9

9 firm, które używają React

Szybszy czas wejścia na rynek, reużywalność komponentów, bogate narzędzia do projektowania, programowania i debugowania to tylko niektóre z argumentów, dlaczego znane firmy wybrały React do budowy lub przebudowy swoich aplikacji internetowych. Poniżej prezentuję listę marek, w których React się pojawia oraz przedstawiam powody, dla których został wybrany.

Facebook

Na wstępie ciekawostka: to właśnie Facebook był miejscem, gdzie biblioteka React.js została stworzona. Jej autorem jest Jordan Walke, inżynier oprogramowania Facebooka, który opracował prototyp pod nazwą “FaxJS”, a który inspirował się komponentami biblioteki dla PHP.

W tym miejscu należałoby poczynić uwagę, że Facebook to nie tylko platforma społecznościowa, ale przede wszystkim technologiczna firma, której celem jest rozwój technologii i udostępnianie zasobów użytkownikom. Tym samym React okazał się sposobem na zaangażowanie większej liczby programistów również w odniesieniu do open source.

Kiedy możemy w Facebooku zobaczyć funkcjonalność, za którą odpowiada React? Przede wszystkim wtedy, gdy aktualizując stronę, jej kluczowe elementy ładują się natychmiast. Dzięki temu otrzymujemy zaktualizowane informacje. Ma to odzwierciedlenie choćby w sytuacji, kiedy pojawia się najnowszy update, komentarz czy polubienie znajomego z Facebooka - jak wiemy, nie ma konieczności, żeby ponownie ładować całą stronę. Następnie możemy wchodzić w interakcje, klikać przyciski „Lubię to”, „Udostępnij”, itp. i cały czas bez konieczności ładowania strony. w tym samym czasie uzyskać natychmiastową odpowiedź ze strony internetowej.

Atlassian

Atlassian to znana na całym świecie australijska marka, która jest właścicielem m.in. produktów takich jak: JIRA, Confluence, Bitbucket, Trello, Hipchat. I niemal wszystkie są tworzone z użyciem React.js.

Atlassian korzystał bowiem z kluczowych funkcji React, aby w łatwy sposób wprowadzić zmiany na wszystkich urządzeniach: desktopowych, internetowych, mobilnych.

Eksperci Atlassian przekonują, że przed React jawi się ekscytująca przyszłość, zarówno w kontekście możliwości dla developerów, ale również ze względu na rosnące nim zainteresowanie.

UberEats

Tę markę zapewne większość osób zna, ale może nie każdy wie, że przeglądanie, zamawianie i śledzenie zamówień jest rezultatem wykorzystania React.js.

Dzięki niemu opracowano pulpit restauracyjny, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem smartfonów czy tabletów. Zespół UberEats uznał, że restauracje potrzebują bezproblemowego sposobu komunikowania się zarówno z dostawcami, jak i konsumentami.

Zależało im, aby powstało rozwiązanie spełniające różne wymagania, m.in.:

  • złożenie nowego zamówienia,
  • przyjęcie zamówienia,
  • przyjazd dostawcy,
  • realizacja zamówienia.

Najistotniejsze wydaje się jednak, że React pozwolił ulepszyć user experience aplikacji internetowej, o czym można przekonać się samemu korzystając z aplikacji.

Netflix

Absolutny leader w swojej branży. W 2015 roku Netflix wykorzystał React do redesignu UI. Za decyzją stała potrzeba ulepszenia:

  • szybkości uruchamiania,
  • wydajności,
  • modułowości.

W ciągu pięciu lat serwis przeszedł liczne zmiany i aktualizacje, a React cały czas pozostaje głównym narzędziem do tworzenia front-endu.

Dzięki przyjaznemu interfejsowi w prosty sposób przechodzi się przez proces autoryzacji i logowania, a intuicyjny projekt strony oraz wygodne filtrowanie pomagają znaleźć to, czego użytkownicy szukają. Aplikacja zawiera wiele funkcji do zarządzania treściami: Ultra HD 4K, HDR, Dolby Vision, Play Netflix.

Airbnb

Reużywalność komponentów była także argumentem dla wyboru React przez Airbnb. Developerzy Airbnb żywo włączyli się do rozwijania całego ekosystemu React, czego efektem jest opracowanie React Sketch.app library. Jest to biblioteka, która ma służyć jako most wsparcia wspierać współpracę częścią prac design a pracami programistycznymi. Komponenty React odpowiadają za renderowanie dokumentów w Sketch.

Dropbox

Począwszy od 2012 roku programiści z Dropbox zaczęli podejmować działania, aby poprawić działanie usługi. W tamtym czasie problemem było m.in. to, że wielu inżynierów wnosiło wkład w bazę kodu, lecz tylko nieliczni byli świadomi tego, co właściwie w serwisie się dzieje... W 2016 roku wybrano React, aby zacząć przeprojektowywać bibliotekę.

Czy zauważyliście, jak szybko można uzyskać dostęp do podglądu dowolnego dokumentu w Dropbox? Zbierając dane pliku, React analizuje liczbę i rozmiar stron, wizualizuje podgląd, gdy przewija się stronę. Zespół Dropbox zastosował połączenie React i innych narzędzi JS, aby zapewnić płynne działanie we wszystkich przeglądarkach.

Codecademy

Firma oferuje kursy kodowania m.in. takich języków jak: Java, Python, SQL, C ++. Jest znaną platformą edukacyjną.

React stanowi integralną część biblioteki, jest jednym z kluczowych skryptów zintegrowanych ze strukturą Codecademy - wyliczyć tu można: nagłówek, menu, nawigację. Jako argumenty za użyciem React, Codecademy wskazuje fakt, że jest on łatwy w użyciu, przyjazny dla SEO i elastyczny. Ponadto świetnie sprawdza się w tworzeniu front-endu i rozwoju interfejsu za pomocą JavaScript.

Należy ponadto podkreślić, że także animacje są tworzone z użyciem React, a także zwrócić uwagę, że pojawią się one przy minimalnym kodowaniu. Firmie bardzo zależało, aby interfejs pozostawał jak najbardziej atrakcyjny.

Skyscanner

Poruszając wątek design kolejnym przykładem jest strona, a dokładnie wielka wyszukiwarka internetowa, wzbogacona o informacje dotycząca lotów na całym świecie.

W 2019 roku Skyscanner zdecydował się na redesign szeroki do takiego stopnia, że zespół programistów stworzył cały system projektowania - Backpack. Jest to tyle istotne, aby o tym wspomnieć, ponieważ ów system oparty jest na komponentach React. Podstawowym celem developerów było stworzenie spójnego, czytelnego interfejsu dla wszystkich użytkowników. Programistom zależało, aby projekt UI/UX oraz wygląd marki były nienaganne.

Zendesk

To organizacja, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania, oferująca rozwiązania SaaS z funkcjami takimi jak śledzenie, monitorowanie problemów, zarządzanie działem pomocy technicznej i obsługa klienta. Firmie zależy na zapewnieniu łatwej i skutecznej komunikacji z klientami.

Zendesk jest autorem Garden - systemu design, który ma być pomocny w projektowaniu. I właśnie w Garden wykorzystano komponenty i narzędzia React do oferowania wizualizacji, lokalizacji, czy też nawigacji.

Podsumowanie

Firmy chętnie dostosowują się do technologii, dzięki którym mogą skrócić sobie czas wejścia na rynek z nowym produktem. To niezwykle kluczowy argument w kontekście biznesu i przewidywanych zysków. Istotna jest tu kwestia stabilności technologii szczególnie w sytuacji, gdy inne technologiczne rozwiązania pojawiają się i znikają.

Jak wspomniałem we wstępie React jest wyposażony w bogaty pakiet narzędzi do projektowania, programowania i debugowania. Narzędzia programistyczne React są dostępne dla niektórych przeglądarek, takich jak Chrome i Firefox. Dzięki React można ograniczać straty czasu, poprawiać wrażenia użytkownika i zapewniać lepszą wydajność aplikacji.

Jak widać na powyższych przykładach React to jeden z najpopularniejszych i najbardziej niezawodnych frameworków front-endowych wykorzystywanych przez wiele firm. Dlatego w Droptica mocno akcentujemy usługi React.js development, a przede wszystkim wiemy, jak używać React.js z Drupalem.

2. SEO dla strony internetowej na Drupalu