-

Usługi Product Design

Zdobywaj nowych klientów i utrzymuj dotychczasowych dzięki zorientowanemu na człowieka i funkcjonalnemu projektowaniu produktu.

Jesteśmy agencją zajmującą się projektowaniem i rozwijaniem produktów cyfrowych. Nie tylko tworzymy nowoczesne, intuicyjne i atrakcyjne projekty, ale także implementujemy je do danego systemu. Nasz oddzielny zespół projektowy pomaga klientom kształtować ich pomysły, tworzy prototypy, projektuje strony internetowe i aplikacje. Następnie nasi programiści skutecznie wdrażają nowy wygląd w Twoim systemie. To samo dotyczy projektu redesignu. Deweloperzy i projektanci produktu pracują ramię w ramię, aby kompleksowo i sprawnie przeprowadzić Cię przez ten proces.

Nasze usługi Product Design

W zależności od Twoich potrzeb i wymagań dotyczących projektu, możemy pomóc Ci znaleźć pomysły na nowy design produktu, stworzyć go od podstaw lub rozwinąć Twoją koncepcję. Jesteśmy również w stanie przygotować świeży projekt dla istniejącego produktu cyfrowego (strony internetowej lub aplikacji) bądź zmodyfikować obecny projekt.

Design

UX design

User Experience oznacza prawidłowe prowadzenie użytkowników przez produkt i zapewnienie jego użyteczności. Aby to zrobić, rozpoczynamy od analizy Twojej strony lub aplikacji internetowej, związanych z nią danych analitycznych i grupy docelowej. Następnie ustalamy funkcje i cele, które aplikacja ma osiągnąć. Po zebraniu wszystkich informacji, opracowujemy makiety, które nie są jeszcze gotowymi projektami produktów cyfrowych, tylko screenami prezentującymi układ i planowany wygląd funkcji. Po przeprowadzeniu testów użyteczności, przedstawiamy Ci intuicyjny, responsywny projekt dopasowany do potrzeb i zachowań Twoich użytkowników końcowych.

Design

UI design

User Interface jest częścią projektu, którą widzi użytkownik i składa się z nawigacji, ikon, przycisków, widżetów, typografii etc. Może także zawierać mikro animacje, czyli małe animowane elementy graficzne, które czynią Twój produkt bardziej angażującym oraz usprawniają nawigację w jego obrębie. Utrzymujemy interfejs użytkownika w zgodzie z brandingiem Twojej firmy. Projektując UI dla strony lub aplikacji internetowej, skupiamy się nie tylko na jej atrakcyjnym wyglądzie, ale także na łatwości obsługi. Właśnie dlatego nasze prace nad projektowaniem UI i UX są zazwyczaj ściśle ze sobą powiązane.

-

Warsztaty projektowe

Nie potrzebujesz mieć jasnej koncepcji Twojego cyfrowego produktu. Pomożemy Ci uformować i usystematyzować Twoje pomysły na product design podczas warsztatów. Jest to spotkanie reprezentantów Twojej firmy i naszych specjalistów (projektanta, programisty, project managera – zależnie od potrzeb Twojego projektu), które ma na celu zebranie wymagań i celów. Efektem warsztatów jest określenie ogólnego kształtu projektu Twojego produktu i jego funkcjonalności.

-

Design system

Ten zbiór zasad, gotowych komponentów i narzędzi jest świetnym punktem wyjścia do stworzenia nowego projektu, odświeżenia istniejącego lub dodania nowego landing page’a. Budujemy bibliotekę ustandaryzowanych i spójnych wizualnie elementów, które możesz później stosować w różnych częściach swojej witryny internetowej. Jeśli potrzebujesz nowych komponentów, projektanci i programiści z łatwością stworzą je zgodnie z zasadami zawartymi w design systemie.

-

Web product design

Możemy urzeczywistnić Twój pomysł na nową stronę internetową, aplikację mobilną lub webową czy interfejs. Zaprojektujemy atrakcyjną wizualnie aplikację w oparciu o dobrze przygotowany UX. Biorąc pod uwagę wiele czynników, takich jak nowoczesny wygląd i funkcje, możliwość pracy na różnych urządzeniach oraz wygodę użytkowania, zapewniamy szyty na miarę projekt, który spełnia założone cele. Nasi programiści mogą następnie zaimplementować nowy projekt produktu.

-

Redesign stron i aplikacji

Jesteśmy w stanie polepszyć istniejące strony internetowe pod kątem projektowania UI i UX. Nasze doświadczenie pozwala nam zidentyfikować problemy i błędy w witrynach. Przeprowadzamy kompleksowy audyt, który obejmuje analizę treści, ruchu na stronie, danych oraz narzędzi. Pomagamy Ci także zebrać potrzebne funkcje, sekcje i wymagania funkcjonalne - np. związane z dostępnością oraz SEO. Następnie przystępujemy do tworzenia nowego projektu Twojej aplikacji.

Projektowanie produktu cyfrowego – przykłady

Poziom naszego doświadczenia zawdzięczamy wielu zrealizowanym projektom. Posiadamy wiedzę i umiejętności potrzebne do tworzenia projektów produktów cyfrowych dla firm z różnych branż i sektorów. Bez względu na to, czy jest to działalność finansowa, spożywcza, lifestylowa, czy sportowa, zawsze dostarczamy odpowiednie rozwiązanie w ramach naszych usług product designu. Dla nas każdy projekt stanowi wyzwanie i okazję do odkrywania nowych pokładów kreatywności.

-

 

Training Realm - intuicyjna aplikacja do treningów


Aplikacja z kompleksowymi programami treningowymi i opcjami monitorowania postępów

Dokładnie przeanalizowaliśmy rynek fitness, aby zaprojektować i stworzyć rozwiązanie, które zapewni twórcom Training Realm przewagę konkurencyjną. Biorąc pod uwagę potrzeby użytkowników końcowych, dostosowaliśmy aplikację do urządzeń mobilnych i dużych ekranów. Zintegrowaliśmy również rozwiązanie Training Realm z narzędziem FastSpring, aby umożliwić pobieranie płatności w różnych walutach.

Droopler - open source'owy kreator stron internetowych


Praktyczne narzędzie do tworzenia stron internetowych z gotowych komponentów

Stworzyliśmy Drooplera, aby umożliwić innym łatwe tworzenie stron firmowych, landing page'y czy blogów bez konieczności kodowania. Wyposażyliśmy to narzędzie w wiele gotowych elementów, takich jak baner, blok tekstowy, formularz, galeria czy karuzela. Korzystając z nich, użytkownik może zbudować nową stronę od podstaw. Istnieje również możliwość skorzystania z domyślnego układu i dostosowania go do indywidualnych potrzeb.

-

 

-

 

WAM - księgarnia online skupiona na doświadczeniu klienta


Mobilna wersja sklepu internetowego sprzedającego ebooki i audiobooki

Przez kilka lat zajmowaliśmy się tym serwisem zarówno od strony technicznej, jak i wizualnej. Przy projektowaniu i tworzeniu wersji mobilnej skupiliśmy się na zapewnieniu płynnego procesu zakupowego. W celu zapewnienia satysfakcji klienta dodaliśmy również możliwość wysłania produktu jako prezent oraz zintegrowaliśmy księgarnię z nowym sposobem dostawy.

Nasz proces projektowania i rozwoju produktu

1. Początek projektu

Określenie ról i odpowiedzialności w ramach projektu, a także ustalenie celów i terminów.

2. Research i Discovery

Zrozumienie Twoich kluczowych celów biznesowych, problemów, użytkowników aplikacji i danych.

3. Koncepcja i walidacja

Sformułowanie koncepcji projektu produktu i jej walidacja przez potencjalnych użytkowników.

4. UX design

Analiza zachowań użytkowników i danych z aplikacji, tworzenie makiet z układem i funkcjami.

5. UI design

Praca nad wyglądem aplikacji internetowej - nawigacją, przyciskami, ikonami - oraz łatwością jej obsługi.

6. Testowanie i walidacja

Testy użyteczności i weryfikacja projektu nowego produktu z interesariuszami i użytkownikami.

7. Design system

Tworzenie reguł i gotowych komponentów dla przyszłych prac projektowych na Twojej stronie.

8. Przekazanie do wdrożenia

Przygotowywanie dokumentacji makiet i systemu projektowego oraz przekazanie ich programistom.

Dlaczego warto wybrać firmę Droptica do product designu?

W naszej pracy skupiamy się na dostarczaniu oprogramowania, którego używanie będzie przyjemnością. Budujemy intuicyjne oraz wydajne strony i aplikacje internetowe. Tylko rozwiązania o takiej jakości mogą spełniać różne cele biznesowe. Dostarczamy naszym klientom produkty cyfrowe, które mają przewagę konkurencyjną, widoczną już na poziomie ich wyglądu i użyteczności.

Checkmark

Relacja oparta na komunikacji

Uważamy komunikację z naszymi klientami za najważniejszą wartość. Precyzyjnie określamy oczekiwania klienta i proponujemy optymalne rozwiązania. Dyskutujemy, doradzamy i pomagamy w oparciu o nasze doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że najlepsze produkty powstają przy ścisłym udziale klienta w każdy etap projektu.

Checkmark

Nowoczesne oprogramowanie do product designu

W Droptica tworzymy projekty, budujemy prototypy i prowadzimy testy przy użyciu najlepszego i najnowszego oprogramowania. Dbamy o to, aby proces product designu przebiegał sprawnie i efektywnie. To bardzo ważne, ponieważ nasze projekty muszą wyglądać i działać idealnie na różnych urządzeniach - laptopie, smartfonie czy tablecie.

Checkmark

Supernowoczesne projektowanie produktów

Trzymamy rękę na pulsie ciągle zmieniającego się świata designu i technologii. Znajomość współczesnych trendów inspiruje nas oraz pozwala nam tworzyć unikalne i skuteczne produkty cyfrowe. Nasze projekty są również zgodne ze sztuką i z obowiązującymi standardami projektowania i rozwoju produktu.

Checkmark

Osiąganie celów biznesowych

Rozwijając nasze projekty, pamiętamy o celach określanych przez klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz projekt był traktowany jako narzędzie do realizacji kluczowych celów stawianych przed produktem. Projektujemy także z myślą o użytkownikach końcowych, uwzględniając ich potrzeby, zachowania i problemy.

Nasi klienci chętnie o nas mówią

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Droptica spełniła swoją obietnicę i uruchomiliśmy system zgodnie z harmonogramem. W kilku przypadkach podjęli dodatkowe działania, aby pokonać przeszkody. Aplikacja działa. Użytkownicy są zadowoleni,
a my jesteśmy zachwyceni! - Zespół Training Realm

Wpisy blogowe o product designie

Sprawdź wskazówki i inspiracje związane z projektowaniem produktu cyfrowego, którymi dzielimy się na naszym blogu.

Co możemy dla Ciebie drobić

Potrzebujesz ekspertów od product designu?