z których część może nie być dostępna w przeglądarce.

Witryna w wersji płatnej wyświetla pełne notowania giełdowe ze wszystkimi podstawowymi danymi (ceną akcji i innymi wskaźnikami pokazującymi, jak zmieniała się jej wartość w ciągu ostatniej godziny, tygodnia handlowego i ostatnich 52 tygodni). Wykorzystuje także sztuczną inteligencję w postaci asystentki, którą twórcy nazwali Holly. To rozwiązanie analizuje dane historyczne i te procesowane w czasie rzeczywistym przez całą dobę. Na rekomendacje tworzone przez Holly wpływają nie tylko informacje o wartości spółek, ale także inne dane, które można znaleźć w mediach społecznościowych, na blogach i stronach z newsami. Holly analizuje dane i przeprowadza symulacje transakcji bez przerwy z wykorzystaniem skomplikowanych algorytmów, aby znaleźć dla użytkownika najlepsze okazje. 

Wizualna reprezentacja transakcji dokonywanych przez Holly - asystentkę AI ze strony Trade Ideas

Wykres przedstawiający transakcje Holly - asystentki stworzonej w oparciu o sztuczną inteligencję.

Symulacje kupna akcji na giełdzie to specjalna, edukacyjna usługa, która pozwala klientom przeprowadzać symulacje z wykorzystaniem różnych danych. Dzięki temu mogą uczyć się, jaki sposób zarządzania ich akcjami przyniesie zyski i sprawdzać, jakie działania warto podjąć w konkretnych sytuacjach. 

5.TradingView

TradingView jest stroną z narzędziami badawczymi dla bardziej zaawansowanych użytkowników, skupiających się na samodzielnej analizie technicznej i wykresach. Chociaż część danych na platformie (np. wpisy blogowe i indeksy finansowe) jest widoczna dla wszystkich użytkowników, większość przydatnych funkcjonalności jest dostępna tylko dla osób, które kupią płatną subskrypcję (są trzy wersje Pro, Pro+ oraz Premium). Wszystkie plany pozwalają na darmowe, 30-dniowe testowanie funkcjonalności. 

Trading View jest świetnie rozpoznawalne w branży fintech. Strona wyposaża inwestorów w wykresy, tablice, zrzuty ekranu i mapy ciepła, dając im dostęp do danych finansowych w preferowanych formach

Strona z badaniami giełdowymi TradingView zapewnia użytkownikom takie funkcje, jak mapy ciepła

Platforma zawiera setki gotowych badań, ponad 50 inteligentnych rozwiązań do wizualizacji danych oraz zestaw narzędzi do dogłębnej analizy rynku, obejmujący najpopularniejsze koncepcje handlowe.

Użytkownik otrzymuje alerty handlowe, więc nigdy nie przegapi żadnej transakcji. Osoby z wiedzą techniczną i programistyczną mogą skorzystać z Pine Script™, narzędzia do pisania i udostępniania własnych wskaźników i strategii.

Strony z badaniami giełdowymi - podsumowanie

Istnieje mnóstwo stron internetowych z badaniami giełdowymi i aplikacji edukujących w zakresie inwestowania. Niektóre z nich to witryny stricte informacyjne, podczas gdy inne oddają do dyspozycji użytkownika wiele praktycznych rozwiązań.

Możemy pomóc Ci w zbudowaniu funkcjonalnej finansowej strony internetowej i zintegrować z nią różne, przydatne w tej branży narzędzia.

Financial Services Website Development Droptica