-

Strony doradców finansowych z atrakcyjnym designem i przydatnymi elementami

Konkurencja na rynku finansowym jest wielka. Firmy doradcze specjalizujące się we wspieraniu klientów indywidualnych i biznesowych muszą nie tylko atrakcyjnie przedstawiać swoje usługi, ale także zdobyć zaufanie odbiorców. Bez tego trudno oczekiwać, aby ktoś złożył w ich ręce swoje finanse. Czym wyróżniają się najciekawsze strony doradców finansowych?

Dlaczego doradcy finansowi potrzebują strony internetowej?

Współcześnie niemal każdy biznes musi być obecny w sieci, żeby efektywnie pozyskiwać nowych klientów. Witryny doradców finansowych to narzędzia umożliwiające dobre zaprezentowanie swojej oferty.  Do ważnych elementów takich stron finansowych należy zaliczyć formularze kontaktowe, czaty i chatboty. Dzięki nim eksperci mogą łatwiej komunikować się ze swoimi obecnymi klientami oraz sprawniej odpowiadać na zapytania internautów zainteresowanych ich produktami. Pozyskanie nowych odbiorców swoich usług ułatwia także personalizacja treści. Witryny doradców finansowych pomagają w zbieraniu danych użytkowników niezbędnych do dostosowania przekazów marketingowych do ich oczekiwań. 

1. The Pension Planner

Doradztwo finansowe dla osób na emeryturze lub tych, które planują przejście na nią to usługa oferowana przez doradców finansowych z firmy The Pension Planner. Na swojej stronie pokazuje ona internautom zainteresowanym wsparciem w zakresie zarządzania finansami, że rozumie ich potrzeby.

Wideo w sekcji hero sugeruje, że emerytura powinna być okresem korzystania z życia, a nie zamartwiania się. W ten sposób przedsiębiorstwo pokazuje największą zaletę ze skorzystania z jego oferty - klient może skupić się na odpoczynku i czerpaniu radości z czasu wolnego, zamiast niepokoić się o swoje środki na życie i realizowanie marzeń.

Nieco poniżej sekcji hero na stronie głównej znajdują się kluczowe pytania. Odpowiadając na nie, odbiorca może utwierdzić się, że trafił na firmę, której usługi mogą mu pomóc.

Pytania na stronie The Pension Planner pozwalają klientowi przekonać się, czy oferta jest dla niego

 

Na uwagę zasługuję także strona Client Stories ze studiami przypadków. Każda z historii opisana jest według szablonu, co zwiększa przejrzystość i zrozumiałość wpisu. Jest on podzielony na:

  • krótki opis sytuacji i problemu klienta, 
  • szczegółowe przedstawienie wdrożonego rozwiązania,
  • pozytywne rezultaty.

The Pension Planner daje internautom w prezencie darmowy poradnik (A  guide to preparing for modern retirement) w formacie PDF do pobrania.

2. Define Financial

Zaplanowanie swojej emerytury jest ważne, ale to nie jedyna usługa, jaką można znaleźć na stronach doradców finansowych. Define Financial dodatkowo oferuje wsparcie przy rozliczaniu podatków, wyborze i zarządzaniu ubezpieczeniami oraz inwestycjami. 

Strona firmy jest mocno zorientowana na konwersję. W oczy rzuca się wyróżniony przycisk wezwania do działania Get Your Free Assessment w sekcji hero, który przekierowuje do formularza do umówienia darmowego spotkania. 

Na stronie głównej wypisano również zalety wynikające ze skorzystania z usług Define Financial i wskazano trudności, na które nie będzie już dłużej narażony klient. 

Na stronie głównej Define Financial klienci mogą znaleźć zalety usług tej firmy

W różnych częściach strony (także na podstronach ekspertów) można znaleźć statystyki i osiągnięcia wyrażone w liczbach.

Do ciekawych elementów tej witryny doradców finansowych należą także studia przypadków. Opisy są podzielone ze względu na profil obsługiwanego klienta - wykonujący pracę dodatkową, na emeryturze, zbliżający się do emerytury. To pozwala odbiorcy na szybkie odnalezienie historii, która może odpowiadać jego własnym problemom.

Strona internetowa Define Financial zawiera dobrze zorganizowaną sekcję ze studiami przypadków.

 

Przekonana do usług firmy osoba może użyć kalendarza do wybrania terminu spotkania spośród wolnych dat i godzin. Narzędzie automatycznie ustawia strefę czasową internauty, ale można wybrać odmienną, jeżeli ktoś planuje spotkanie online z innego miejsca na świecie. Do dyspozycji klientów jest także strona dostępna po zalogowaniu, umożliwiająca zarządzanie swoimi usługami. 

Define Financial oferuje również dodatkowe materiały do pobrania. Na podstronie Tax Planning znajduje się plik Annual Tax Return Analysis. Witryna odsyła także do podcastu Stay Wealthy Taylora Schulte'a na temat zarządzania finansami. 

3. Black Lion Wealth Management

Black Lion Wealth Management to strona doradców finansowych świadczących usługi klientom indywidualnym. Do specjalizacji firmy należą zarządzanie finansami, rozliczanie podatków i planowanie emerytury.

Witryna tego przedsiębiorstwa ma bardzo wyrazisty design. Twórcy wykorzystali kontrasty kolorystyczne - poszczególne sekcje i elementy mają białą lub głęboko zieloną barwę. Na dosyć minimalistycznym projekcie dominują duże fotografie wysokiej jakości. 

Strona doradców finansowych Black Lion Wealth Management wyróżnia się swoim designem.

Strona główna wręcz zaprasza do tego, aby wchodzić z nią w interakcję. Znajduje się na niej dużo przycisków, za pomocą których internauta może przeglądać oferowane usługi lub przejść do innych podstron po więcej informacji.

Przydatnym elementem dla osób rozważających rozpoczęcie przygody z inwestowaniem jest podstrona Market Data z informacjami giełdowymi. Natomiast na podstronie Research znajduje się użyteczny zbiór linków do badań rynkowych, raportów oraz stron z danymi finansowymi. Działa więc pośrednio jako baza wiedzy.

4. Facet Wealth

Firma Facet Wealth oferuje doradztwo finansowe w zakresie zarządzania finansami domowymi, związanymi z karierą, emeryturą i inwestowaniem. 

Witryna tego przedsiębiorstwa jest mocno nastawiona na sprzedaż. Przycisk wezwania do działania - Get started - umożliwiający umówienie spotkania pojawia się już w sekcji hero i prowadzi prosto do formularza kontaktowego. 

Do wysłania zapytania ofertowego motywują także ciekawie zaprezentowane referencje od klientów. Występują na stronie głównej w formie licznych wideo, dzięki czemu można usłyszeć prawdziwe historie z ust rzeczywistych klientów. 

Należy również docenić dobrze rozpisane, jasno wyjaśnione zalety oferowanego rozwiązania. Zwięzłe i zrozumiałe treści dopełniają proste, lecz dobrze obrazujące te korzyści grafiki.

Elementem angażującym internautę w interakcję ze stroną jest quiz ułatwiający ustalenie potrzeb osoby odwiedzającej stronę w zakresie doradztwa finansowego. Jest krótki, a pytania są proste, ale konkretne. Pozwala to na lepsze poznanie klienta przed pierwszą rozmową i ułatwia opracowanie oferty dostosowanej do jego potrzeb. 

Quiz na stronie doradców finansowych Facet Wealth pomaga specjalistom zrozumieć potrzeby klientów

 

5. Humboldt Financial

Humboldt Financial oferuje firmom wsparcie w zakresie zarządzania benefitami, wynagrodzeniami i wspierania pracowników w ich rozliczeniach. Dodatkowo świadczy usługi dla klientów indywidualnych.

W sekcji hero umieszczono wideo opowiadające o historii firmy, o tym, w jaki sposób wspiera swoich klientów, a także kim oni są. W nagraniu podkreślono, iż znaczna część nowych odbiorców pochodzi z poleceń, co świadczy o dużym zadowoleniu obsługiwanych firm i osób prywatnych. Można się także o tym przekonać z opinii klientów wyświetlanych na stronie głównej. Składają się one z komentarza oraz oceny punktowej w skali od 1 do 5.

Ze względu na rozbudowaną ofertę, strona Humboldt Financial zawiera sporo podstron i treści. Rozwiązania takie jak kafelki z wymienionymi specjalizacjami ułatwiają odkrywanie usług, poprawiają nawigację i pomagają uporządkować informacje na witrynie.

Do przydatnych elementów witryn doradców finansowych należą również portale klienta. Tego typu rozwiązanie zostało zastosowane także na tej stronie. Jest dostępne po założeniu konta i umożliwia zarządzanie swoimi usługami. 

To jednak nie wszystko, co oferuje witryna Humboldt Financial. Na podstronie Experts Guides użytkownicy mogą pobrać poradniki dotyczące zakupu domu, inwestowania w nieruchomości oraz podatków

Na stronie Humboldt Financial odwiedzający mogą znaleźć wiele przydatnych bezpłatnych zasobów wiedzy

 

Z kolei na podstronie Employers znajduje się kalkulator umożliwiający oszacowanie zysków ze skorzystania z tzw. salary sacrifice - systemu świadczeń (np. emerytalnych) przyznawanych pracownikowi zamiast wyższej płacy, ale z ulgą podatkową.

6. ZOE Financial

Firma ZOE Financial świadczy różnorodne usługi doradcze dla klienta indywidualnego, związane z zakupem nieruchomości, rozwodami i podziałem majątku, zarządzaniem budżetem domowym, emeryturą i  podatkami.

W sekcji hero znajduje się przycisk Find An Advisor, który przenosi do quizu. Użytkownik musi w nim odpowiedzieć na kilka pytań, podać kilka swoich danych (wiek, kod pocztowy) i wskazać sprawę, w której potrzebuje pomocy. W ten sposób firma może łatwo dostosować wycenę i ofertę do jego potrzeb. 

Na stronie głównej jej twórcy zwięźle wytłumaczyli, na czym polega oferta i jak działa usługa. Procesu jest opisany krok po kroku i uzupełniony screenami.

Twórcy strony Zoe Financial dokładnie tłumaczą, jak wygląda współpraca z tą firmą

Teksty na stronach usługowych są przemyślanie zorganizowane w sekcje. Do stron doradców finansowych pasują także statystyki i wykresy. Tych jest wiele na witrynie ZOE Financial i pokazują odbiorcom, przykładowo, jakiego zwrotu mogą oczekiwać, powierzając zarządzanie swoimi finansami specjaliście.

Poza dobrze zaprojektowaną stroną ZOE Financial daje internautom dostęp do poradników w formacie PDF do pobrania na różnych podstronach. Dotyczą różnych zagadnień np. rozliczania podatków przez osoby o wysokich przychodach oraz zarządzania przychodami na emeryturze.

Warto też zajrzeć na bloga, gdzie znajdują się artykuły na temat finansów klienta indywidualnego i seria wideo Market Drama o znaczących wydarzeniach na rynku

Przedsiębiorstwo podkreśla swój profesjonalny wizerunek, opisując szczegółowo proces selekcji doradców w celu wyłonienia najlepszych (tak, żeby klient nie musiał tego robić). Na wideo specjaliści pracujący dla ZOE Financial sami opowiadają, w jaki sposób byli weryfikowani. 

Firma Zoe Financial wyjaśnia krok po kroku, jak działa proces selekcji ich doradców.

7. Braun-Bostich & Associates

Przedsiębiorstwo doradcze Braun-Bostich & Associates oferuje liczne usługi dla firm, osób prywatnych i rodzin. Z tak rozbudowaną ofertą niełatwo jest zbudować przyjemną w odbiorze witrynę. W tym przypadku jednak się to udało. Szczegółowe menu ułatwia szybkie odnalezienie podstron, którymi czytelnik może być zainteresowany. Nawigację usprawniają też przyciski rozmieszczone w treści, ponieważ pomagają w eksplorowaniu strony.

Na skomplikowanych stronach doradców finansowych często można odnieść wrażenie, że usługi tych firm są raczej przeznaczone dla biznesu. Twórcy portalu Braun-Bostich & Associates poradzili sobie z tym problemem, tworząc podstronę Who we serve. Umieszone są w niej karty person, na których dobrze opisano cechy konkretnego, wzorcowego klienta i dodano ebooki do pobrania dopasowane do jego potrzeb.

Szczegółowy profil klienta na stronie doradców finansowych Braun-Bostich & Associates

 

Ta firma doradcza daje swoim odbiorcom dostęp do podcastu Intentional Wealth. Jest on związany nie tylko z finansami, ale także z wyborem ubezpieczenia. W odcinkach programu biorą udział specjaliści z danych dziedzin.

8. Elitax

Elitax to francuska firma oferująca usługi doradcze dla klientów indywidualnych, korporacyjnych i  przedsiębiorców (e-seller). Dzięki dobrej widoczności danych kontaktowych (są umieszczone na samej górze portalu), potencjalny klient może szybko skontaktować się z tą firmą. 

Mocną stroną tej witryny doradców finansowych są dobrze zaprojektowane podstrony poszczególnych usług. Warto zwrócić uwagę na przejrzyście uporządkowane sekcje (Individuals, Corporate - Human Resources, Relocation Service Providers, E-Sellers). Po wybraniu bardziej szczegółowej opcji pojawia się dłuższy opis z opinią od klienta pod treścią. 

Dobrze zorganizowane sekcje z usługami na stronie Elitax pomagają klientowi znaleźć to, czego szuka

Jest to pierwsza z naszego rankingu stron doradców finansowych witryna, która oddaje do dyspozycji internautów chatbota. Umożliwia to szybkie umawianie spotkań. Służący do tego kalendarz daje możliwość wyboru nie tylko godziny i daty, ale także konkretnego doradcy. 

Na portalu Elitax można znaleźć dużo darmowych materiałów informacyjnych. W zakładce Informations można znaleźć sporo wiedzy na temat podatków we Francji, razem ze statystykami. W części General Information on Taxes in France jest nawet filmik wyjaśniający, jak pierwszy raz starać się o zwrot podatku.

9. EP Wealth Advisors

Osoba, która szuka kompleksowej obsługi powinna zerknąć na portal EP Wealth Advisors. Przedsiębiorstwo oferuje bardzo duże wsparcie dla klienta indywidualnego od zarządzania inwestycjami po planowanie emerytury. W ofercie znajdują się także usługi dla biznesu.

W osobnej zakładce Do you even need a financial advisor? można zobaczyć quiz, który pozwala użytkownikowi sprawdzić, czy w ogóle potrzebuje wsparcia doradcy finansowego

Quiz na stronie EP Wealth Advisors pozwala użytkownikowi sprawdzić, czy potrzebuje usług doradczych

Podstrona Events & Webinars pokazuje przeszłe i przyszłe wydarzenia, które EP Wealth Advisors oferuje potencjalnym klientom, podzielone na kategorie Client Education Series, Informed Investor Market Outlook oraz Webinars.

Ciekawe materiały można również znaleźć w zakładce Guides & Assessments. Dotyczą one planowania emerytury i finansów. 

10. Blevins Franks

Blevins Franks to jedna ze stron doradców finansowych oferujących usługi klientom indywidualnym. Od innych opisywanych w tym artykule przedsiębiorstw odróżnia tę firmę fakt, że działa w różnych państwach na świecie. 

Portal jest rozbudowany i zawiera dużo informacji, co nie dziwi, biorąc pod uwagę to, w ilu krajach świadczone są usługi doradcze. Na stronie głównej znajdują się kafelki z krajobrazami z państw, w których działa firma. Te elementy są przyciskami przekierowującymi do podstron zorientowanych na potencjalnych klientów na danych terenach. 

Podobnie jak wcześniejsze witryny, ta także oferuje internautom materiały do pobrania za darmo. Są wśród nich poradniki dotyczące kwestii podatkowych we Francji, Hiszpanii czy na Cyprze, a także wideo i podcasty.

Strona Blevins Franks zawiera bezpłatne poradniki związane z kwestiami podatkowymi

 

Najlepsze strony doradców finansowych - jak zbudować witrynę tego typu?

Nie ulega wątpliwości, że najlepsze strony doradców finansowych wyróżnia jasny, przejrzysty design i zwięzła treść, która zawiera wykresy i statystyki. Nie bez znaczenia są także referencje od klientów (np. w postaci wideo), które zwiększają wiarygodność komunikatów publikowanych przez firmę doradczą. W budowaniu profesjonalnego wizerunku pomagają także podcasty, materiały wideo i poradniki tworzone przez zespół.

Do najważniejszych elementów na witrynach doradców finansowych należy zaliczyć quizy, które pozwalają lepiej poznać klienta. To dzięki nim firmy zbierają dane o swoich odbiorcach i mają możliwość lepszego dopasowania ofert do ich potrzeb. Natomiast kalendarze pomagają w szybkim umawianiu spotkań. 

Do dodatkowych narzędzi, które mogą pojawić się na stronie należą kalkulatory finansowe - ich wyliczenia pomagają niekiedy przekonać internautę do skontaktowania się z doradcą. Możemy zbudować dla Ciebie stronę finansową, która będzie zawierała wszystkie elementy potrzebne dla Twojego biznesu.

Financial Services Website Development Droptica