Misja, wizja, wartości - Droptica

Misja, wizja i wartości - Droptica

Istniejemy na rynku od ponad 7 lat. Nasza misja to tworzenie solidnego oprogramowania na bazie najlepszych rozwiązań open source dla ambitnych firm. Misja wyznacza nam kierunek pracy, jest swoistym drogowskazem dla pracowników i kierownictwa, ale także dla firm współpracujących i klientów. Obraliśmy drogę, która wierzymy, że poprowadzi zarówno nas i naszych kontrahentów do sukcesu.

Co my właściwie robimy w Droptica?

Solidne rozwiązania Open Source dla ambitnych firm. 
Projektujemy, tworzymy i dostarczamy biznesowe aplikacje webowe.
Zmieniamy status quo w oparciu o Drupala, Symfony i React.

Brzmi znajomo? Powyższe hasło to nasze działania w pigułce. Czas rozłożyć przesłanie na czynniki pierwsze. Gotowy?

Open Source

Usługi drupalowe to nasza główna domena. Drupal jest darmowy i rozpowszechniany na licencji Open Source. Używamy też innych technologii Open Source do tworzenia serwisów internetowych jak PHP, Symfony, Laravel, React, Vue, Angular.

Ponadto pragniemy dawać coś od siebie i mieć wkład w Open Source. Stworzyliśmy Droopler - darmową dystrybucję Drupala umożliwiającą zbudowanie serwisu internetowego. Dodatkowo promujemy Open Source w czasie wydarzeń organizowanych dla osób pracujących nie tylko z Drupalem. Są to DrupalCamp Poland oraz DrupalDay. Open source jest codziennością w naszej pracy.

DrupalCamp Poland 2018

Solidność

Nasz team to najwyższej klasy specjaliści Drupala. Jak solidny zespół to solidny proces. W jaki sposób realizujemy projekty tak dobrze?

zespół specjalistów Drupala na spotkaniu

Codziennie skupiamy się na tworzeniu solidnego kodu, solidnego oprogramowania i solidnych rozwiązań. To jest coś, co znajduje się w naszym DNA od początku istnienia firmy.

Solidność realizujemy poprzez różne procesy, m.in.:

  • stosowanie standardów kodowania,
  • code review,
  • testowanie manualne i automatyczne,
  • projekty graficzne zoptymalizowane pod efekty biznesowe,
  • Agile/Scrum,
  • zespół zajmujący się wsparciem i rozwojem istniejących serwisów,
  • zespół DevOps automatyzujący powtarzające się zadania,
  • dokumentowanie,
  • doradzanie klientom.

 Ambitne firmy to nasz klient

Pragniemy pracować i już pracujemy z firmami, które są lub chcą być dużo powyżej średniej w swojej branży. Dla nich Drupal to często wybór oczywisty, ponieważ mogą otrzymać idealnie dopasowany i unikalny system spełniający określone wymagania biznesowe. 

Nasi klienci chcą robić wszystko lepiej niż ich konkurencja, a Drupal jest idealnym rozwiązaniem, gdyż sprawia, że firmowe strony internetowe są wyjątkowe. W Droptica pomagamy sprostać temu wyzwaniu.

Pracując z takimi klientami, możemy realizować naszą wizję - zostać topową firmą od Drupala i PHP na świecie.

Zmieniamy status quo

Zmieniamy status quo, ponieważ rozpoczynając pracę, od razu wprowadzamy nasze standardy, ulepszamy aplikacje i procesy. Po tychże zmianach proces dostarczania oprogramowania jest solidny i każdy klient to czuje. Solidny jest też kod, który dostarczamy. 

Bardzo często naszymi klientami są firmy, które zaczęły projekt drupalowy z innymi firmami, ale nie były zadowolone. Przechodząc do nas, odczuwają dużą różnicę w jakości. 

Sposób realizacji naszej misji 

Współpraca + Wspólny cel = Solidna Jakość

W Droptica działamy niczym zespół sportowy. Koncentrujemy się na wygranej, na osiągnięciu celów firmy. Pracujemy razem, koncentrując się na wspólnym osiąganiu wyników, a nie tylko na swoich zadaniach. 

W trakcie pracy, jak zawodnicy podczas meczu, każdy gra na 100% swoich możliwości. Każdy w pełni czuje się odpowiedzialny za wyniki całego zespołu. 

Efektem takiego modelu są dobrze wykonane projekty i niezmienny od wielu lat zespół programowania w Drupalu, który stale się powiększa.

Podsumowanie 

Naszą motywacją jest możliwość realizacji ciekawych projektów dla naszych klientów, a to przekłada się na stały rozwój naszych umiejętności. 

Lubimy wspólnie się rozwijać i współpracować, dzięki czemu jesteśmy ekspertami w naszej dziedzinie. Solidny kod i solidne rozwiązania to nasz priorytet.

Napisz do nas i zrealizujmy razem Twój ambitny projekt!
 

2. SEO dla strony internetowej na Drupalu