.

Najlepsze blogi o produkcji, które pomogą Ci być na bieżąco z branżą

Branża produkcyjna ulega ciągłym przemianom, a eksperci kształtujący ją muszą stale być na bieżąco, aby podejmować właściwe decyzje. Najlepsze firmy produkcyjne śledzą newsy na temat innych przedsiębiorstw, aby utrzymać przewagę nad konkurencją. Poniżej wymienione zostały blogi produkcyjne oraz magazyny internetowe, które warto subskrybować, aby mieć dostęp do kluczowych nowości z branży. Znajdź dla siebie odpowiednie źródło informacji.

Wielobranżowe internetowe magazyny produkcyjne

Znaczna część portali z publikacjami o produkcji nie koncentruje się na jednej branży (np. na medycynie, budownictwie, elektronice itp.), lecz dostarcza czytelnikom artykuły specjalistyczne i newsy z wielu dziedzin. Znaleźć na nich można stałe kolumny, krótkie informacje, dłuższe teksty specjalistyczne, wywiady i nie tylko. Treści dzielone są także ze względu na branżę, żeby internauci mogli łatwiej odnaleźć interesujące ich posty blogowe. Niektóre z magazynów internetowych mają zarówno darmowe, jak i płatne wersje, a także dają możliwość zapisania się do newslettera.

1. Supply Chain Minded

Supply Chain Minded to internetowy magazyn produkcyjny, który dotyczy przede wszystkim zarządzania łańcuchem dostaw. Treści są podzielone ze względu na procesy, które odbywają się w firmie zajmującej się wytwarzaniem dóbr:

 • planowanie,
 • zaopatrzenie i produkcja,
 • transport i magazynowanie,
 • zwroty,
 • zarządzanie łańcuchem dostaw.

Na portalu tym można znaleźć przemyślenia ekspertów z branży produkcyjnej, interpretacje badań oraz teksty tłumaczące pewne branżowe zagadnienia. Artykuły mają w większej części charakter edukacyjny i newsowy.

Blog o produkcji Supply Chain Minded zawiera kategorie odpowiadające etapom produkcji

 

Na stronie głównej użytkownik znajdzie polecane treści z poszczególnych głównych kategorii. Ponadto subskrybenci newslettera zyskają dostęp do najnowszych tekstów i regularnych wiadomości o publikowanych materiałach.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na stronie danego tekstu pod każdym postem został oznaczony autor. Do wiadomości czytelników jest podana krótka biografia dziennikarza. Zwiększa to wiarygodność postów, ponieważ internauta może upewnić się, że twórca publikacji produkcyjnej jest ekspertem w swojej dziedzinie.

2. Industry Today

Industry Today jest internetowym magazynem dotyczącym nowych technologii i najnowocześniejszych rozwiązań dla branży produkcyjnej. Na witrynie można znaleźć artykuły dotyczące różnych etapów produkcji, przypisane do jednej z trzech podstawowych grup, zawierających podkategorie:

 • branże - w tej kategorii teksty podzielone są ze względu na branże, ale także na procesy produkcyjne,
 • źródła - jako kolejne podkategorie wymienione są tutaj studia przypadków, badania, dokumenty, raporty itp.,
 • publikacje - treści prezentowane w tej kategorii to infografiki, podcasty, webinary i wideo.
Na blogu o produkcji Industry Today można filtrować artykuły według typów branż, których dotyczą

 

Blog to nie wszystko. Industry Today tworzy także magazyn produkcyjny w formie cyfrowej. To wybór dla tych, którzy tęsknią za tradycyjną prasą. Czasopismo jest animowane - strony przewracają się po kliknięciu, jak w zwykłej gazecie lub książce. Z portalu można przejść także do wydań archiwalnych.

3. The Manufacturer

The Manufacturer publikuje dzienne zestawienia najciekawszych newsów związanych z produkcją, podsumowania wydarzeń z branży, a także rozważania na temat skuteczności różnych technologii. Autorzy współpracujący z tym portalem skupiają się głównie na publikowaniu szczegółów najnowszych zdarzeń związanych z sektorem produkcyjnym. Na stronie można znaleźć także treści edukacyjne i informacyjne, które zawierają dane z raportów publikowanych przez firmy z branży lub agencje badawcze. Wśród publikowanych artykułów nie brakuje także omówień wyników niedawno przeprowadzonych badań.

Teksty o produkcji, pojawiające się w tym magazynie online, podzielone są na treści o:

 • technologiach (automatyzacja, cyfrowa transformacja, sztuczna inteligencja i wykorzystanie danych w biznesie),
 • innowacjach,
 • zarządzaniu,
 • zrównoważonym rozwoju,
 • ludziach i umiejętnościach.
Automatyzacja to jedna z kategorii artykułów publikowanych na blogu The Manufacturer

 

Przeglądając treści promowane na stronie głównej, przed kliknięciem konkretnego artykułu czytelnik otrzymuje już sporo informacji na jego temat. Posty opatrzone są nazwą kategorii, do której zostały zakwalifikowane oraz hasztagami opisującymi omawiane w nich tematy. Znaczniki te można także wykorzystać do przeglądania publikacji podobnej tematycznie - wystarczy kliknąć jeden z nich, a strona przekieruje czytelnika do konkretnego zbioru tekstów.

Blogi o technologiach produkcyjnych

Na blogach o technologiach produkcyjnych omawiane są innowacje, nowe rozwiązania w zakresie zarządzania produkcją, a także parametry techniczne oraz funkcjonalności urządzeń. Treści publikowane na takich witrynach są skierowane do odbiorców z mocno techniczną wiedzą i zainteresowaniami.

4. Packaging World

Packaging World to portal poświęcony branży opakowań. Można na nim przeczytać o ich projektowaniu i tworzeniu, a także o samym procesie zamykania dóbr w paczkach i urządzeniach wykorzystywanych w tym celu. Branżowe newsy produkcyjne są przedstawione w formie artykułów, wywiadów i materiałów wideo.

Na stronie głównej umieszczono zestawienie rankingu Leaders in Packaging 2022. Po kliknięciu danej dziedziny pojawiają się nazwy wyróżnionych firm. Najeżdżając na nie kursorem, można podejrzeć krótki opis organizacji oraz jej oferty, polecane wideo i produkty. W małym oknie znajduje się także przycisk umożliwiający szybkie przejście na witrynę firmy produkcyjnej.

Blog o produkcji Packaging World prezentuje różne rodzaje treści, takie jak artykuły i filmy

W kolejnych sekcjach promowane są najpopularniejsze artykuły, wideo z wiadomościami z branży, papierowe wydania magazynu produkcyjnego, formularz zapisu do newslettera oraz pliki do pobrania (raporty, dokumenty, oferty). Mając dostęp do tak różnorodnych form informacji, czytelnik z pewnością znajdzie na tym blogu coś dla siebie.

5. Manufacturing.net

Na blogu o produkcji Manufacturing.net można znaleźć treści z branży motoryzacyjnej i lotniczej, energetycznej, a także takie dotyczące oprogramowania oraz zarządzania łańcuchem dostaw. W dużej części publikowane są newsy w postaci krótkich wiadomości lub bardziej obszerne teksty informacyjne. Obie formy często zawierają wypowiedzi pracowników danych firm (cytowane za innymi witrynami), a także komentarze autorów.

Oprócz treści pisanych, na blogu Manufacturing.net można również znaleźć odcinki podcastów

 

Poza tekstami publikowane są także podcasty i wideo. Podstrony z tymi materiałami są zwykle uzupełniane dużą liczbą linków do źródeł polecanych słuchaczowi albo widzowi przez autora lub redakcję. Na stronie każdego artykułu, wideo czy podcastu znajdują się sekcje z najnowszymi i powiązanymi treściami z danej kategorii. Takie rozwiązanie ułatwia czytelnikom i słuchaczom odkrywanie niedawno opublikowanych informacji i przełączanie się pomiędzy nimi w kilka sekund.

Blogi produkcyjne z branży lotniczej

W zakres branży lotniczej wchodzi zarówno tradycyjne lotnictwo, jak i kosmonautyka. Artykuły na takich blogach produkcyjnych dotyczą maszyn, urządzeń będących elementami statków kosmicznych i samolotów, oprogramowania i nie tylko.

6. Aerospace Manufacturing

Na witrynie informacyjnej Aerospace Manufacturing publikowane są głównie teksty na temat lotnictwa cywilnego (pasażerskiego i transportowego) i nowych technologii. Posty podzielone są na newsy, funkcjonalności i produkty. Duża część zawiera szczegóły wydarzeń w firmach przodujących w branży produkcji lotniczej. Autorzy opowiadają o nowych rozwiązaniach i ich skuteczności - przytaczają wyniki badań i opisują prowadzone przez przedsiębiorstwa testy. Poza mocno technicznymi i biznesowymi treściami, na portalu można znaleźć także lekkie artykuły, dotyczące raczej ciekawostek z branży i newsy związane z amatorskimi wynalazkami, które nie mają znaczącego wpływu na branżę. Mają one za zadanie dostarczyć czytelnikowi rozrywki.

Blog Aerospace Manufacturing zawiera artykuły na temat nowości, funkcji i produktów z branży

 

Poza tekstami na blogu pojawiają się także materiały promujące najnowsze wydarzenia branżowe (konferencje, szkolenia) oraz papierową lub cyfrową wersję magazynu. Na stronie można też podejrzeć katalogi produktowe i informatory od popularnych firm produkcyjnych z branży lotniczej.

Blogi o zrównoważonej produkcji

Wdrażanie wzorców zrównoważonego procesu wytwórczego to jeden z najważniejszych trendów w produkcji. Wprowadzanie nowych, dobrych praktyk w organizacji wymaga jednak bycia na bieżąco w ich temacie. Autorzy blogów tego typu publikują artykuły o produkcji z uwzględnieniem wyników badań, raportów i case study.

7. Environment + Energy Leader

Portal Environment + Energy Leader udostępnia czytelnikom teksty związane ze zrównoważoną produkcją, np. prognozy dostępności energii elektrycznej dla biznesu, informacje z życia różnych przedsiębiorstw, a także omówienia badań i raportów. Podział na kategorie na blogu jest dosyć szczegółowy. Obejmuje różne dziedziny, takie jak energia, roślinność i budownictwo, transport, miasta oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.

Blog o produkcji Environment + Energy Leader zawiera dość szczegółowe kategorie artykułów

 

Posty, jakie można znaleźć na tej witrynie to newsy dotyczące różnych firm działających na rynku produkcyjnym, rozwiązań zmniejszających negatywny wpływ ich działalności na środowisko, a także analizy stanu produkcji na świecie. W artykułach tych często przytaczane są aktualne badania rynku.

W kolumnach po prawej stronie reklamowane są wydarzenia wymagające rejestracji i dokumenty do pobrania (raporty, ebooki itp.). Raporty i inne treści są zresztą także promowane pod informacyjnymi postami blogowymi. Dostęp do nich (a także do nagrań z webinarów) można uzyskać po wypełnieniu formularza rejestracyjnego.

Blogi o produkcji - podsumowanie

Eksperci, którym zależy na utrzymaniu przewagi konkurencyjnej, śledzą branżowe pisma oraz serwisy. Blogi o produkcji różnią się zakresem tematycznym (niektóre tworzą teksty dotyczące jednej branży, a inne wielu). Nie wszystkie też ograniczają się do publikowania klasycznych postów blogowych. Na portalach tego typu wstawiane są także podcasty, materiały wideo i infografiki.

Warto śledzić informacje branżowe i wdrażać najnowsze rozwiązania. Możemy Ci w tym pomóc w ramach usług designu i developmentu dla branży produkcyjnej.

.